| aLina_8828 a întrebat:

Voi sunteti de parere ca:
ar trebui sa luptati pentru ce iubiti;
sau
sa lasati baietii sa fie "in limba dupa voi"?straight face
intreb pentru ca maicamea zice ca baietii ar trebui sa umble dupa fete nu invers.
dar eu cred ca daca iubesti/placi pe cineva ar trebui sa lupti pentru el/ea.
voi ce credeti?:s
fundahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La început pana cunoști băiatu lasă-l pe el sa vina după tine. In timpu asta poți sa îl cunoști și sa îți dai seama ce fel de persoana e dacă merita sau nu. Majoritatea băieților dacă vede ca nu le acorzi atenție la început renunță însă dacă intr-adevar ii place de tine va fi mereu după tine și atunci da, poți sa "lupți" și tu pentru iubire dar pana atunci pentru ce? Pentru a suferi? Nu mulțumesc. Știi vorba aia mai bine prețuiești o iubire ce ți se oferă decât una ce trebuie sa o câștigi. Asta e problema fetelor de azi, nu înțeleg chestia asta și mereu au postu de victima. Nu tot ce zboară se mănâncă, băieți spun multe chestii frumoase dar asta nu înseamnă ca acele vorbe vin din suflet. Fetele de azi sunt prea naive, oferă mult și se mulțumesc cu foarte putin.Ar fi multe de spus pe tema asta...

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer, este un pic din fiecare!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Nu sunt inca suficient de matura sa lupt pentru ce iubesc, asa ca prefer sa am de unde alege.Deocamdatawinking

| koshmarul a răspuns:

Da de ce cam credeti ca baietii trebuie sa umble dupa fete, daca iubestinu trebuie sa ashteptzi ani intregi sa umble baietii dupa tine, trebuie sa te sacrifici si tu citushi de putin, lumea se schimba, cind era bunica fata mare poate atunci era asa da acum, niu, lupta daca vrei sa ai nu conteaza aca estibaiat ori fata, bafta.

| Fifylici a răspuns:

Fiecare cu parerea lui, dar eu sunt de parere ca daca iti doresti ceva sau pe cineva trebuie sa lupti sa il castigi. Mi se pare aiurea si banal ca baiatul sa faca tot.Acuma zi si tu daca el face tot si numai ei i-a initiativa tu ce pana corbului mai faci? Stai si astepti sa se implice numai el?

| andrei a răspuns:

Daca placi un baiat dai de inteles ca il placi si daca mai arati si bine o sa vina el dupa tine

mama a are dreptate

| purpleice a răspuns:

Sincer, mai bine e sa se tina ei dupa tine, pentru ca baietii isi doresc mai mult sa fie cu o fata atunci cand se lasa greu ca sa zic asa decat atunci cand se tine dupa ei.

| Smile94 a răspuns:

Pe de o parte ai si tu dreptate ca trebuie sa luptii pentru ce iubesti dar de unde stii ca celalalt nu isi bate joc dar si mama ta are dreptate deoarece cu cat te luptii mai mult pentru o fata cu atat se ambitioneaza si o place mai mult dar in fine fa ceea ce iti spune inima sa faci ca mai apoi sa nu regreti ca nu ai facut

| Sheridanx a răspuns:

Stii cum e?
Depinde foarte mult de situatie si de persoane. In ziua de azi.nu prea mai merge faza cu " doar baietii umbla dupa fete". Unii baieti sunt ori prea timizi, ori prea lipsiti de experienta sau. chiar sunt intimidati de tine. Deci. daca chiar iti place de cineva, ar trebui sa incerci, sa faci primul pas sau urmatorul ( daca primul pas a fost facut deja). Desigur, asta nu inseamna ca dupa ce el te-a respins sau ti-a dat de inteles ca nu vrea sa fiti mai mult decat prieteni, trebuie sa continui sa umbli dupa el. Trebuie sa iti pastrezi respectul de sinehappy
>big grin

| KaterinaAnonimoskvici a răspuns:

Nu stiu cum gandesc alte fete, dar eu sunt genu' care il lasa pe el sa se strofoace, bine, asta dupa ce stiu sigur daca ma place sau nu.devil