| Sfinnx a întrebat:

Mi se spune de catre 2 persoane,[ca prietene nu le mai pot numi de mult] cum ca am mai multe feţe, si ca ma comport diferit cu fiecare.Una dintre ele s a luat azi de mine si mi a spus ca am fiţe si ca ar trebui sa ma comport la fel cu toti.
A tras concluzia asta cand am fost afara cu niste prt, printre care si iubitul meu.Nu ma pot comporta la fel cand e si el afara, nu pot sa ma comport cu EL asa [cald, dragut] cum ma comport cu ele atunci cand suntem doar noi doi.Alte prietene de exemplu sunt mult mai calde, ne imbratisam mai mult si automat imi adaptez comportamentul. Adica daca ea ma imbratiseaza si imi vorbeste calm, fac si eu la fel.Iar Cele doua "prietene" in ultima vreme m au dat la o parte si m am detasat complet.S au schimbat ele si comportamentul lor, automat si al meu.Cred ca asta tine de personalitatea fiecaruia.Fiecare persoana are personalitatea lui si nu pot sa ma comport cu o fata la fel cum ma comport cu un baiat, sau invers.Intelegeti ce vreau sa spun nu?
Nu inteleg de ce m-a facut o persoana cu mai multe fete ptc eu chiar nu am cred asa si nu mi s-a spus niciodata.In ziua aceea in care am fost afara cu doua fete si doi baieti [inclusiv iubitul meu] am facut putin pe diva cu el si l-am tratat cu un aer de superioritate pentru cateva momente.[aici deja se intervin si problemele mele din relatie- vreau sa il fac sa umble mai mult el dupa mine, nu invers].Ma rog.Stiti cum e, cand sunteti cu iubitul/iubita pe afara si sunteti in grup trebuie sa aveti putin respect fata de restul si sa va abtineti de la saruturi.Cand sunteti numa voi doi, e altceva.
Voi ce credeti? Am mai multe fete? Procedez sau nu corect? Ce parere aveti de faza cu personalitatea?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JustMe6996 a răspuns:

Hei happy In legatura cu iubitul tau,eu cred ca daca vei face asa in continuare,doar il vei indeparta. Nah,e alegerea ta, eu ti-am dat doar un sfat. Si acele "persoane"(cum le numesti tu) probabil sunt geloase pe tine laughing te-ai gandit vreodata la asta? Cred ca sunt geloase pe relatia ta, pe faptul ca tu esti impreuna cu acel baiat. Tocmai de aia iti spuneam, ai grija cum te comporti cu el, ca sa nu ti-l fure "prietenele" tale :3 Asa...incearca sa te apropii tu de ele, daca vezi ca ele nu fac nimic. Aici e o chestie legata de orgoliu, dar intr-o prietenie nu mi se pare normal sa existe. Sper ca te-am ajutatwinking Bye :**

| Sfinnx explică (pentru JustMe6996):

Nu e vorba de gelozie aici...ci doar de "schimbari de comportament", caracter, stil de viata...