| Dada55 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de vreo 5 zile si ne înțelegem super bine... Vorbim toata ziua incontinuu dar am intrebat-o de doua ori daca vrea sa iesim si a gasit mereu scuze... Ce sa cred?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum vorbiți, pe net?
Ea are nevoi sufletești.
Dacă i le satisfaci prin convorbire continuă pe net, toată ziua, nu simte așa de tare nevoia să te și vadă.
Dacă este încă necoaptă pentru o relație față în față, se complace în fanteziile pe care și le crează singură despre tine. După ce vă întâlniți pe viu, s-ar putea ca unul din voi să fie dezamăgit. De ce? Persoana reală nu corespunde cu fantezia din mintea lui. Și unul din voi se retrage. Celălalt îl acuză de răutate, că nu mai este iubit după zile și zile petrecute pe net împreună.
Așa e netul crează iubiri virtuale.
Așa că întreabă incă o dată sau de două ori dacă vrea și ea să ieșiți. Dacă rezultă numai scuze, e o iubire online și nu are rost să îți petreci toată ziua pe net cu ea. Timp pierdut care nu duce nicăieri.

| Andreeush a răspuns:

Poate e timidă și nu are încredere în tine.
Sau poate nu te place și nu vrea să iasă cu tine doar că nu știe cum să îți spună.

| Adry05 a răspuns:

Depinde si ce scuze, poate chiar nu poate.

| darrio2007 a răspuns:

Are pe altul.