| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu o fata din clasa a 9-a, eu fiind a 11-a, vorbim prin mesaje mult(cam 80-90 de mesaje intr-o zi),dar fata in fata mai rar,ea i-a zis unei prietene comune ca ma place,dar cand o invit sa iesim afara,gaseste diferite motive (nu o lasa taicasu, are teme), ce sa cred?

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Poate e asa mai timida cand e vorba sa treceti la ''pasul urmator'' ..asa..nu stiu ce sa zic. poate ca nu a avut prieten pana acum si se eschiveaza putin. poate ca si parintii sunt un impediment. sigur te place! deci nu asta e problema. spune-i ce simti si invit-o inca o data la suc. spune-i ca vrei doar sa-ti petreci timp cu ea si nimic mai mult.

fa-o sa se simta in largul ei si abordeaz-o tu mai des asa fata in fata, glumeste cu ea, intreab-o de vorba. arata-i ca o placihappy..si ca vrei sa ai ceva cu ea si ca nu e un capriciu.

5 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Sper sa iti mearga cu aceasta fata si sa fie totul bine intre voi.
solutia cea mai buna pentru probleme este comunicarea. profita de ea si nu lasa fata sa-ti scape printre degete mai ales daca o placi si la fel si ea pe tine.

succes!:*

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E o problema. Probabil ca se teme de taica-sau. Mai lasa mesajele si caut-o. Vorbeste mai mult cu ea "in viu". Vei reusi sa afli lucruri, probabil, interesante.

| Azµre a răspuns:

Te evită, spune-i clar, într-un mesaj, să ieșiți la un suc dacă zice că nu poate, spune-i de ce încerci să mă eviți, vreau să ieșim doar la un suc nimic mai mult.

| kevincube a răspuns:

Nu e problemă de tata ei sau altceva pur şi simplu îi este ruşine/frică din cauza timidităţii să vorbească cu tine face 2 face.

| delyaaaaaa a răspuns:

Poate zice adevarul sau poate ie timida...stiu cum e asa fac si eu happy cred ca e timida