| cedracumacauti a întrebat:

Vorbesc cu o fata pe mess si facebook si ea este din orasul in care locuiesc si eu: mie imi este rusine sa ii spun ca o plac, ea ma baga in seama pe mess des, mi-a dat like la poze, dar eu nu am mai avut prietena si mi-e rusine nu stiu cum sa reactionez sa o cuceresc, as vrea o iubita, dar sad

Răspuns Câştigător
| flobest a răspuns:

Incearca sa fi cat mai glumet, la fete le place asta. Incearca sa o inviti la un ceai sau la un suc, si daca accepta atunci ai toate sansele sa fi cu ea, iar la prima intalnire aveti atatea sa vorbiti... chestii pe care le vorbiti si pe mess si multe altele. Nu trebuie sa iti fie frica de o iubita, banuiesc ca esti destul de tanar si ai timp sa inveti cum sa te porti cu o fata.Doar incearca fi indraznet, si nu uita refuzul nu e un esec, niciodata nu o sa fie. happy

3 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Păi încearcă să îi spui multe glume.
Pur şi simplu spune-i dacă şi ea te place nu pierzi nimic.
Baftă! -

| Conner a răspuns:

Nu pierde ocazia spune-i ce simti happy n-o sa regreti

| SatanicCristina a răspuns:

Pfoa, păi dacă ţi-a dat like pe facebook e clar! Te vrea pentru ea toată viaţa, crede-mă pe mine că ştiu!
Vorbeşte omule cu ea, vedeţi ce aveţi în comun şi ce nu. Dacă simte şi ea ceva pentru tine totul o să vină de la sine.