| Zurgalai a întrebat:

Deci, am o 'mica' problema...

Eu, am fost prietena cu o fata si ne-am inteles destul de bine, o perioada, ne-am iubit, intr-adevar. Dupa, o fata s-a bagat in grupul nostru, iar prietena mea, era geloasa pe ea si a incercat sa se indeparteze... Dar, nu cum trebuie. Ma ranea din ce in ce mai des. Mi-a spus ca nu ii pasa deloc de mine, ca nu o intereseaza absolut deloc. Iar, dupa ne-am certat, pe motivul asta si inca cateva, asemanatoare. Dupa ce ne-am certat, ea incerca sa imi faca tot felul de chestii in ciuda, la scoala. Se suia pe banca mea, imi dadea cartile jos, zicea ca daca se uita la mine ii ard ochii, sau ca viseaza urat la noapte. Eu, avand o prietena mai mare care este populara in toata scoala, mi-a zis ca daca se ia cineva de mine, sa ma duc la ea. I-am zis, si s-a luat de ea. Prietena cu care ma certasem s-a dus la diriginte si m-a parat. Cu toate ca, eu nu i-am spus ce imi facea ea mie. Totusi, eu si fata aceea inca ne iubeam. Mdaa. Si, intr-o zi ea s-a dus cu niste fete cu care ma duceam eu in statie sa merg acaasa. Ea mi-a aratat o pufosenie care i-o cumparasem eu, si care ea zicea ca-s eu. A zis ca o iubeste si ca o are in fiecare zi la ea. Dupa, urmatoarea zi la fel, numai ca, m-a dus si acasa. Dupa am vorbit toata ziua aia si urmatoarele 3, si de atunci ne-am impacat si inca vorbim. Partea nasoala e ca. Eu mai am doua prietene bune care chiar nu ma lasa sa stau deloc cu ea deoarece ele stiu ca m-a ranit. Si. Daca ar afla nu ar mai vorbi cu mine. Adica, eu si acea fata ne-am impacat, dar de fata cu ele 2 nu vorbim. Insa, ieri seara a inceput sa-mi zica ca nu o sa ma ierte niciodata pentru ce i-am facut, adica, pentru ca s-a luat o fata de ea. Cu toate ca pe mine m-a durut de o mie de ori mai tare tot ce imi facea ea, nu i-am spus. Siiii. Facea lucruri care ma raneau. Isi cam bate joc. Cand trebuie sa ne intalnim, ea mereu intarzie, cand e sa spuna ca intra pe mess la o ora, intra mult mai tarziu, cand e sa imi spuna ca ma suna la o ora, la fel. Cele 2 prietene ale mele mi-au zis ca ea va incerca sa ma ia de langa ele. Eu, nu le cred. Daca asta voia, incerca de mult...

Chiar nu stiu ce sa fac. Cu cine sa raman, ce sa fac. Ceva, orice.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ramai cu prietena ta, v-ati impacat asta inseamna ca va iubiti, nu le mai dati satisfactia celor din jur sa va desparta

| Didi908 a răspuns:

Buna! Daca te-ai impacat cu fosta inseamna ca ea te-a iubit si te iubeste si in preznet, si atunci cand voi erati certati. Dar ceea ce ai facut tu [i-ai zis unei fete sa se lege de ea] a durut-o si o inteleg si este foarte urat din partea ta. Puteai sa vorbesti tu cu ea, nu sa pui pe cineva cred ca asta a deranjat-o. Eu spun sa ramai cu ea mai ales ca o cunosti foarte bine, va iubiti de mult timp. Cred ca acele 2 fete sunt doar invidioase ca v-ati impacat inapoi. Prietena ta nu incearca sa te desparta prea tar de ele, doar e putin geloasa pentru ca...na, asa sunt fetele big grin si o inteleg perfect. Ramai cu ea si va fi bine si incearca sa nu o faci geloasa cu cele 2 prietene. Stai mai mult cu ea chiar si atunci cand stai cu celelalte prietene, fa-o sa inteleaga ca o iubesti doar pe ea si vorbeste cu ea despre asta.
O zi buna!

| Nolkyz a răspuns:

Nu te lua dupa prietenele tale. Pot chiar ele ar fi alea geloase. Nu stiu, incearca sa faci ce vrei tu, nu te lua dupa nimeni. Asuma-ti respinsabilitati.

| Anonimul44 a răspuns:

Esti prietena cu o fata, si v-ati iubit...CE? (suna gresit), lasand totul la o parte, eu cred ca fata asta isi batea joc de tine, sau poate ca nu, oricum s-a comportat urat cu tine, asa ca eu cred ca trebuie sa o lasi mai moale. Fa ce iti spune inima.

Funda?