| Ofataobisnuita1 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de aproximativ 5-6 luni, zilele acestea am inceput sa iesim si intamplator,eu trecand prin momente grele si avand probleme,m-am atasat de el. El,datorita faptului ca a avut o copilarie nu tocmai fericita[ai lui au divortat iar el a ramas cu tatal care, din cand in cand, il bate fara motiv] acum are 18 ani si este mai tacut, serios, retras dar in acelasi timp are ce-i 7 ani de acasa! este cumsecade,bunele maniere nu lipsesc si are un suflet mare!
Vreau sa ma apropii mai tare de el, doar ca el este mai inchis si nu putem vorbi,sa dezbatem anumite chestii. Nu stiu cum sa-l iau desi stiu ca si el s-a atasat de mine. Si ce e naspa,pleaca in Italia pentru o luna jumate,dar nu e problema, pot sa astepthappy
Sugestii? cum sa ma comport?
Nu-mi ziceti sa astept sa faca el primul pas, pentru ca sunt sigura ca e si rusinoshappy

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ca o mama!

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Sa ii porti de grija, sa ii arati ca iti pasa, ca atunci cand va avea nevoie, vei fi acolo doar pentru el. Si sa ii zici ca orice ar fi sau orice problema ar avea, poate apela la tine.

| RAY a răspuns:

Din moment ce vb de 6 luni doar va cunoasteti atunci ce te opreste sa vb cu el, poate el vrea dar i teama

| vocea a răspuns:

Pai incearca sa discuti cu el si spune-i ce simti