| DenisaNicoletaG a întrebat:

Cat de mult pretuiesti bunele maniere? tongue

20 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Foarte mult.

| Freya1 a răspuns:

Destul de mult

| Caro34 a răspuns:

Bunele maniere sunt extemporalul celor 7 ani de acasa! Iei nota maxima, esti un cineva; iei nota minima sau putin peste minim, esti un nimeni! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult sad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mult. Exemplu> Te invit la mine la masa. Iti dau arsura de pe tigaie si tu imi spui ca nu e buna, plosc, una dupa ceafa. Nu conteaza ce iti dau sa halesti, trebuie sa spui multumesc si ca e buna. Asta inseamna sa ai cei 7 ani de acasa.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-mi c-ai glumit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mieeez666):

Trebuie sa incep sa pun mai mult cuvantul "clar" la sfarsit de post ca sa se prinda lumea cand zic ceva la misto thinking

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am interpretat altfel ce ai zis.( ma rog, fara palme peste cap )
Ca daca intr-o anumita perioada vine cineva la tine ( nu tine neaparat, in general ) si iti ofera o mancare mai putin calitativa ( ceva ieftin ) tu trebuie sa fii recunoscator ca te-a pus din bun simt la masa, iar tot din bun simt trebuie sa multumesti si sa apreciezi persoana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Mai, cica gestul conteaza. Ce am spus mai sus a fost o simpla exagerare desi am mancat mancare facuta cu picioarele ( clar nu facuta cu cap ) si nu am comentat nimic pentru ca nu consideram apropiat sa zic asta pe moment. Desi dupa un timp spuneam ce si cum, ca sa nu se repete problema laughing. Am mancat si ceva care nu era pentru regi sau mai stiu eu ce ( nu dau exemplu ca rad si cainii de pe strada de la voi ) dar nu am judecat acea persoana. Cum am zis, am apreciat gestul. E ca si atunci cand iti duci un coleg de munca mai mereu la cumparaturi ( pentru ca tu ai masina ) si el se ofera mereu sa plateasca benzina. Nu accepti vreodata dar e de bun simt din partea lui sa se ofere si nu sa te ia de prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,uneori,eu cred ca nu pre are sens, in unele cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mult.Atat timp cat nu sunt exagerate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce maniere, dulceata?
La intrarea in comuna mea este o pancarta pe care scrie: "Fii atent pe unde calci, ce mananci si unde iti lasi geanta! In aceasta localitate omul este dusmanul tau!"
Nu sunt manierata, nu cunosc manierati.

Răspuns utilizator avertizat
| Adiadictie a răspuns:

99% din 99% din 7, 77%!

| Fumiko a răspuns:

Muult

| Lzehxo a răspuns:

Foarte mult. Orice om trebuie sa aiba bunele maniere in propriul comportament.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Destul de mult.

| nhhv a răspuns:

Cel mai mult.

| Caty68 a răspuns:

100% din 100%