| sandrrrra a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de la mine din oras de vreun an.De la el de la liceu sunt 5 minute pana la mine la liceu.Cu toate astea,la vorbitu pe mess am ramas, si uneori la tel.La suc am iesit de vreo 5 ori.A tot dat semne de relatie, dar nu a mai continuat.Mereu e plictisit,vorbeste cam sec, desi el e cel care ma abordeaza aproape mereu.Prietena nu are, a avut o relatie mai lunga si am inteles ca ar fi suferit.Parca nici subiecte de nu mai avem, macar sa ne vedem.Mereu cand m-a chemat el, eu am mers.Sa incep sa il invit eu in oras? Mi-e sa nu zica ca sunt disperata.

1. Cred ca ii e teama de o relatie serioasa,cum il fac sa vada aceasta "relatie" cu alti ochi? Chiar nu sunt o persoana stresanta, sa il disper sau asa. Uneori chiar el spunea asta.

2. Ce sa fac sa iesim mai des, macar de 3 ori pe luna?

3. Ce as putea sa fac sa par mai interesanta, mai misterioasa? Sa imi vorbeasca mai frumos...

4. Despre ce am mai putea vorbi pe mess? Parca nici subiecte nu mai avem!

1 răspuns:
| adrykiba a răspuns:

Cand nu prea aveti lucruri in comun sau despre ce discuta dispare si atractia si interesul, daca il inviti in oras nu inseamna ca esti disperata, dar totusi daca iesiti gandeste-te ce vreti sa faceti ceva mai interesant daca de vorbit nu prea stici ce, daca vorbiti prea mult pe mess clar ca nu aveti ce sa mai discutati cand va intalniti