| rebeca22 a întrebat:

Eu sunt intr-o relatie cu un baiat de un an de zile. Problema e ca nu prea iesim,ne vedem mai mult la mine.Mie mi-ar placea sa mai iesim si in oras dar el nu ma invita, nu iesim decat cand il invit eu.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AyU a răspuns:

Ar trebui sa ai o discutie serioasa legata de aceasta problema cu el, fata in fata. spune-i ca te deranjeaza ca nu te scoate in "lume" si ca nu poate chiar toata ziua sa vina la tine. sau sa ii spui intr-o zi ca nu poate veni la tine, si sa te invite in oras, altfel nu te poate vedea in acea zi...crede-ma va mergewinking dupa un an relatia trebuie sa fie bazata pe onestitate

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ciudata relatie..nu il mai invita tu si nu mai accepta intalnirile la tine vezi ce reactie are

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna.Mi se pare ciudat ca el nu spune chiar nimic niciodata. Nu-l mai invita tu, asteapta sa spuna si el ceva.

| rebeca22 explică (pentru BlackheartQueen):

Am incercat si varianta asta dar...nimic.

| neutrino a răspuns:

Baiatul tau are un simt practic foarte dezvoltat. Din punctul lui de vedere, aceasta relatie este bazata doar pe sex, iar sexul il prefera la tine acasa. Pentru el nu esti interesanta pentru a te scoate in lume.

| rebeca22 explică (pentru neutrino):

El in prezent nu lucreaza deci bani nu prea are. Poate fi un motiv?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru rebeca22):

E sarantoc, nu iti trebuie un sarantoc, cautati si tu unu care sa nu fie somer

| Azµre a răspuns:

Păi unde e relația dacă voi ieșiți în oraș pe invitatelea...

| rebeca22 explică (pentru Azµre):

Adica? Cum ar trebui?

| Azµre a răspuns (pentru rebeca22):

Adică dacă sunteți împreună nu văd treaba cu invitatul în oraș. Discutați și ieșiți împreună nu vâd care e problema. Voi duceți lipsa mare de încredere și de respect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa ii expui in fata problema, sa purtati o discutie matura ca de la om la om.

| rebeca22 explică:

Va multumesc tuturor!