| georgy7165 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de vreo 3 saptamani. Dupa prima intalnire el mi-a spus ca vrea sa fie cu mine dar l-am refuzat pentru ca este cu un an mai mic decat mine.Ma inteleg bine cu el si este un baiat de treaba.Nu stiu ce sa fac.sa accept sa fiu cu el sau nu...Am nevoie de niste sfaturi utile...

Răspuns Câştigător
| emchristina a răspuns:

Nu conteaza varsta daca tineti unul la celalalt.important e sa va iubiti.

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Lol, eu am fost cu o fată cu 3 ani şi jumătate mai mare decât mine şi a ţinut relaţia şi s-a terminat din cauza geografiei.
Acum nu prea se pune, că ea e mai mare decât mine cu o lună şi ceva... dar totuşi.
Vârsta nu e un mare impediment!
De fapt, în adolescenţă sunt mai bune diferenţele de 1-2 ani în favoarea fetei pentru că şansele chiar să ajungă la relaţii sexuale cresc!
Salut!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Iubitul meu e cu 3 ani mai mic si n-avem nicio problema legata de varsta, deci se poatehappy

Nu te speria ca e mai mic ca doar nu il mananci si nu cred ca are un caracter de copil daca tu il placi!

Ca sa fi fericita nu iti trebuiesc niste numere potrivite!

Viata e scurta!

| Vizitiul a răspuns:

Dar care-i relevanta varstei daca tipul e ok?
Varsta este o "problema" colaterala, caracterul este magistral.

| catthshshshs a răspuns:

Nu ca ar avea vreo importanta, dar prietenul meu este mai mic ca mine cu 3 luni.
Depinde ce varsta aveti voi doi, insa un an nu ar trebui sa aiba asa mare importanta.

| Dizzydizz a răspuns:

Pr meu e mai mik ca mine cu 2 ani
asa ca c s mai zic ew.
inrtadevar o sa fie mai greu
iubitul meu e mai imatur ca mine. o sa ai d furk dar daca il placi, dc nu?

| lilstar a răspuns:

Ce conteaza ma varsta?laughing Eu am stat cu un baiat mai mic decat mine cu 2 ani si cevarolling on the floor seamana incredibil cu justine bieberlaughing si nici nu arata de varsta lui, arata chiar mai mare, stii... oricum nu conteaza varsta. Conteaza ce vrei si eu l-am refuzat prima data ...adica nu i-am dat nici un rasp, ocoleam subiectul ca trebuia atunci sa ma intalnesc cu altullaughing
Baftabig grin

| DeeDee28 a răspuns:

De ce l-ai refuzat?

Varsta nu conteaza...de ex prietenul meu e mai mic decat mine cu aproape un an si asta nu ma deranjeaza absolut deloc. Ne intelegem foarte bine. Nu te lua dupa varsta... daca tie iti place tipul atunci de ce sa nu fi cu el? Eu zic sa il accepti si va doresc sa fiti fericiti happy

| gabriela_3062 a răspuns:

Daca il placi, merita sa incerci, ca aceasta prietenie se poate transforma in ceva frumos, iar iubirea nu tine cont de varsta, religie, inaltime etc. Succes :*

| AndreeaLupan a răspuns:

Pai daca iti place atit de mult n_ai decit sa fii cu el, si cred ca virsta nu are nici un rol atit de important.Bafta, si sper ca vei face o alegere destul de buna si hotaritoare.

| darkangel_7824 a răspuns:

Daca il placi si iti este interesant cu el, de ce sa nu accepti. cred ca
un an nu este chiar atit de mult, stii intr-o relatie nu conteaza atit de mult virsta kit conteaza sa fii sigura ca totul va fi bine si relatia va dekurge normal...

| mary9014 a răspuns:

Un an nu e nimictongue Cred ca majoritatea prietenilor mei au fost mai mici decat mine cu un an big grin Si da nu stiu de ce ma atrag cei mici sau inca n-am gasit persoana potrivita si de aceea am incercat mai multi. Dar nu e nimic. O vecina de-a mea care termina acum liceul, sfarsitul clasei a 12a este impreuna cu un baiat de cls a 9a care o termina.Si se plimba pe strada linistiti nu le pasa ce zice lumea.winking

| daiana92 a răspuns:

varsta nu conteaza eu sunt de parerea asta daca va intelegeti voi nu conteaza varsta

| 100%Diana a răspuns:

Doar nu o sa lasi o diferenta de 1 an sa te desparta de el? Poate te indragostesti de el cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 an e irelevant. iubitul meu e cu 3 ani mai mic (are 22) si suntem impreuna de 4 ani ne intelegem f bine. e putin imatur dar acest lucru nu ma deranjeaza.