| ignore a întrebat:

{voturi la TOATA lumea} E adevarat ca se fura copii pentru organe? am auzit multe cazuri si din orasu meu dar politia spune "Toate aceste mesaje sunt false. Nu au fost inregistrate astfel de cazuri, nu au fost gasite cadavre sau persoane in coma care sa prezinte lipsa unor organe interne si nicio persoana nu a formulat vreo plangere in care sa reclame rapirea vreunui copil", mentioneaza comunicatul Politiei Capitalei"si ca sunt doar mesaje raspandite pe net http://www.hotnews.ro/......false.htm. CE SA MAI CRED:| (scuze categoria vreau mai multe raspunsuri )
"

11 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Categoric există şi persoane care fură organe... am văzut şi la TV. Sunt cazuri reale.
Baftă!

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,
Există persoane care fură organele copiilor şi apoi le vând părinţilor care au copii cu nevoie de transplant de un rinichi, o inimă...

| cherrybomb a răspuns:

Nu stiu ce sa cred.in Bucuresti pe la pta progresu s-a zvonit ca a fost frurat un copil apoi gasit pe o banca cu nu stiu ce suma de bani in el, copilul avea inca pefuzia la mana, apoi s-a zvonit ca in ferentari a fost furat si gasit fara organe. dar dc nimeni nu a vazut lucrurile astea decat au auzit?
_______
Veneam int-o zi de la scoala pe la ora 14 iar pe langa mine trece o duba neagra neagra era noua avea numere straine, vad ca incetineste si tot ma priveau ...nu stiu ce sa cred nici un caz confirmat, seara de cate ori ies afara cu prietenii vad ca trece o duba de culoare rosu si alb avand numere straine, dar mereu trece in viteza. eu cred ca aceste zvonuri sunt in proportie de 30 % adevarat... dar asta este parerea mea

| Anonim3007 a răspuns:

Nu e adevarat

| UnbornChild a răspuns:

Pff, e complicat. Si mie mi-a zis aseara fostul' ca a auzit ca la noi in oras se fura copii pentru organe, mi-a zis sa am grija unde ies si cu cine, dar nu stiu ce sa cred... Intr-un fel mi se pare ireal, ma gandesc ca sunt doar niste inventii, dar... never say never. straight face

| Mihai_5416 a răspuns:

Nu totul esti o minciuna stai linistit si iesi afara ca nu patesti nimicwinking

| CrimiNNaLBoy a răspuns:

Poi da sunt multi care fac asa ceva... Ai grija in general rromi fac asa ceva... Dar sunt putine cazuri

| RkoRandyO4ever a răspuns:

Nu e adevarat. Singurul caz de acest gen a fost cel cu fetita din parcul Izvor, furata de langa bona, si adusa peste cateva zile cu un rinichi lipsa. In rest, pure aberatii. Nu-i nici o dovada. Oare de ce parintii acelor copii care au patit asta, nu vin la tv sa spuna daca e adevarat sau nu? Pentru ca nu exista porcaria astaaaaaa! :d

| GangstaGlock a răspuns:

Nu e o minciuna! Sunt folositi copii si femei si pentru altceva si aceea e prostitutia! Politicienii+mafia+politia=toti uniti! Politicienii sunt cu mafia, mafia fac lucruri din astea, iar politia zice ca nu e adevarat! Mi se face rau cand aud de chestii din astea! Si cei care fac treburi din astea trebuie omorati in chinuri, cum fac jihazii, teroristii! Cred in Dumnezeu dar as face dreptate!

| ingrid1990 a răspuns:

Sunt cazuri si reale.de exemplu la mine din oras au furat un copil de 3 luni si a fpst gasit aruncat in cosu de gunoi si taiat tot si pus 200 de euro pentru inmormantaresad

| NightSky a răspuns:

Se numeste trafic de organe, si da este adevarat. Sora mea mai mare (facultate acum) a avut doi prieteni care s-au dus la Nisipurile de Aur si au oprit la o benzinarie si l-au lasat pe fratele unei fete in masina si cand s-au intors nu mai era nici masina si nici copilul. Dupa ce au anuntat politia acesta i-a sunat de pe telefonul copilului spunandu-le unde e masina. Cand au ajuns copilul era pe bancheta fara rinichi. Povestea este ingrozitoare, mai ales ca am avut confirmare si din partea fetei plecate la Nisipuri. Da, Sunt si cazuri reale dar stai linistita, nu te fura nimeni asa usor la ordinea zilei pe stradawinking.