| DanceIsMyLife a întrebat:

Dc la tv nu dau la stiri acele povesti cu copii rapiti pentru organe?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Buna!

Nu dau acele stirig despre copiii luati pentru organe pentru a proteja ceilalti copii de ce se intampla.

| Robert a răspuns:

Cum ai zis si tu.
Ti-ai raspuns singura sunt povesti.

| MariaO a răspuns:

Buna!
Asta mai lipsea, ca in rest violurile, crimele si sinuciderile sunt la ordinea zilei. Ti-ar face viata mai buna sa stii ca sunt copii rapiti pentru organe?
Stau si ma intreb de unde dorinta asta in oameni de a stii si a vedea lucruri rele. De ce nu te intrebi :"de ce nu dau la stiri evenimente cum ar fi o expozitie de pictura, un targ de carte?"?

| xoxoem a răspuns:

Pentru ca televiziunile considera ca daca dau stiri despre Monica Gabor sau Pepe vor atrage mai multa audienta. Cum sunt multe cazuri dificile nici nu isi bat capul sa faca un reportaj cum trebuie despre asa ceva. Pacat totusi dar poate se va face o campanie in viitor pe tema aceasta.

| DanceIsMyLife explică:

@Maria: deoarece in ultimul timp s-au vazut f multe cazuri. Si in acel moment oamenii ar reactiona.

| cip997 a răspuns:

Nu ii lasa CNA