| Eduard619 a întrebat:

Voua cum va e mai bine single sau intr-o relatie?big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Single.

| RAY a răspuns:

Logic eduard ca e mai bine sa fii cu cineva suntem programati sa comunicam sa vorbim cu cineva sa iubim,avem nevoi pshiologice mari care ne conduc toata viata,dar cand nu gasesti nici o fata sau nu te place nici una accepti asta si mergi mai departe si spui asta e, si sigur se poate trai desigur, pentru mine o relatie inseamna mai mult decat sex, inseamna maturitate, seriozitate, sinceeritate chesti inexistente in ziua de azi

| OnuOnulică a răspuns:

Îmi place mai mult single nu mă cicăle nimeni la cap. happy

| NameHarris a răspuns (pentru OnuOnulică):

Tu ai avut vreo data o iubita sa vezi cum este? Sau macar ai sarutat vreo fata sa vezi cum este ai pipait vreo fata?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-e foarte ok single, dar totusi cand apare o relatie se schimba toate in bine.
Sunt foarte pretentios, ca urmare imi gasesc greu partenere (de relatie), stau mult timp single si nu ma plang, n-am ajuns niciodata disperat, cum ii vad pe altii imediat dupa o despartire.
Spre deosebire de altii, eu nu ma las condus de sentimente. Nu ca n-a avut cine sa ma dea peste cap sau mi-a fost frica sa iubesc. Pur si simplu asa sunt eu, si pana imi gasesc o fata care sa se potriveasca cu mine (foarte rare laughing ) accept situatia relaxat, am destule ocupatii.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mi-e indiferent.

| Mussette a răspuns:

In general imi place sa fiu intr-o relatie deschisa. Fiecare face ce vrea, dar cu limita. Cu timpul, daca ne iubim, relatia incepe sa devina in adevaratul sens o relatie si nu ne mai intereseaza alt cineva.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar intr-o relatie. Sunt genul de persoana care uraste singuratatea. Prefer sa fiu controlata, cicalita, stresata de ceilalti, doar sa nu fiu singura! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Single frate.laughing
Majoritatea relatiilor ne limiteaza. Ne taie libertatea si nu ne lasa sa fim descoperiti de mai multe persoane. Sa aratam cum suntem noi, cum gandim. Felul nostru, personalitatea noastra. Relatiile au si parti negative.

Si da, eu pun mare pret pe libertate. Ma simt mult mai bine libera decat legata de cineva. Unii ar muri fara iubire eu as muri fara comunicare. Decat sa-mi fac draci din cauza geloziei cuiva, eventual sa devin si eu geloasa, mai bine singura. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singur.Pana acum nu am gasit pe cineva care sa ma faca sa o vreau mereu alaturi.

| Hakuouki a răspuns:

"Copii" de pe aici care spun ca "au suferit" in dragoste iti vor spune ca e mai bine "singur", e logic ca spui asta daca ai sarit in pat cu tipul din prima seara si el te-a lasat sau daca te uiti la telenovele si faci o drama din plecarea tipului la fotbal in loc sa stea sa te pupe pe tine. Parerea mea este ca e mai bine intr-o relatie, daca stii sa alegi, ai cu cine discuta, ai pe cineva langa tine, sa te sustina, sa te sprijine, sa te asculte, sa te incalzeasca atat sufleteste cat si fizic, placerile fizice (sexul) sunt bonus, irelevante, dar placute.

| Madayna a răspuns:

Incep sa cred ca singura happy

| Happyjump a răspuns:

Single! Nu imi bat capu' cu nimeni.

| Marily1997 a răspuns:

Eu cred ca e bine sa ai un iubit/iubita cind esti mai mare.Copii nu prea se descurca in dragoste.big grin

| Eduard619 explică (pentru Marily1997):

Din pacate eu nu am trait experienta asta deoarece consider ca single e mai libertate

| Marily1997 a răspuns (pentru Eduard619):

big grin

| ubox7007 a răspuns (pentru Marily1997):

Daca esti din 1997 inseamna ca ai 17 ani. Deci totusi nu e bine sa zici "cind esti mai mare". Caci 17 nu e chiar o varsta la care sa ai habar de ceva, de abia incepi tongue

| Cupcake a răspuns:

Exista avantaje si dezavantaje pentru amandoua. Eu una prefer singura. Bine, acum probabil zic asta pentru ca m-am obisnuit asa, dar unele persoane nu vor fi de acord cu parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| xStixx a răspuns:

Păi depinde, fiecare îşi v-a spune părerea, mie îmi plac mai mult aventurile de o seară, două.în rest single.

| Elenana a răspuns:

Este o vorba,, Ce romantic ce frumos sa fii single like a boss,, Bine nu poti sa ramai toata viata singur trebuie sa gasesti pe cineva