| lauraaaaaaaa33 a întrebat:

Voua la ce varsta vi se pare normal ca un baiat sa nu mai fie virgin? Dar o fata? Am auzit si am citit ca cica pe la 15-16 ani.mie nu mi se pare normal bai..eu am parerea ca pe la 17-18 ani maxim 19 sa nu mai fi virgin..fie ca esti baiat fie ca esti fata, voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

De ce ar trebui sa te incadrezi in niste standarde? De ce sa ai spirit de turma?
Fiecare face ce vrea. E corpul sau si isi asuma responsabilitatea!
Maxim 19? E absurd.

| ania a răspuns:

Până după căsătorie și la fete și la băieți.Altfel îți subminezi viitoarea căsătorie.

| DenisIonut01 a răspuns:

17 ani zic

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Depinde de fiecare...ma abtin sa comentez la asta.

Unde ai citit tu de 15 ani? LOL
Nu, Yriss, tu stii mai bine, e okay 17-19 sau chiar si mai tarziu daca pur si simplu nu ai gasit acea persoana speciala.
Inainte de 17 in niciun caz. Mi se pare o prostie cat casa sa faci asa ceva la 15-16 ani...dar cine stie, poate ca sunt eu ciudat.

Eu unul sunt de parere ca ai dreptate cu varsta, unde ai citit tu a fost oarecum gresit. Si 17 mi se pare exagerat. De ce? Pai na, la 17 esti minor... Eu unul cred ca 18-19 e varsta ideala cu toate ca nu zice nimeni este gresit sa astepti dupa o anumita persoana daca o iubesti cu adevarat si daca nu este pregatita.

Bafta!

| Cσcσ a răspuns:

Ai auzit vreodata de filmul "The 40-Year-Old Virgin"?
Poti sa-ti pastrezi virginitatea pana la ce varsta vrei tu, este alegerea ta si nimeni nu te forteaza.
Chiar nu-i inteleg pe unii. Parca au fost indoctrinati cu ideea ca trebuie sa-si piarda virginitatea la o anumita varsta. Nu, frate, este, strict, alegerea ta.
Pa!

| Kenya a răspuns:

De pe la 18 ar fi ok, atunci organismul va fi pregatit.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Eu sunt de parere ca inceperea nu e conditionata de o varsta anume dupa 15-16 ani. Mai jos nu discutam. Dar dupa cred ca e ok sa incepi cand esti pregatit. Nu suntem toti la fel ne dezvoltam diferit unul de celalalt. Asa ca e mai bine sa o faci cand te simti tu pregatit si nu pentru ca nu ai ce povesti prietenilor.

| Brainyyuck a răspuns:

Sunt de acord

| VivianaVivi a răspuns:

Nu mi se pare deloc ok sa faci sex de la 15-16 ani. Ai toata viata la dispozitie pentru asta, copil esti doar pana la 18 ani. Si acum sa fim seriosi, ce stie un copil de 15-16 ani, chiar 17, ce e aia dragostea? Singurul motiv pentru care cineva o face de la varsta asta e ca sa aiba cu ce sa se dea mare la prieteni, caci in zilele astea poti fi mandru doar daca ti-ai tras-o sambata noapte, nu daca ai citit o carte. In orice caz, ca sa iti raspund la intrebare, mie nu mi se pare normal!