| IustinaC a întrebat:

Vrea sa ma ajutați sa îmi clarific sentimentele. Primăvara trecută am început o relație cu un baiat care era cel mai bun prieten al prietenei mele. Tot primăvara am cunoscut cel mai bun prieten al lui dar și al ei (X îl voi numi)cu care de atunci am început sa ne înțelegem tare bine. La începutul verii m-am despărțit de fostul meu și am suferit tare mult, iar pacea o găseam doar când eram impreuna cu prietena mea și băiatul X. Prietena mea a plecat peste hotare pentru 2 luni iar eu am rămas acasă doar cu X și încă un prieten. Nu aveam pe nimeni cu care sa ies, deci in fiecare seara ieșeam cu ei doi și ma distram de minune,parca uitam de suferința mea pentru fostul,ei au fost umărul pe care m-am sprijinit și mâna de care m-am ținut când credeam ca cad in depresie. Vara a trecut,fiecare pe la studii in alte orașe dar am ținut legătura cu ei,iar când veneam acasă ne distram ca vara trecută. Fostul și-a mai făcut simțită prezenta in viața mea și acum după aproape un an pot spune ca nu l-am uitat,și e încă prieten bun cu X, iar X e prieten bun cu mine. Simt ca nu îmi pot imagina viața fără X ca prieten, ma simt atât de legată de omul asta încât ma gândesc in fiecare zi la cum va fi când voi merge acasă și voi ieși din nou cu el și celălalt prieten. Nu ma vad intr-o relație cu X pentru ca ceva ma oprește, nu Îl vad mai mult decat un prieten dar simt ca îl iubesc foarte mult. Voi îmi puteți spune ce credeți despre acest sentiment pe care îl am pentru X? Sau credeți ca m-am împrietenit așa de bine cu el doar pentru ca ma face sa ma simt mai aproape de fostul ( Menționez ca încă sufăr după fostul)

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Cred ca iti place el ca om. Inca suferi dupa fostul si din cauza asta nu ti dai seama daca ar putea fi ceva cu X. Lasa l pe fostul intr o zi o sa te intrebi pentru ce ai suferit ata

| munteanuionvictor a răspuns:

Cred că ar trebui să te bucuri de relația pe care o ai.