| alecsandradinu a întrebat:

Vreau cea mai frumoasa declaratie de dragoste pentru EL.

Răspuns Câştigător
| hhhapciuuu a răspuns:

E o declaratie :Crezi ca exista vise de neatins? Eu simt ca tot ce am nevoie ca sa ajung pana la ele sunt bratele tale sa ma ridice putin, pentru ca orice vis e acolo atat de sus unde nu pot ajunge decat doua perechi de ochi...
Mi-am pus toata increderea in tine si am pastrat doar zambetul care sa-ti spuna mereu ca te urmez, nu mi-e frica, asa e dragostea, un drum batatorit de orbi fericiti tinandu-se de mana care au inteles ca nimeni nu vede calea destinului, ne vedem doar unii pe ceilalti zambind sau plangand si fiecaruia i-a fost daruita puterea minunata de a sterge o lacrima, de a provoca un zambet...
Te iubesc, si miile de cuvinte si de vise cu care as fi in stare sa invalui aceste doua cuvinte nu sunt decat stelele pe care le asez cu-atata drag pe scumpul meu cer din privirea ta.
Intinde-mi mana si cheama-ma oriunde, sunt aici sa iubesc, sa plang si sa rad impreuna cu tine, orice se va intampla, la inceputul fiecarui zambet, la capatul fiecarei lacrimi, iti voi fi alaturi pe drum.,, mie mi se pare foarte frumos

| hhhapciuuu a răspuns (pentru hhhapciuuu):

Poti sa o scrii pe o foaie si sa i-o dai,

19 răspunsuri:
| JustMeBăi a răspuns:

Sincer, mi se par niste prostii toate declaratiile de genu' spuse la misto. Un "te iubesc" din inima e mai mult decat suficient.

| Azµre a răspuns:

Fetele nu fac declarații de dragoste, ar fi penibil și pentru bărbat acest lucru.
Așa că mai bine cumpărăi un protofel sau dă-i o poză cu voi doi.

| LarriBia a răspuns (pentru Azµre):

M-a amuzat răspunsul tăulaughing.Ce treabă are "protofelul" cu declarația de dragoste? Și nu e neapărat ceva "penibil" să-i faci o declarație de dragoste unui băiat, poate e genul mai timid sau se exprimă mai greu și ea vrea să-i dea un impuls cum s-ar zice. tongue

| Azµre a răspuns (pentru LarriBia):

Era vorba să îi cumpere orice altceva decât o declarație, nu stă bine unei femei să facă acest lucru. Depinde de bărbat și de ce îi place. Dar mai mult ca sigur el e cu 1000000 de ani mai mare ca ea și nu cred că ar pica prea bine.

| LarriBia a răspuns (pentru Azµre):

Nu e neapărat să fie mai mare, de exemplu un băiat de aceeași vârstă cu tine te poate pune în încurcătură, datorită experienței, la fel de bine ca unul mai mare.Cum ar trebui, în viziunea ta, ca o fată să-ți răspundă la o declarație de dragoste? Nu crezi că ar trebui să spună și ea un lucru-două?big grin

| raluk27 a răspuns:

De ce ai face unui baiat o declaratie de dragoste? Nu vei parea decat o biata fata lesinata dupa el. Si sunt sanse destul de mari sa nu ti se raspunda la fel. Baietilor nu le plac gretoseniile.

| TheAce a răspuns:

Daca vrei sa fie cea mai frumoasa atunci trebuie sa vina de la tine. Altfel tie iti va parea rau. Hai ca nu-i deloc dificilhappy

| Azµre a răspuns (pentru TheAce):

Vezi că ți-am lăsat un mesaj aștept să-mi răspunzi.

| TheAce a răspuns (pentru Azµre):

Mesaj? Nu imi apare nimic!?

| Azµre a răspuns (pentru TheAce):

Vezi pe mail dacă ai primit ceva dacă nu trimit iar.

| TheAce a răspuns (pentru Azµre):

Am vazut intr-un final. Cred ca mi-a facut conexiunea niste figuri, tipic de altfelhappy

| Demonull a răspuns:

Draga.te iubesc palite-ar DOZA ASTA DE BERE! @Azure nu mai vana virgine pe TPU e nașPArolling on the floor

| Smile3 a răspuns:

Cea mai frumoasa este cea facuta de tine!

| onlyagirl a răspuns:

Cred ca atat pentru el, cat si pentru ea, ar fi dragut sa auda :iti multumesc ca existi! si atat.iar persoana respectiva merita sa auda asa ceva numai daca a dovedit asta!

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Pai are rost daca iti dam noi declaratia?
Tu trebuie sa i-o faci deoarece sunt sentimentele tele. Spune-i ca esti cea mai fericita cand sunteti impreuna, ca el iti face ziua mai buna, spune-i ca il iubesti, adui aminte de niste amintiri cu voi doi. ce pot sa zic. trebuie sa vina din suflet.
Bafta scumpo. Funda? :->

| Maya89 a răspuns:

Cea mai frumoasa declaratie vine din sufletul tau....scriei tot ce simti in acest moment si e cea mai frumoasa declaratie.

| LemonGreen a răspuns:

Te iubesc de nu mai pot,
Ca pe-un porc cu sârmă-n bot.
Te iubesc la nebunie,
Ca pe-un drac cu pălărie.
Te iubesc până la stele,
Ca pe-o cârpă de podele.
Ești o floare, ești un CRIN,
Ești măgarul din BERLIN.

Ă, Ă?
Ce zici?
laughing

| laviiixdheloo a răspuns:

Zilnic aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii. Dragostea nu o pot stapanii si nici nu pot limita intensitatea sau durata ei.Pentru mine toate neputintele duc la una:aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete..Am incercat de aceasta data sa caut iubirea cu inima nu cu capul.Dar dragostea asta care este spatiul si timpul masurate cu inima..nu stiu dragosta pare cea mai puternica forta din univers.si se spune ca te indragostesti cu adevarat o singura data dar eu nu cred ca e posibil deoarece de cate ori te vad..eu ma indragostesc iar si iar si iar...Visez doar la tine, doar cu tine, doar cu noi..Visez ca va fi mereu langa mine, oare visul meu se va inplinii? Multi mi-au spus sa nu ma mai gandesc la el, sa-l uit...Dar oricat de mult as incerca nu cred ca as putea fiindca asta este dragostea.
unii au zis sa ma opresc aici.Dar eu nu trebuie sa'i ascult pe ei.ci trebuie sa'mi ascult inima nu pot sa nu ma gandesc la tine...Si faza e ca pe zi ce trece suferinta e tot mai puternica, iar flacara care arde pentru tine este si mai puternica..Cand te vad simt cum imi creste numarul batailor inimii. Si ma inrosesc toata la fata.macar acum inima mea nu mai este goala si singura deoarece tu esti in ea.dar din pacate ranita tot imi e fiindca nu imi pot avea alatrui singura iubire a mea. Daca as putea sa te ascund in palma sau intr-un buzunar la piept, n'as mai ramane niciodata corigenta la capitolul dragoste.Ar trebui sa impart lumea cu tine astfel : marea tie,valurile mie, cerul tie, stelele mie, soarele tie, luna mie, sau mai bine..totul tie, si tu mie! :X:X:X Dragostea mea pentru tine este ca o limba pe care surzii o pot auzii si orbi o pot vedea, un lucru simplu si profund.Tu nu poti intelege ca eu sufar si nimeni nu ma intelege! Plang si sper ca nimeni sa nu ma vada! Tip si nimeni nu ma aude. Inima mi-a ranita.Plange in singuratate! Lacrimile-mi curg in nestire.Si sufletu-mi arde de moarte. Durerea-mi apasa pieptul.Doare! Dar doare asa de placut.Sange nu mai e..acum tristetea imi curge prin vene.Iti vad chipul pentru cateva clipe.Esti chiar tu? Sau e doar o fantasma a trecutului.Venita sa'mi bantuie visele. Facandu'le mai dulci? Ma apropii de tine.dar brusc dispari. Atunci stiu ca n-ai fost decat o amagire, doar o amintire, Un singur moment intr-un infinit de ani.O adiere de vant.Un inger cazut.Dar cu toate astea te iubesc!

sper ca ti'am fost de ajutor.