| ElementX a întrebat:

Cine imi da cea mai frumoasa declaratie de dragoste ca de la ea pentru el?

Răspuns Câştigător
| gagiu30 a răspuns:

Cand m-am indragostit de tine am ales un drum pe care vreau sa-l strabat pana la capat, caci indiferent unde ma va duce stiu ca va fi o calatorie minunata.
N-am nevoie de motive ca sa te iubesc dar sa stii ca iubirea nu se da in nici un caz pe motive, iubirea se daruie doar pentru iubire, nimic mai putin. Te iubesc pentru ca asa am ales sa fac, din miliarde de stele pe cer mi-am ales steluta mea care sa-mi lumineze viata, sa ma iubeasca, sa o iubesc, sa nu mai fie niciodata bezna in inima mea, sa-i pot da drumul din nou copilului din mine sa zburde fericit si fara griji pentru ca cel mai bun prieten ii sta din nou alaturea.
Gasesc motive sa te iubesc, gasesc motive si sa nu te iubesc, dar inima, din fericire, nu are creier sau ratiune, ea intelege doar zambete si lacrimi, ea gaseste sensuri in atingeri infiorate si priviri arzatoare, ea nu crede in pedeapsa pentru ca durerea ta e durerea ei si fericirea ta e fericirea si implinirea ei, pe ea o ingrozeste minciuna pentru ca miciuna o ingroapa in mizerie pana la extinctie, ea te doreste si te cauta mereu pentru ca, in aceasta viata, esti unicul ei prieten adevarat...
Sa-ti fie viata un drum presarat cu flori... de mine.

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Te iubesc ca doua stele, sufletele mele te vrea numai pentru ele :X sau https://www.google.ro/......tps?/webhp

E foarte greu sa zici un te iubesc motivat/promitator, probabil.

| Prafdesteleinculori a răspuns:

Ador noptile cand invatam sa ne citim dorintele-n fiorate din priviri si le recitam in saruturi.
Iti ador privirile inecate-n lumina, aroma pielii catifelate, gurita ta uitata intr-un zambet in asteptarea unui sarut, visele tale ascunse pe care mi le descoperi doar mie, cuvintele soptite pe care stiu sa le ghicesc, dansul trupului tau facand dragoste - minune a iubirii incustrata in dorintele unei femei minunate, o femeie daruind si primind iubire... si zambete si lacrimi si placere.
Tu esti frumoasa dincolo de ce privirile pot cuprinde, mult prea departe pentru ca vorbele sa...