| Albãstriţaxx a întrebat:

Vreau idei. Multe idei. Cum poti sa desparti doi iubiti?
Nu intrebati de ce si stiu ca nici mie nu mi-ar placea sa mi se faca asta. Dar nu conteaza, daca vreti imi spuneti, daca nu, nu comentati big grin

Răspuns Câştigător
| alezander12 a răspuns:

Arati in prezenta iubitei lui ca il iubessti numai sa nu te injosesti! va fi geloasa vor incepe certurile iar din cauza acestui rahat il va lasabig grin

8 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Te dai la baiat si-i faci ochi dulci. iar apoi ii spui fetei ce se intampla intre voi doi.

daca nu vrei sa te complici cu el, ii poti spune unui baiat ca fetei aceleia ii place de el si-i apropii, iar apoi dezvalui lucrul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. no coment!

| a răspuns:

Heii. Nu vreau si nici nu am dreptul sa ma iau de tine, sa te cert sau sa te injosesc.
Idei. Din cate am simțit eu, nu ti la niciunu din cei doi băieți. Nu e problema. Intr.un final, asa trebuie sa fie femeile; fara suflet! Chiar de cei doi stiu de existența a doi băieții in viata ta, chiar de nu, tu trebuie sa ii iei pe fiecare in parte si sa le explici, fie adevarul, fie o scorneala impresionanta, pentru a scapa de ei. Daca ei tin la tine, fa in asa fel încât sa cazi nevinovata, obosita si lipsită de puteri. Nu ii lasa sa insiste. Asa se vor tine dupa tine, daca le accepti insistentele. Refuza orice cuvânt! Scurt si la obiectie, explica.le ceva, fa.i sa creadă ca nu mai poti, si ca s-a terminat. Nu poate fi chiar asa de greu.
Nu te lasa predominata de ei! Daca vrei sa scapi de ei, scapi si gata! Daca nu reusesti, înseamnă ca ori esti slaba, ori inca ii vrei pentru tine.
Gândește.te la tot. Daca e bine, daca nu. Gândește.te si ce le vei spune. Multă bafta :*.

| Albãstriţaxx explică (pentru ):

Nu ai inteles. am fost impreuna cu x mult timp. S-a despartit de mine dintr-un rahat. L-am intrebat d aca ii este dor de noi doi. zi zice ca da. Se vede ca inca ma iubeste, si eu simt asta. Dar e cu alta. Azi am iesit afara, l-am implorat sa ne impacam, zi vrea, dar "nu poate". Si abia acum am citit ceva pe facebook, din care mi-am dat seama ca sunt impreuna. Vreau sa ii despart, ajutata-ma, dar fara sa imi zici ca nu e bine ce fa, pentru ca stiu ca e rau, dar chiar vreau asta... sad

| a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Abia acum am înțeles. Te rog sa ma ierti! Nu am fost atenta.
Nu stiu cum ai putea interveni. Daca el chiar tine la fata, nu ii poti despărți. Insa daca el chiar tine la tine, si e cu acea fata din diverse motive, tot la tine se va întoarce. Tot ce pot sa-ti spun e sa aștepti. Poate va realiza cat de mult il iubesti si se va întoarce la tine.
Insa iti spun un mic secret. Si nu e din rautate. Deci, băiatul trebuie sa merite. Daca nu te merita, nu forța sentimentele. Nu ma refer la sentimentele lui, ci la ale tale! Draguta, nu suferi dupa el. Din moment ce s.a despărțit din tine 'dintr.un rahat' asa cum ai spus, lasa de înțeles ca asa face cu toate. Daca avea sentimente reale lupta pentru tine si pentru relatie. Nu o spun cu rautate! Nu te cunosc, nu am de ce sa iti vreau râul. Spun ce spun pentru binele tau. :*. Multă bafta! :*.

| Adita1988 a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Pur si simplu, te duci la el cand e cu ea, si il saruti, sigur o sa-ti raspunda la sarut happy cel putin la mine a mers big grin

| Alexu9696 a răspuns:

Simplu stai in banca ta, ca roata se intoarce si dupa aia o sa plangi ca...

| yutsa a răspuns:

Nu pot sa nu comentez mi-e greata de tine.