| MadalinaElena5 a întrebat:

Spuneti-mi mai multe idei pentru un basm. Vreau sa fac eu unul dar nu vreau sa fie foarte lung. Daca vreti sa va dau funda trebuie sa imi dati si un titlu iar care imi va placea mai mult va avea funda.Astept.

Răspuns Câştigător
| Ionela78 a răspuns:

Mingea buclucasa-exprima ceva in primul rand,este vorba despre un copil care se joaca cu mingea si un dinozaur i-o sparge si uite si figuri de stil:copilul se uita cu ochii mari de un albastru cristalin,si pe obrajii lui a inceput sa i se rostogoleasca o lacrima jucausa, mingea de joc a soarelui, iar soarele a apus dupa dealuri pentru a se odihni iar luna a aparut printre stelele stralucitoare.

1 răspuns:
| Ionela78 a răspuns:

Mingea buclucasa-exprima ceva in primul rand,este vorba despre un copil care se joaca cu mingea si un dinozaur i-o sparge si uite si figuri de stil:copilul se uita cu ochii mari de un albastru cristalin,si pe obrajii lui a inceput sa i se rostogoleasca o lacrima jucausa, mingea de foc a soarelui, iar soarele a apus dupa dealuri pentru a se odihni iar luna a aparut printre stelele stralucitoare.