| DoRu a întrebat:

Vreau sa fiu impreuna cu o fata si nu stiu cum s-o conving, mi-a spus pe mess ca sunt foarte de trebuie, ma place ca pe un amic etc etc atat nimic mai mult
si eu chiar vreau sa fiu cu ea... va rog ajutati-ma, fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Lasa timpul sa le rezolve pe toate.Nu grabi lucrurile.Nu rezolvi absolut nimic.
De la amicitate pana la iubire este un singur pas.So...
Incearca sa fi mai apropiat fata de ea. Abordeaza subiecte mai ''incitante'' impreuna cu ea si vorbiti deschis.
Fii alaturi de dansa cand are nevoie de ea. Apropiete usurel si fii de incredere.
Treptat, va veti cunoaste mai bine si ve-ti ajunge probabil mai mult

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Daca ti-a spus ca ii place de tine ca un amic.si nimic mai mult e clar ca nu ai in viata ta sanse sa fii cu ea.sunt fete care isi aleg posibilii parteneri.erau si pe aici pe tpu.baieti care sufereau si pe bloguri ca stau langa o fata.si face tot ce vrea ea. dar ea il vrea doar ca amic.si nimic mai mult.
Sfat.cauta pe altcineva ca sa nu fii batjocorit.si sa nu suferiwinking

| clauss a răspuns:

Placa asta cu,, sti imi place de tine, esti de treaba,, e vrajeala si cum a zis si valy nu simte nimic pentru tine, cauta omule alta fata si investeste sentimente in cine merita, iti spun din propria experienta

| Sov95 a răspuns:

Monique are dreptate: Omnia tempus habent! Asteapta si vei vedea cum v-a fost dat sa fie!