| anonim_4396 a întrebat:

sad... hey sad... acum cateva luni promiteam sa nu mai plang dupa niciun baiat. Am avut o relatie oribila in care am avut numai de suferit. si am promis ca n-o sa mai plang din cauza unui baiat.

Dar acum o luna si ceva am intrat intr-o alta relatie. Tipul se purtat super frumos cu mine, vorbeam mult la telefon, ne vedeam. Pana vineri. Vineri (ieri) nu m-a sunat deloc, si aseara mi-a trimis un sms ca a fost foaaaarte ocupat chatterbox si nu a putut sa ma sune, eu zic ca putea macar sa ma anunte ca are treaba straight face. A promis ca ma suna astazi cand se va trezi, nu m-a sunat.
Imi vine sa plang, si nu inteleg de ce?! de ciuda?!
Ajutati-ma cu vreun sfat ceva, ca-s cu moralul la pamant. Chiar daca am promis ceva candva, observ ca nu m-am tinut de cuvant sad.

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Relax. Poate chiar are treaba. Asteapta pana deseara si vezi daca da vreun semn de viata. Daca nu o face atunci e posibil sa fi intervenit vreo problema. Tu trebuie sa te relaxezi, sa iti pastrezi calmul. Totul va fi bine si nu ai de ce sa intri in panica.

9 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Buna.Toti promitem acest lucru, dar sa stii ca nu este chiar o problema mare ca nu te-a sunat, poate chiar nu a putut, lasa-l pe el sa te caute!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

big grin Head Up baby. Cu totii stim cum e, mereu ai nevoie de acea persoana cel putin s-o auzi. Dar ai rabdare poate a avut ceva important nu gindi atit de negativ pina la urma nu este atit de rea situatia pentru ca sa plingi. be strong. si un sfat pe viitor : alege baietii care stii ca nu au avut foarte multe relatii, si mai mult de 2 ori nu ierta pentru ca va fi mai rau. happy by bye

| Pitzipoanca a răspuns:

Poate a fost ocupat.
Poate esti tu prea posesiva si esti genul ala, prea atasat.

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mdaaa. asta e cel mai mare defect al meu, si incerc sa ma "descotorosesc" de el. Dar e cam greu. A fost la o intalnire de 10 ani cu clasa, dar pe mine m-a stresat faptul ca nu mi-a zis nimic. Putea sa-mi trimita un sms sa-mi zica "ba proasto, vezi ca ....tralala"... intelegi?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru AngelGirl5):

Cati ani ai? Nu ca ar face diferenta, dar...
In principiu, daca unui tip ii spui ca vrei sa te anunte daca intervine ceva, o va face. Inteleg si retin greu baietii, dar, pana la urma merge. Repeta-i sa te anunte.

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

18 ani, el 24. Sincer nu se observa diferenta de varsta pentru ca amandoi suntem firi rebele cand trebuie si serioase, de asemenea. Ne completam.
Am avut o discutie cu el acum o ora, si si-a cerut scuze si mi-a cerut sa nu ne despartim. A zis ca nu se va mai repeta. Dar na... baietii...
Multumesc oricum :*

| Pitzipoanca a răspuns (pentru AngelGirl5):

Te-am intrebat pentru ca ma gandeam ca e putin mai mic (maxim 20 de ani).
Nah, ma bucur ca s-au rezolvat toate. ^____^. O seara catifelata sa ai. :*

| MokutonTequila a răspuns:

Trebuie sa il intelegi... noi baieii avem de cele mai multe ori multe lucruri de facut pe care uneori nici nu le mai terminam... poate a fost obosit, poate a uitatwinking

| Petras_Madalina_1993 a răspuns:

Il prea sufoci.