| Sara2 a întrebat:

Vreau sa il uit neaparat pentru ca trebuie, dar nu reusesc, imi tot trimite mesaje si il vad aproape zilnic, este inevitabil sa nu il vad sad, ce sa fac pentru a il uita? sufar enorm, vreau sa il uit pentru ca asa este mai bine, dar el e mereu prezent in viata mea crying, m-am indragostit fara voia mea si nu pot sa accept asta pentru ca nu era momentul

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti sparge clopotelul inimii. Fiinca omul are si cap, nu numai inima, poate da curs sau nu clopotelului. Indiferent de rezultat, aceste sunt cele mai frumoase clipe ale tineretii si nu trebuie uitete. Din fericire nici nu se poate.

| andreeaemilia a răspuns:

Schimbati numarul de telefon. Accepta faptul ca nu poti sa-l uiti, permite-ti sa suferi. Ia o foaie de hartie si scrie detaliat tot ce simti pentru el, toata suferinta ta apoi arde-o. Functioneaza. O sa ajungi in cele din urma sa te uiti la el si sa nu mai simti absolut nimic, crede-ma. Accepta-ti sentimentele chiar si durerea chiar si faptul ca nu poti sa accepti numai asa te poti elibera.

| AlecutzaAle a răspuns:

Nu trebuie sa il uiti! vorbesti cu el sunteti prieteni si atat daca asa crezi tu ca nu este momentul