| rose17 a întrebat:

Vreau sa imi dau seama ce simt pentru cineva. Asa ca...
Voi cum va dati seama daca va place cineva cu adevarat sau daca sunteti indragostiti?
Ce simtiti in prezenta acelei persoane? Cum reactionati?
Va multumesc anticipat! :*:*kiss:*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti place de cineva te simti diferit in prezenta lui. Simti ca esti protejat, simti cum iti accelereaza pulsul, fiecare bataie a inimii, te inrosesti, nu stii ce sa faci cand se apropie de tine, tremuri, este mereu prezent in mintea ta, iti doresti sa il privesti la nesfarsit, desi e multa lume in jurul tau, tu il vezi doar pe el. Cand iti vorbeste te balbai, te inrosesti, nu stii ce sa raspunzi.

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cand sunt indragostita, nu mai am pofta de mancare, ma gandesc numai la persoana de care m-am indragostit, ascult numai melodii de dragoste, zambesc aiurea, fac cumva sa dau de persoana respectiva, cand nu il vad mi se face dor de el, cand il vad tremur toata, ma inrosesc, sunt emotionata, tacuta, mi se dilata pupilele cand il vadhee hee, uneori ma mai balbai, incerc sa ii ocolesc privirea, ii caut mereu aproprierea, sunt geloasa daca vad ca vb cu altele si ma simt aiurea daca nu ma baga in seama, simt mii de fluturasi in stomac! Cam asa ar trebui sa simti si tu daca esti indragostita, dar sedigur ca fiecare se manifesta diferit.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu poti rezista fara persoana respectiva; si nu lua drept esalon ce ai simtit pentru altii ca sa iti dai seama ca esti indragostita; cu cat ne maturizam, cu atat iubim mai diferit!

| Razvan a răspuns:

Eram atenta la fiecare gest care il facea si il interpretam.Si e rauhee hee
Anumite gesturi sau cuvinte chiar nu trebuie interpretate trebuie luate ca atarehee hee

| Malvina24 a răspuns:

Esti mai agitata in prezenta celui baiat, te gandesti numai la el, ai vrea sa fi cu el(iar cand nu esti langa el ii simti lipsa)...esti indragostita nu?

| Dizzydizz a răspuns:

E foarte greu de explicat din moment ce nu am iubit niciodata.
Dar am tinut mult la anumite persoane
Ma anuza tot ce zice, zambesc la orice vorba spusa de el
Pur si simplu nu te saturi niciodata de el
Ti-ai da viata pentru el, pentru binele lui
big grin

| georgiana a răspuns:

Atunci cand iti place de o persoana, te inrosesti in prezenta lui, eviti sa-i intalnesti ochii, tremuri si ai emotii.
Simti un gol in stomac in care fluturii isi fac de cap, nu ai pofta de mancare, nu esti in stare sa iti gasesti vorbele.

| Aia cu cap mare a răspuns:

Eu nu am mancat 5 zile nimic prima data laughing

| bogdy2009 a răspuns:

Deci cam asta e dragostea pentru voihappy
Nici la mine nu e prea diferitde exemplu:la inceput, poate, adica sigur ma inroseam, ca racu, emotii aveam desigur si eu, stateaM prost cu vorbele si bla bla bla...
Insa daca ma uitam la ea ca papa, si ea la mine, ma "sacrificam" si mancam si euhappy
Spre deosebire de voi la mine in stomac se vedeau doar muschii(ca-s fotbalist, d-aia) nu fluturasi sau ce mai vedeti voi.
iar acu, deja o sarut, mergem impreuna prin parc, la scoala staM intr-un coltzisor si vb, ne "pupam", colegii se uita, si cam par invidiosi, dar asta-i viata
Succes.

| clawdya_8655 a răspuns:

De exemplu eu daca sunt indragostita de cineva cand ma intalnesc cu el imi bate inima si parca in momentul acela nu mai respir. daca un baiat e indragostit de o fata face orice sa se bage in seama cu ea, o suna.

| vinty a răspuns:

Il visezi in somn happy, vrei sa fie doar al tau, tremuri din toate incheieturile, te inrosesti, nu mai poti vorbi fluid...eu asa simt big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand e El prin preajma incep sa ma balbai, sa-mi tremure vocea sau cateodata sa rosesc. Adeseori nu ma simt in largul meu insa simt nevoia sa-l privesc cat mai mult. Dar daca vrei sa stii cum mi-am dat seama ca sunt indragostita iti voi spune. Pur si simplu m-am uitat adanc in ochii lui si sentimentele s-au lasat simtite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi tin la un baiat in care si prietenamea tine la el.nu am kurajul sa ii sp prieteneli mele ke simt pentru el pentru ca sigur se va sup pe mine, asa ca mai bine tak din gura.Singurele persoane care stiu asta sunt unele fete in care am incaredere deplina ca nu ii va spune pritenei mele. Poi cand il vad inkepe sa-mi bata inima tere, respir greu, tremur, ma inrosesc si dc vb despre el, imi e teama sa vorbesc cu el fata in fata ca nu cumva sa sp vreo prostie si sa rada de mine, ma balbai...mai multe, etc. sper ca a fost de ajuns kel putin cam asta simt eu... pup:*:*:*:*:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data cand m-am indragostit am avut emotii si nu am mancat cateva zile love struck... dar daca nul vad imi va fi dor de el ma simt bine in prezenta lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un sentiment neexplicabil dar in unele cazuri nu spui adevarul daca prietenii te intraba

| ionela1560 a răspuns:

SI simt acelasi lucru cateodata cand il vad si cand se uita la mine incep sa tremur si parca simt ca am un gol in stomac day dreaming