| alex_6075 a întrebat:

Sunt confuza. Spune-ti-mi voi ce simtiti cand sunteti indragostiti? vreau sa inteleg ce simt acum XfundaX

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

Simt ca nimic nu ma poate supara, simt ca toata fericirea din lume e doar la mine, iar atunci cand aud vocea pers iubite sau o vad, simt fluturi in stomac. E asa frumos love struck

10 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Parerea mea e ca dragostea nu se spune, ci se simte. Fiecare are modul lui diferit de a iubi si de a simti.Multi descriu gen fluturasi in stomac. Ceea ce simt sunt de fapt emotiile. Dragostea adevarata eu zic ca e doar odata in viata cand stii sigur ca ai face orice pentru acea persoana! Chestia cu fluturasii si cu tot se datoreaza faptului ca placi foarte mult o persoana, dar asta nu e iubirea adevarata! Nimeni nu o sa poata sa iti zica exact cum e! O sa vezi singura la momentul respectiv! Chiar si momentele cand avem impresia ca suntem indragostiti pentru ca tinem la persoana respectiva si o placem foarte mult intr'adevar avem o stare de bine, de fericire, dar dragostea adevarata e mult mai mult, care cu siguranta nu e la varsta adolscentei!

| Romancutza a răspuns:

Simpt o ferircire extrema, inidiferent cat de indispusa sunt.

| cineva_4576 a răspuns:

Buna, adevarata dragoste ...toti ne intrebam acelasi lucru, de unde stiu ca el/ea e alesul/aleasa?
Pai eu zic ca fluturasii aceia si tresaririle de inceput se datoreaza chimiei fizice(testosteron etc) insa ca sa iti dai seama daca chiar iubesti cu adevarat trebuie sa vezi daca poti trece peste momente grele alaturi de persoana respectiva, eu de exemplu sunt cu un barbat de 2 ani jumate, avem un bebe de 7 luni jumate, si de abia dupa ce am inceput sa il pierd realizez cat de mult il pot iubi si ca imi doresc in continuare sa fiu cu el (nici eu nu stiam acest lucru, nu credeam ca voi putea trece peste faptul ca ma inseala, dar uite ca trec fiindca il iubesc) nu e corect sau poate, nu stiu... dar viata te va indruma si te va invata...
Succes!
O zi buna!

| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai cand il vezi simti 10000 de fluturasi care zobara ca sa evadeze mai repedelaughing. Cand il vezi, chiar si dupa ce ai aflat o veste proasta nu te mai gandesti la nimic decat la elkisscand il vezi pe mess il saluti cu prima ocazie, ca vrei sa fi cea mai importanta pentru el iar cand uneori pare supper dragut parca iti vine sa sari in bratele lui sa il saruti...Eeeheeee vise vise oameni bunilaughing

| Enigmă a răspuns:

E ceva special.
De exemplu atunci cand intra pe mess si incepi cu statusuri ca nebuna doar ca sa te bage in seama.
Sau cand in sfarsit te baga in seama si simti ca iti tresare inima i piept.
Sau cand il vezi, nu iti poti lua ochii de la el si incerci sa interactionezi.
Sau daca e mai profund` atunci cand il saruti si simti ca iti iei zborul`.
day dreaming

love struck

imi Give o fundita`?love struck

| Catiii a răspuns:

Cand vezi persoana iubita simti ca esti in al 9-lea cer si iti iei zborul...sau ai emotii si tremuri si nu te poti controlatongue

love struck:*

| CarmenR a răspuns:

Ma gandesc numai la persoana respectiva.

| DenisaMetal a răspuns:

Esti prinsa intre da si nu, fiindca respectivul tia luat inima si nu tio mai poate da ...si gandul tau e mereu la el/ea si cand esti cu el /ea simti dragosteahappy :X

| ale a răspuns:

Simti ca iti doresti ca acea persoana sa iti fie aproape, iti e drag sa o privesti sau sa vorbiti ore in sir.Iti lipseste enorm cand nu o vezi iar cand apare devii agitat(a). Te simti fericit si iti doresti mai mult, sa va petreceti timpul impreuna.

| Gotenks a răspuns:

Nu simt nimic, decat ca, cand vad persoana draga imi tresara sufletu' sau ininma.