| Anonima22042020 a întrebat:

Vreau să îmi fac curaj să iau inițiativa unui sărut și să îl sărut pe băiatul pe care îl plac. El m-a mai sărutat și mi-a zis ca și-ar dori sa iau și eu inițiativa și nu doar sa aștept sa vina de la el. Faza e ca mereu când mi-am dorit sa o fac m-am emoționat și m-am pierdut și tot el a făcut pasul observând ca mă uit cumva insistent la el laughing L-am invitat la mine sa vedem un film. Doar ca nu îmi dau seama cum anume sa găsesc momentul potrivit. Nu vreau nici sa par prea lipicioasa sau sa exagerez cu unele gesturi. Dați-mi va rog o idee, un mic "scenariu" dacă pot spune așa după care sa mă ghidez sa îmi organizez momentul laughing As vrea sa mă apropii mai mult de el cu ocazia asta(nu mă refer intim, ci va dați seama la ce mă refer)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi vorbiți despre ceva și uită-te adânc în ochii lui și se face acea atmosferă

| Sofer a răspuns:

Sărutal draga.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu nu îmi explic cum naiba de mai există bariera asta între voi odată ce spui că v-ați mai sărutat de multe ori până acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să îți dai seama de unde vine acel blocaj. Gândește-te în profunzime... Poate a fost o traumă din copilărie... Că altfel nu îmi explic cum este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarutal daca vrei sa scapi de timiditate, mai da o in poola mea de timiditate că pierzi multe din cauza ei fa ce simți, daca nu faci vei regreta in general vorbind. orice vei face, chit că e bine sau rau cineva mereu se va găsi sa te judece.

| NarcisIfrim a răspuns:

Gandeste-te daca tu nu il saruti, il va saruta alta.Si alte fete nu ar sta pe ganduri. Daca nu faci tu asta, va avea alta destul curaj sa o faca.
Numara si tu pana la 3 cand vrei sa il saruti, si saruta-l la 4.
La baietii nu e nevoie de context ca la fete, pur si simplu zi ca vrei sa ii zici ceva la ureche si ii spui la buze.