| SiMpLa a întrebat:

Am si eu o intrebare :Cum saruti o persoana? Eu nu am sarutat nikiodata un baiat ca nu am avut ocazia sau am pirdut-o.Si acum mi-e frica ca sa sarut pentru ca daca ma incurk? sau daca isi da seama ca nu am mai sarutat? Astept sfaturi.am 16 ani Makiss

Răspuns Câştigător
| roberta_7421 a răspuns:

Buna! sfatul meu e ca iti vei da seama tu ce trebuie sa faci, atunci cand vei fii fata in fata cu prietenul tau.in acel moment lasa-te condusa de sentimente si de acel impuls.nu cred ca daca isi da seama ca e prima data cand saruti un baiat v-a incepe sa rada sau iti va spune ceva negativ.cred ca va dori el sa te invete sa saruti.

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sarutul nu se invata, se simte.In plus, fiecare persoana saruta diferit.Nu ai de ce sa ai emotii si nu ai ce sa incurcilaughing. Adica ai...intelegi tu.Si daca isi da prietenul tau seama ca nu te-ai mai sarutat, ce?!

| adinescu a răspuns:

Sarutul e ceva natural deci nu prea ai cum sa faci ceva penibil

| gabytza_7109 a răspuns:

Pai chiar daca nu stii inveti. Incearca asta cu prietenul tau de mai multe ori pana consideri tu ca nu te mai incurci. Asa ca bafta:*

| Aditzu1988 a răspuns:

Si ce daca isi da seama ca nu ai mai sarutat.Ai doar 16 ani. Daca e un baiat serios va aprecia acest lucruwinking nu te gandii ca la un fapt negativ ca nu ai mai sarutat.Gandeste-te ca si cum acest lucru te face specialawinking. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul vine de la sine o sa vezi.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, la inceput asa eram si eu dar cand a venit momentul m-am lasat purtata de val. In acel moment nu am avut emotii asa ca nici tu nu trebuie sa ai.Sarutul e ceva firesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 14ani si i-am zis iubitului meu ca nu stiu si el pervers ce e, face: atunci ma lasi sa-ti pun mana pe sani pe cur inteleg doar e gagikmiu, dar nu mi se pare normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 14ani si iam zis iubitului meu ca nu stiu si el pervers ce e , face: atunci ma lasi sa-ti pun mana pe sani pe cur inteleg doar e gagikmiu , dar nu mi se pare normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten care a invatat sa sarute : a luat un pahar cu apa si a pus un dop de la o sticla de sprite a pus gura si gata a invatat
sa sarute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa-o cat mai repede apropriete de el mai mult si sarutal eu la 12 ani am avut primul sarut asa ca fa-o cat mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salz. Eu totusi zic sa nu ai emoti... e ceva natural si o sa simti c trebuie sa faci...mna succes

Răspuns utilizator avertizat
| Engy a răspuns:

1.primul meu sarut a fost ierihee hee2 si eu fakeam la fel.3 m-a luat pe neasteptate si nu am avut ke fakelaughing4 asa fakeam si eu dar azi...nu mai fac asa:Xsi nu ai cum sa gresestywinking te saruta elwinking