| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu stiu cum ar trebui sa procedez.Am nevoie de un sfat. Iubitul meu este mai mare ca mine cu 10ani(eu am 15ani) si ne-am vazut doar o data pana acum dar ne-am simtit foarte bine impreuna(este primul baiat care m-a sarutat) si vorbeam mereu la telefon si prin mesaje si ne intelegem foarte bine, vorbeam despre absolut orice(chiar mi-a spus ca nu vrea sa abuzeze de mine si ca vrea o relatie frumoasa). Pana aici toate bune, dar(mereu exista un DAR) fratele meu nu este de acord cu relatia noastra(el are 23 de ani). Eu cu fratemiu am fost mereu foarte apropiati si nu am fost niciodata certati(poate doar chestii minore, de copii). L-am sunat intr-o seara pe prietenul meu sa vorbesc cu el si el isi uitase telefonul la fratemiu in masina(ei sunt buni prieteni) si mi-a raspuns fratemiu(stia doar ca vorbesc cu el si ca suntem prieteni dar nici cu asta nu am fost de acord) si m-a intrebat ce treaba am eu cu V.(prietenul meu) si sa nu-l mai sun niciodata. A doua zi a venit acasa(el sta la prietena lui) si nu a vorbit deloc cu mine(se citea in ochii lui ca l-am dezamagit). Eu stiu ca am gresit(ei erau prieteni si iubitul meu l-a ajutat mult pe fratemiu chiar iubitul meu a spus ca se au ca fratii, desi s-au cunoscut de putin timp mai exact in aceeasi seara in care l-am cunoscut si eu - acum 3 saptamani) dar nu stiu ce sa fac... Tin la prietenul meu si am incredere in el(nu e genul care vrea doar sex) dar totusi e fratemiu la mijloc... Ce pot sa fac? Ei lucreaza amnadoi si sunt si colegi de camera si nu pot sa-mi sun prietenul pentru ca risc sa-mi raspunda fratemiu) si mi-am pus o buna prietena sa-l sune pe ubi meu si el a zis ca nu se razagandeste sub nici o forma(adica vrea sa fie cu mine) dar sa astept sa-si incarce el cartela sa ma sune(nu a luat inca banii si nu are cu ce). Ce sa fac sa-l sun? Cum sa-i explic lu fratemiu ca nu pot sa renunt la niciunul dintre ei? Va rog mult ajutati-ma. Dau funda normal

Răspuns Câştigător
| valy a răspuns:

Sfat. ce ne-ai spus noua. povesteste-i lui ca ai o relatie frumoasa cu el.ca va intelegeti bine, si ca totul este ok...si ca vrei sa continui cu el si ca el ce face acum este sa vi se impotriveasca rodului unei relatii frumoase...promitei fratelui ca o sa ai mare grija de faptul ca sa nu profite de tine.
Treaba este ca el este si mult mai mare ca tine.si asta nu suna prea bine.plus ca sunt prieteni,, frati"si in caz de s-ar intampla ceva el s-ar face de rusine. explica-i ca tii la el si ca vrei sa continuui o frumoasa prietenie cu el.alt sfat nu am ce sa iti dau

4 răspunsuri:
| Nimeni a răspuns:

Dar te-ai gandit ca poate fratele tau il cunoaste mult mai bine si poate ca tu nu-i cunosti inca toate manifestarile iubitului tau, pentru ca deja ai mentionat ca v-ati intalnit o singura data, in rest ati vorbit la telefon; poate ca areun comportament mai putin placut si fratele tau a observat asta, sau poate ca-i plac relatiile cu mai multe fete in acelasi timp, orice e posibil si fratele tau vrea sa-ti fie bine, normal...Eu iti spun sa vb cu fratele tau calm si sa-l intrebi de ce nu-ti da voie sa fii cu iubitul tau, din ce motive, iar el o sa-ti explice si o sa intelegi care e moftul lui. Daca nu are nici un motiv, spune-i ca e alegerea ta cu cine vrei sa fii, tu nu te-ai bagat in relatiile lui, asa sa nu se implice si el in treburile tale. Pa-paaa!

| Michisor a răspuns:

Pai in primul rand pare putin absurd ca prietenul tau este mai mare decat fractu. si poate de aceea fratele tau nu e de acord cu relatia tu esti inca mica ai 15 ani el are 25 tu esti un copil. poate spre binele tau si spre bilene relatiei tale cu fratele tau ar fi mai bine ca sa renunti la acel baiat ca si iubit si sa fiti doar amici. la urma urmei tu esti copil. la 25 unii oameni au deja copii. si poate te minte. multi baieti fac asa te fac sa te simti bine. sa nu iti para rau ca esti cu ei.si dupa 6-8-10 luni vror sa faca sex. si revenind la tine incearca sa iti asculti fratele pentru ca el este mai important... el are grija de tine si te iubeste mai mult ca pr tau. si cu sunatu incearca sa te duci la o prietena pune pe difuzor suna cu ascuns si asa vezi cine raspunde la telefonul iubitului tau si in felu asta poate nu afla fratele tau. sper sa te ajute ce am zis te pupic bafta :*:* si daca vrei sa imi dai fundabatting eyelashes

| raducu a răspuns:

Pai normal ca nu i se pare normal fratelui tau despre situatia asta, pentru ca oricand se poate intampla ceva (niciodata sa nu spui niciodata) si atuncea risti sa strici toata relatia ori tu, ori prietenul tau.si fratelui tau ii aiurea sa va vada sarutandu'va, mai ales in prezenta lui, pentru ca, si tu ai zis, sunt prieteni buni si nu cred ca nu or avut discutii ei doi pe tema asta. daca frate'tu nu se intelegea bine cu prietenul tau, putea sa il denunte la politie pentru... pedofilie.
Depinde doar de tine ce crezi ca e bine si ce nu, pentru ca dupa cum ai specificat totul, dai de inteles ca esti cat de cat cu capul pe umeri si nu te lasi dusa cu pluta ca la orice inceput de relatie.Doar trebuie sa stii cand sa te opresti. Poate ca stie ceva fratele tau thinking ce sa zic.

Bafta.

| inutsa a răspuns:

Poate stie ceva ce tu nu stii.Sau fiind mai mare nu i se pare corect. O relatie de tu 15 el 25 nu e prea normala vazuta in ochii familiei.incearca sa vb cu fratiorul si sa ii zici ca intre voi nu se va intampla nimic mai mult mai ales ca sunteti la inceput. Daca intelege ar trebui sa iesiti toti 3.acordai timp, poate e ingrijorat kiss