| nighteye a întrebat:

Vreau sa intreb in special pe fete:te doare tare cand ti se rupe himenul? sad

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Unele fete simt doar putina durere iar alte fete isi dau seama ca li s-a rupt himenul debea dupa ce vad ca le curge sange.
Depinde de elasticitatea himenului.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti virgina si este prima data cand te culci cu cineva, da, o sa te doara, este totul suportabil.
Nu te astepta ca prima data sa iasa bine, de cele mai multe ori nu iese deloc bine, in special pentru fete- normal pentru ca doare
Cu timpul o sa fie mai bine.

| AlleXandra28 a răspuns (pentru anonim_4396):

E logic ca e virgina din moment ce a precizat cuvantul 'himen', desi himenul ala la unele femei/fete mai e si flexibillaughing deci nu pot face copii.

| Possible a răspuns:

Depinde de grosimea gimenului! La fiecare e diferit! Daca astepti parerea persoanala,pai bine da doare,tare doar, dar e suportabil, si nu e decit doar 1 poate si a 2 oara.

| 3udoareu a răspuns:

Am auzit ca doare:d eu nu am incercat tongue deci nu stiu ce sa zic laughing dar ma gandesc ca toate femeile au trecut prin asa ceva si nu a murit nimemi ba chiar din contra inca mai vor laughing) asa cawinking

| AlleXandra28 a răspuns:

Nu neaparat... unule fete simt un pic de durere, altele nu laughing, depinde de tine, trebuie sa nu stai incordata, sa stai calma /relaxata laughing si tipu' cu care o faci sa se priceapa in domeniu laughing.