| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa-i spun unei fete ca o iubesc, ea nu stiu daca simte la fel si se cam fereste de mine,,, cum ar trebui sa o abordez sa-i spun direct si dupa sa o sarut sau sa astept raspunsul intai daca simte la fel si dupa sa o sarut

Răspuns Câştigător
| 1261996 a răspuns:

Daca se cam fereste de tine...mai bine nu o saruta intai. Ar fi bine sa fii sigur de sentimentele ei si apoi sa o saruti.

| ionutunited a răspuns (pentru 1261996):

Ma place am vorbit cu o fata sa o itrebe si a zis ca ma place

| 1261996 a răspuns (pentru ionutunited):

Bravo.ma bucur daca te-am putut ajuta.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Amu' viu si eu, un intarziat, cu sfaturi.
De fapt cu intrebari: Tu cat ai vorbit cu ea? Cat de mult te-ai aratat interesat de persoana ei?
Nu crezi ca ar fi mai bine sa o iei asa, mai pe ocolite, ca sa nu se sperie (si fuga, ca o caprioara de vanator)? laughing
Sfatul meu, daca nu ai procedat asa, este sa intri in vorba cu ea, sa o intrebi cate ceva despre ea (cum ce, voi sunteti casatoriti de 20 de ani, ca sa crezi ca stii totul despre ea?), sa-i arati un pic de atentie, sa-i "intri sub piele". Abia apoi te poti "lansa" in propuneri si declaratii (in aceasta ordine). Nu-i poti spune unei fete ca o iubesti fara sa fi fost impreuna in 1-2 intalniri. Si atunci mi se pare devreme ca sa fi sigur de sentimentele tale. Sa nu te considere mincinos, usuratic sau pripit, spune-i ca-ti place de ea, sau ca crezi ca simti ceva mai mult pentru ea. O declaratie de iubire ar fi bine sa vina dupa o declaratie asemanatoare din partea ei.

| neutrino a răspuns:

Treci peste sarut. Direct sex. Asta inseamna iubire, nu vorbe.

| preaplictisit a răspuns:

Ionutz prietene..nu vreau sa te dezamagesc, dar daca se fereste de tine, crede-ma ca nu te iubeste. Daca o fata te va iubi iti vei da seama fara sa fie necesar sa intrebi pe TPU.
Si in alta ordine de idei, ordinea fireasca e sarut si apoi "te iubesc".dar intre ele mai sunt niste pasi destul de lungi de parcurs. Oricum, nu te panica, va veni si vremea ta happy