| HasTeCe a întrebat:

Hey TPU,imi place si mie de o fata. Vreau sa o invit in oras la un suc(prima intalnire).Ne intelegem bine,o fac sa rada, si cred ca se simte bine in preajma mea...Ideea e ca nu stiu cum sa ii zic ca vreau sa iesim,unu la mana,iar apoi fiind prima intalnire nu stiu ce sa fac,sa ii zic, sau despre ce sa vorbim.De aceea as vrea niste sfaturi de la voi.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Păi simplu, du-te la ea spune-i : Bună, hai să ieşim la un suc, fă laughing fără "Fă" Apoi când intraţi în respectivul magazin îi propui o băutură de exemplu : M-i se pare bun Pepsi-ul, vrei să încerci şi tu? Poţi să ii propui altă băutură.
Apoi vorbiţi despre pasiunile voastre adică: Ce faci în timpul liber? Desenezi, pictezi? Eu. merg la sală, imi place să fac muşchi, vrei să faci şi tu muşchi? rolling on the floor
Apoi observi unele lucruri de pe ea de exemplu ceasul, tricoul orice alt ceva are şi o întrebi cât a costat, de unde şi l-a luat chestii, chestii. O intrebi ce culoare-i place, ce floare. data viitoare când veţi ieşii îi vei face cadou ce ii place ei.
Sper că te-am ajutat, bye!

9 răspunsuri:
| L1feDRAIN a răspuns:

Asa, respira usor si uitete ce ti-am scris mai jos:

Cind vezi ca nu e ocupata cu nimeni la vorba poti sa te apropii de ea si sa ii spui ceva de gen "buna/salut" si sa o intrebi daca ar vrea sa iasa cu tine in oras...si daca accepta poftim! Sansa sa o cistigi creste!

Asa, in timpul intilnirii vorbi-ti despre lucrurile/interesele voastre comune sau chestiile in care este interesata ea ceea ce o inveseleste si ii alunga tristetea.fai o placere cind se aafla in preajma ta.
si pe unde sa va primblati?
Prin locurile care le adora ea desigur sau care au legatura cu interesele ei/voastre daca vrei sa fie mai special daca nu, opritiva la un suc si mai glumiti intre voi....simte-te liber!

si desigur Succes!

Sper ca te-am ajutat, zi "mersi" si bye bye!

| RedBull9988 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Mai bine ii zice "Hai sa iesim la un suc" decat "Ai vrea sa iesim la un suc", deoarece ii dai ocazia sa zica nu si isi gaseste scuze sa nu accepte.Asta in cazul in care nu o intereseaza, dar daca te place ii poti zice oricum, ca va accepta.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru RedBull9988):

Pai daca te place, de ce sa impui o fata care nu te place? De ce sa faci asta, daca nu te vrea?
Tu imi spui acum: cum sa nu ii dai voie unei fete sa nu accepte, dar fata aceea poate chiar nu vrea si nu are timp, sau in bataie de joc ceea ce inseamna cu mai mult ca nu e pentru tine. Cel mai bine e sa o rogi frumos, daca fata e desteapta o sa zica sau da sau nu, dar o sa te faca sa intelegi de ce nu.

Sper ca intelegi ce vreau sa spun.

| RedBull9988 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Tu imi spui ca daca o fata iese cu tine la un suc, iese doar daca vrea sa fie intr-o relatie cu tine, gresit. Poti sa iesi cu o fata la 2-3 intalniri si dupa sa iti zica,(virgula) ca vrea sa fiti doar prieteni. Eu nu am zis sa o oblige pe fata sa iese cu el, doar ca va avea sanse mai mari ca sa vina cu el la intalnire daca ii zice "hai sa iesim la un suc". Si am mai vrut sa precizez faptul ca daca nu te va placea deloc, oricum ii vei zice, nu va veni niciodata.

O zi buna!

| L1feDRAIN a răspuns (pentru RedBull9988):

Acum mai uimit. Bine sunt de acord.

| Th3Striker a răspuns:

Mergeti la cinema la Minioni, si pe urma scoate-o in oras la un suc. Filmul e simpatic, place la cam toate fetele, si sansele sa aiba chef sa iasa dupa la un suc is foarte mari. Asa ca poti sa o inviti la film, si pe urma iesiti in oras. Ideea mi se pare buna. Multa bafta orice ai alege happy

| PaharDeSticla a răspuns (pentru Th3Striker):

Prea multi bani cheltuiti cu ea si poate ei nu-i place de el ca iubit.

| Th3Striker a răspuns (pentru PaharDeSticla):

Cum sa ii placa de el ca si iubit cand n-au aproape nimic impreuna? Esti genu ala de tip care zice "te iubesc" dupa 2 ore? laughing))

| PaharDeSticla a răspuns (pentru Th3Striker):

Chiar nu zic deloc te iubesc