| crystinutsa a întrebat:

Vreau sa ma duc la ginecolog pentru a-mi prescrie niste anticonceptionale. Imi va face cumva analize? Sau doar imi va pune niste intrebari?

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

O discutie libera.doar!

| harciog a răspuns:

Te va analiza pe muchea patului.

| Well a răspuns:

Acum o sap am fost si eu si o sa iti puna cateva intrebari si daca ai relatie stabile. Se va uita la sanii tai. Iti va luat tensiunea, cate kilograme ai si inaltimea. Atata tot. Daca vrei ca sa fie gratuit la ginecolog si esti din Bucuresti du-te la Maternitatea Giulesti si langa Maternitate e un Centru de Planificare Familiara. Acolo ti le va prescrie. Succes.

| Well a răspuns (pentru Well):

Du-te la Maternitatea Giulesti.*

| bambolina07 a răspuns:

In mod normal fiecare corp e unic ca de altfel si anticonceptionalele sunt diferite.ca sa iti prescrie niste pastile pentru corpul tau nu e suficient sa te intrebe anumite lucruri.ti se va face si analize de sanga si papanicolau si lama pentru a nu prezenta proobleme.sunt fete care iau anticonceptionale sa se ingrase, altele sa se dezolte etc.deci un medic bun iti va face un set de analize complete

| crystinutsa explică:

Sunt din constanta. si am inteles ca ar fi indicat sa fac analiz de sange pentru ficat. si lama si papa.