| acadelecolorate a întrebat:

Vreau sa-mi fac un colier de scoici.Cum gauresc scoicile?

Răspuns Câştigător
| candora a răspuns:

Eu am gaurit cu un ac chiar fiindca bormasina dadea gaurile mari. Cu acul e destul de greu si multa munca, eu am abandonat si am reluat de citeva ori pina am reusit. Il fixezi si bati in el, sau mai poti cu un cui subtire happy

2 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Cu o bormasina de mana si foloseste un spiral cu cap vidia; si sa nu apes deloc tare, ca se va sparge scoica! Eu asa am lucrat cu scoicile; dar faceam alte chestii, nu colier! Bafta!

| summer12 a răspuns:

Mai bine te duci la mare si ti-l cumperi de acolo foarte ieftin big grin Sau rogi pe cineva care merge acolo sa-ti aduca unul.