| Breakingthehabittonight a întrebat:

Vreau sa o ajut pe prietena mea si nu stiu cum. ei ii place de un baiat f. f. tare, iar el nu simte ceva special pentru ea, mai degraba pentru. alta.se inteleg destul de bine, cealalta nu are nimic mai deosebit decat ea, ce sa fac sa o placa? dar totusi sa fie ea insasi, plz help~! dauu funda-e BF si daca nu o ajut eu, atunci cine?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sincer? Dacă chiar vrei s-o ajuţi, nu te băga.
Hai să-ţi spun o chestie, dacă ăla deja se simte atras de alta, o să meargă cel mai probabil spre aia (sau, dacă e supărat viaţă le va vrea pe amândouă şi le va răni pe amândouă - dar hai să nu luăm scenariile apocaliptice).
Nu numai că e aproape clar că va merge spre aia dar tu pe prietena ta nu o vei ajuta ci mai mult rău îi vei face căci îi vei da speranţe false.
Vrei s-o ajuţi cu adevărat?! Consoleaz-o cu gândul că mai sunt şi alţii şi eventual fă-i cunoştinţă cu alţii dacă chiar vrea relaţie.
Salut!

| Bianca_2742 a răspuns:

Pai spune-i lucruri frumoase despre ea, sa il tina cat mai aproape de ea si nu de cealalta, sa ii scoti in evidenta defectele celeilalte...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok pai:dupa parerea mea nu incerca sa faci cine stie ce pentru ca probabil va incepe sa va creada ciudate dar incerca sa iti dai seama de ce ai ei 2 in comun si sa faci apropoouri subtile. Iar cealalta: ei bine nu va dura pe veci cu ea deci nu trebuie' sa isi faca griji. Daca e ceva de genu:''ea ramane si el pleaca sa spunem la alta scoala sau la liceu'' sau etc. Mai bine lasa destinul "sa isi faca de cap'' va fi cineva care sa il inlocuiasca, ca doar 45%din populatia pamantului sunt barbati...