| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce credeti, baietii. Nu am fost genul care sa ma implic in relatii, mai mult aventuri. Dar de data asta am simtit ca pot incepe o relatie, dupa ce am cunoscut acel tip si iesisem mult timp.
Acum ne-am despartit.
Nu sufar dupa el si nu prea m-a afectat despartirea, insa cred ca se datoreaza faptului ca sunt genul care nu tine la o relatie si nu poate fi fidela.
El era foarte indragostit de mine, la inceput chiar imi arata asta, dupa aia nu mi mai arata. Pe atunci doar ne intalneam, nu eram impreuna, dar faceam lucruri pe care le facea un cuplu. El vroia de pe atunci sa fim impreuna, dar eu nu eram de acord.
Dar pana la urma am fost de acord sa fim un cuplu, si am fost pentru ceva timp. Exista intre noi pasiunea si iubirea, adica ne placeam.
Dar eu nu m-am comportat ca o iubita cu el. Nu il sunam nici macar o data pe zi, daca vorbeam la telefon era doar pentru a ne spune unde sa ne intalnim si la ce ora. O conversatie dura 2 min. cel mult. Nu prea ne faceam vizite si nu aveam activitati impreuna, doar ieseam in oras, restaurante, cluburi si cand faceam sex.
Eu intr-adevar eram ignoranta, din fire. Insa pe parcurs devenise si el.
Pana sa fac sex cu el, nu i-am spus ca mai avusesem aventuri inainte, si prima oara cand am facut-o, nu m-a crezut pentru nici o secunda ca sunt virgina. Cred ca si asta l-a facut sa se departeze de mine.
Il lasam sa iasa cu prietenii, nu prea il deranjam, i-am facut cadouri, gesturi, si el mie, normal ca ii ofeream cam orice si-ar dori un barbat, dar petreceam putin timp impreuna.
El nu prea se mai deschidea fata de mine, si nu comunicam, iar mult lucruri il uimeau la mine, si chiar imi spunea uneori ca nici nu stie cine sunt (in gluma, cred)

Eu am mers pe principiul ca nu trebuie sa l sufoc, sau sa il spionez, sa se simta interogat de mine, ci daca vroia ceva, putea sa-mi spuna.
Au fost certuri, faze de gelozie din partea lui, dar nu-mi arata nimic, si am crezut ca nici lui nu-i pasa.

Credeti ca s-a simtit ranit? Sau voi v-ati simti raniti... sa fi avut o prietena ca mine? Chiar se razbuna, sau era si el ignorant?

33 răspunsuri:
| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

...că de parcă tu ai fi rezistat!
fie, am înţeles teoria

| Zenit313 a răspuns:

Am trecut prin perioade foarte tragice...si inca rezist dupa tot acest timp!
Ma bucur ca ai inteles! happy

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

Mda...