| VASY23456789 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce se poate intampla daca mi-am rupt o alunita de pe spate in timpul unui act sexual?

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe moment nimic dacă nu sunt semne locale, pe viitor evită agresarea ei.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Cam violenta prietena ta.

| Adry05 a răspuns:

E grav! Alunitele nu trebuie atinse! Mergi urgent la doctor, exista riscul să faci cancer de piele.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Din cauza unei alunite chiar si aproape invizibile poti face cancer si nu acum neaparat. poti si peste 30 ani. depinde cum se dezvolta. du-te la doctor

| cypryan11 a răspuns:

Nu ti se poate intampla nimic happy

| bObby123 a răspuns:

Nu se intampla nimic!
Dar din cate stiu eu sunt cancerigene si e mai bine sa le lasi in pace!

| h3r a răspuns:

Trebuia tu să specifici că s-a rupt tocmai în timpul actului sexual.
Tamponează cu puţin spirt, apoi pune un locoplast.

| dragos9234 a răspuns:

Poti face cancer dar este foarte, foarte improbabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cangerigene!
Exista si posibilitatea de a face cancer asta nu-i sigur...depinde si cat de mare era...in orice caz eu iti zis sa mergi la un doctor cel mai bine decat sa astepti asa degeaba si apoi sa se agravezehappy

Răspuns utilizator avertizat
| dididedediu a răspuns:

Este un baiat la noi in oradea care a murit de la asa ceva, sia taiat o alunita si a murit, ai grija

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Alunitele mai mari sunt puternic vascularizate(adica sunt mai bine alimentate cu singe), asa ca depinde de marimea acesteia, data viitoare mai atent, nu glumi cu asa ceva. Daca te ingrijorezi consulta un medic.

| Bebbe133 a răspuns:

Nu conteaza cand ai rupt alunita, dar nu e bine sa iti rupi alunitele, uneori sunt provocatoare de cancer.Ma bine te-ai dezinfecta sau ceva. Nu stiu.

| piki98 a răspuns:

Se poate face cancer. daca alunita avea forma regulata (rotunda)nu ai de ce sa-ti faci griji dar daca avea forma neregulata inseamna ca e cancerigena.cel mai bine te duci la doctor

| Jojjo a răspuns:

Nu este bine ca ti-ai rupt alunita dar nu are nicio legatura cu actul sexual. Ar trebui sa mergi la un dermatolog.big grin