| me_5879 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca un baiat ma place. Odata l-am vazut ca se holba la mine dar fara sa zambeasca si i-am mai prins niste priviri ciudate. altadata ne-am intalnit pe strada si s-a interesat unde ma duc, uneori imi zambeste sau rade fara motiv cand vorbim, dar nu vorbeste cu mine pe mess iar in clasa nu se prea baga in seama cu mine. Totusi ma respecta si se poarta frumos cu mine. In clasa insa este si fosta lui iubita si rade la glumele ei si o priveste des dar nu o respecta. Odata s-au batut...totusi nu stiu ce sa cred. help!

5 răspunsuri:
| ZeWsSs a răspuns:

Pai poate te place dar incearca sa se convinga ca si u il placi sau asteapta sa faci u primul pas pentru ca el este mai timid

| ralucaaa123 a răspuns:

Pai daca se intereseaza de tine, vorbeste frumos cu tine, te respecta cu siguranta te place dar poate e mai timid si de aceea nu se bage in seama cu tine pe mess. Incearca sa incepi tu discutia, intreaba-l orice, de scoala, ce hobby-uri are, ce muzica asculta, etc.

| AddictedToMDMA a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu-l intrebi nimic de scoala. big grin

| me_5879 explică:

Poi eram in excursie inainte de vacanta de vara si eu am facut primul pas : i-am spus ca il plac numai ca a fost si prietenul lui cu el si a zis ca nu place pe nimeni din scoala si parea ca nu stie cum sa reactioneze cand i-am zis. apoi am plecat la baie cu o prietena iar el tot intreba de mine iar cand o prietena i-a zis ca sunt in camera a zis ca nu-l intereseaza...

| me_5879 explică:

Eu deja am facut primul pas si cand am fost in excursie inainte de vacanta de vara i-am zis ca il plac iar el parea ca nu stie cum sa reactioneze.inainte imi zisese insa ca nu place pe nimeni din scoala. apoi dupa dezvaluire m-a cautat si o prietena i-a zis ca sunt in camera si el a zis ca nu-l intereseaza...atunci de ce ma mai cauta?