| oanna7 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu tot despre sarcinanail biting dupa cat timp apar simptomele...ma simt ametita uneori si nu stiu ce poate fi am facut-o cu parteneru fara prezervativ da nu s-a terminat in minesad...

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

O sa afli totul despre sarcina cand vei fi insarcinata. Nu e bine sa stii asta pentru ca risti sa-ti autoinduci simptomele. Daca crezi ca ai ramas insarcinata fa un test de sarcina, mergi la ginecolog... si afla... Sau... ca sa nu mai treci prin astfel de stresuri poti alge o varianta contraceptiva. Sunt destul de multe si variate... Cred ca ai gasi una care sa t-i se potriveasca.

| gabimaris a răspuns:

Lipsa ciclului menstrual, indispozitia matinala, dureri de sani, dureri de cap, balonarea, oboseala, sangerarea sau spotting-ul (scurgerea unei cantitati mici de lichid rosiatic din vagin), urinare frecventa, sensibilitate crescuta la miros si mancare, cam acestea ar fi simptomele, evident ca acestea ca si manifestare dar si ca si aparitie difera de la persoana la persoana! Cel mai bine ar fi sa-ti faci o ecografie abdominala si un test de sarcina, asta daca au trecut macar zece zile de la contactul posibil fecundant!