| Avon_8981 a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile/barbatii gelosi?

4 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Eu sunt geloasa, iubitul meu e gelos... Daca doar fata sau doar baiatul e gelos, e aiurea, te simti ciudat, dar cand amandoi sunt se simte iubirea si sentimentul de frica de a nu pierde persoana de langa tine.

Gelozia e "frumoasa" dar in "cantitati mici" nu exagerate [ eu sunt cam exagerata laughing ] da` putin control asupra geloziei nu strica happy si plus de asta mie imi place cand iubitul meu e gelos, inseamna ca`i pasa de mine happy

| deutSa a răspuns:

@Dee0tzaA si cu gelozie poti avea o relatie de lunga durata, eu sunt geloasa, prietenul meu e gelos.si avem o relatie de 3 ani si 8 luni deci thinking si suntem decat iubiti nu logoditi sau casatoriti [ sa nu zici cumva ca " da sunteti casatoriti si de aia a tinut " ]

| Dee0tzaA a răspuns:

Toata lumea zice ca gelozia vine din iubire, dar eu cred ca gelozia vine din OBSESIE fata de o persoana. O persoana geloasa niciodata nu o sa poate avea o relatie sincera si de lunga durata, pentru ca partenerul/a se va satura de restrictii si de intrebari peste intrebari. Intr-o relatie daca exista gelozie nu va putea exista niciodata incredere...lucru care e esential intr-o relatie adevarata. Chiar daca exista gelozie ea nu trebuie aratata...si din proprie experienta am ajuns sa cred ca gelozia e o boalastraight face

| Dee0tzaA a răspuns:

Gelozia nu trebuie aratata chiar daca exista. Si nu ma refeream la un pic de gelozie, ci la persoanele "bolnave".