| cristinutzik a întrebat:

Vreau sa va zic povestea mea (sper sa aveti rabdare sa cititi). Acum ceva timp am instalat in pc un joc online. Imi placea sa joc jocuri online deoarece cunosc persoane noi iar mie imi place sa cunosc lume noua. Acolo in joc am intalnit un baiat foarte simpatic. Vorbeam rar cu el dar timpul trecea si ma atasam de el tot mai mult. I-am cerut numarul de telefon si l'am salvat. Nu am mai vb cu el de atunci asa de mult insa vorbeam totusi. Eu m-am hotarat sa ma las de jocul asta pentru ca deveneam obsedata de calculator si nu mi se parea deloc normal. A trecut ceva timp, timp in care eu am uitat complet de jocul asta si ma gandeam sa sun o prietena sa mergem in oras dar am vazut numarul lui salvat in telefonul meu si m-am hitarat sa il sun sa vorbim. Am vb despre o gramada de chestii mi-a dat id-ul lui si am vorbit si pe mess. Lui ii placea de o colega de a lui atat stiu. Nu mi-a cerut sfaturi in legatura cu ce ar putea face cu ea. Eu incepeam sa il iubesc (stiu, penibil poate sa cunosti un baiat intr-un joc online si sa il iubesti) am stat o luna -doua "impreuna" fara sa ne intalnim. El ma iubea, cred. Uneori mai si demonstra. Facea tot ce putea sa ne intalnim. Ma alinta, imi spunea tot felul de cuvinte care ma atingeau la suflet. Imi spunea ca nu a iubit pe nimeni cum ma iubeste pe mine. In sfarsit...

A mai trecut o luna. De 1 mai ne-am intalnit. A fost cea mai frumoasa zi din viata mea. Pe 22 mai era ziua lui si atunci se vindeau bilete la o piesa de teatru "Romeo si Julieta". Eu ma gandeam sa il vedem impreuna. Insa nu am avut sansa sa il vad deoarece nu am mai gasit bilete.

A mai trecut ceva timp. Noi inca eram impreuna dar nu mai era asa cald fata de mine. Se ducea la biliard cu colega lui pe care o placea inainte sa fie cu mine si cu mai multi prieteni de'ai lui. Am facut o greseala si acea greseala a fost ca eu eram foarte geloasa pe acea fata si vroiam sa stiu cat mai multe despre ea. Eu tot ce ii ceream lui, facea. Imi spunea tot ce ma intereseaza. Mi-a dat id-ul ei deoarece eu il cerusem si asta a fost cea mai mare greseala. Am vb'it cu ea si era foarte mirata ca stiu cine este ea din poza. A doua zi prietenul meu s-a intors de la intalnirea cu prietenii lui si am vb'it cu el pe mess. El era foarte suparat. Stiam ca e vina mea. Insa el imi spunea ca nu e nimic si ca ma iubeste si se bucura ca stie unde am gresit si ca nu o sa mai repet greseala.

Dupa un timp el tot iesea afara cu prietenii. Nu'l condamn. Nu puteam sa il tin la pc ca sa vorbeasca cu mine. Ne-am mai intalnit o data, m'a sarutat si ma strangea in brate si imi spunea "nu'mi vine sa cred ca esti a mea si ca te strang in brate". Dar dupa un timp el nu mai dadea semne de viata decat daca il bagam eu in seama. L'am intrebat daca ma mai iubeste si el mi-a zis "Nu asa de mult". Ne-am certat. Era ca si cum ar cadea cerul in capul meu. Ne-am despartit. Sufeream foarte mult atunci. Vorbeam cu el deoarece planuisem sa ramanem amici. In sufletul meu el era mult mai mult decat un amic. Ma durea ca nu imi mai zicea ca ma iubeste si nu ma baga in seama daca nu o faceam eu prima. Ne-am certat iar, nu mai stiu sigur motivul. Nu am mai vb deloc cu el si aveam impresia ca am uitat de el.

M'am refugiat in prietenii mei. Insa prietenei mele ii placea de un baiat foarte mult si cand ieseam afara trebuia sa ne plimbam dupa fundul lui. Ceea ce nu mi se parea normal. Si i-am spus ca ma deranjeaza ceea ce face si imi tot spunea "dar u cum erai cu el ( fostul meu prt)". O tinea incontinuu numai cu el. Ba ca vorbeste cu el pe mess ba ca glumeste ba ca nu stiu ce.

Dupa cateva zile fostul m'a bagat in seama. Eu faceam pe indiferenta si mi-a zis "Bn. Te las daca nu ai chef de mine". El era deja cu alta. A reusit sa treaca peste asta insa eu nu. Nici acum nu am reusit. Am vorbit cu o alta prietena despre problemele mele si ea a vb cu el si i-a spus tot ce simt si ce am facut cat timp nu am mai vb. I-a spus ca imi era foarte bine fara el (asa credeam si eu inainte sa ma bage in seama). I-a spus sa ma lase in pace ca ma face sa sufar. El i-a spus ca tine la mine si ca, daca nu ar fi distanta nu m'ar lasa niciodata. Vorbea cu ea ca si cum ar regreta.

VA ROG dati-mi niste sfaturi. Ce as putea sa fac sa nu il mai iubesc si sa trec peste? Sa imi refac viata. Sa fie ca la inceput. Ca inainte de'al cunoaste. Vreau sa dispara complet din viata mea!crying

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatia ca tine numai ca pe mine si pe iubitul meu nu ne desparte catva orase ne desparte cateva tari! si povestea deja tine de un an de zile! el are pe alta acolo pe care so **** si mie imi face cadouri simi vb foarte mult se vede ca tine la mine si ca ma iubeste dar totusi sta si cu aia.si eu sufar de multe ori pentru ca stiu ca nu pot face nimic sa fiu cu el atata tp cat ink depind de parintii mei! dar iti jur ca daca as fi majoraoricum mai am 10 luni d chin)as lupta pentru iubirea mea! mereu am fost o luptatoare si am luptat pentru convingerile mele:p dc nu faci si u la fel? poti urma un liceu/facultate la el in oras si asa sa ma apropiati nu se stie niciodata poate ca el e cel sortit!
totusi daca vrei sa-l uiti complet cauta altu care sa fie mai bun ca el! daca nu gasesti incearca sai gasesti cat mai multe defecte sa nu mai exista motive de admiratie stii oarecum noi ne indragostim pentru ca admiram prea mult persoana si daca u ii cauti defecte si incerci sai vezi partea proasta poate vei reusi sa nu-ti mai pese atat de mult de el gandeste-te la indiferenta lui la lipsa curajului na vrut sa continue din cauza distanteiraised eyebrowse o prostie asta daca ar 18 ani poate sasi ia si el o masina sa vina la u.sau daca nare ce si cu trenu sau alte masini o data pe luna macar tot va puteti vedea.sau va intalniti la jumatatea drumului matusa mea cand era tanara asa facea cu iubitul eihee hee

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai happy eu am o poveste si mai trista laughing bafta thinking

| ZuZyK_7094 a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face, chiar daca este extrem de greu, este sa il uiti si daca te mai contacteaza si incepe sa vorbeasca despre ce a fost intre voi doi spune-i pur si simplu ca ti-ai refacut viata cu altcineva chiar daca nu este asa.

| cocalaru a răspuns:

1. Incearca sai gasesti defectele care te deranjeaza pe tine cel mai tare, si cand te mai suna incearca sa-l faci sa te urasca big grin nu-i vorbi frumos, fate ca nu erai atenta, etc big grin si daca o sa te urasca el, tie o sa-ti fie mai usor sal urastiwinking
2. Omoaral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa reusesti niciodata sa-l uiti findca nu vrei asta, tot crezi ca te iubeste, dar distanta s-a luptat cu voi si a invins, eu spun sa faci eforturi foarte mari, sa stai departe de el, dar te asigur ca nu o sa te iei de sfatul meu, in aceeasi chestie am fost si eu, nu am vrut sa-l uit, dar cu trecerea timpului, nu l-am mai intalnit si l-am uitat, si acum sufar cand il vad, uite o sa-ti spun si eu povestea mea:eu ieseam in drum cu prietenele mele, iar un baiat blond, frumos s-a indragostit de mine, si a inceput sa ma intrebe cum ma cheama, m-a luat in brate si m-a obligat sa-i dau nr meu, dar dupa un timp m-a uitat, iar acum ma imbratiseaza cand ma vede, dar simt ca nu ma mai iubeste, si asa este, asa sunt baietii isi uita iubirea imediat, poate ai invatat ceva din asta.Pa si daca vrei sa fim amice da-mi Id tau, o sa ti-l dau si eu, imi raspunzi da?

| andreea_7925 a răspuns:

Cred ca asta e o joaca de copii.de fapt voi sunteti niste copii.nu ganditi deloc.cum adica dati-mi niste sfaturi ca sa il uit.ce e asta? e o tampenie.nu te mai gandesti la el si gata. ocupa-ti mintea cu altceva.fa-ti un prieten nou, iesi cu el traieste-ti viata ca esti ink un copil.doamne cate auzi si cate mai citesti

| AlexandraNyco11 a răspuns:

Sterge-i numarul de tel. si sterge-l de pe Mess. Si... Cam atat! Nu stiu! Nu ma pricep!