| mihaella123 a întrebat:

Vreau sa va zic si eu povestea mea, va rog sa ma ajutati, e mult scris aici dar totusi sper sa aveti rabdare! mersi mult Loome.nu stiu ce sa ma fac.nu inteleg cei cu mine, m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu.de obicei ma pricep la oameni foarte bine, dar el pentru mine este o persoana foarte misterioasa, de la care niciodata nu stii la ce sa te astepti.Sa va zic cum a inceput sa cred ca relatia noastra de prietenie e ceva mai mult.Pentru inceput.am gasit la dinsu pe mess k vb cu un prieten de al lui ft bun despre mine, si ii zicea k la noi prietenia se transforma in ceva mai mult, ei fie la asta de la inceput nu prea am atras atentia,, dupa asta peste vreo doua zile iar la dinsu pe mess vadk vb iar cu prietenul asta si ii zice ca imi simte lipsa, k ar vrea sa ma cuprinda, sa se nebuneasca un pic cu mine. Ei fie am trecut si asta cu ochii.Si cu toate ca eram sigura ca suntem prieteni ft buni. incepeam sa am alta viziune in privinta la prietenia noastra. pe urma. de anul nou am sarbatorit impreuna, si am stat toata noaptea si ne-am sarutat ca doi nebuni, cu atita pasiune am ramas socata/nici nu mam asteptat k o sa ne sarutam, dupa asta am vb deschis de ceea ce a fost, si mi-a dat de inteles ca a fost doar prieteneeste, desigur k asa si eu ziceam de la inceceput k a fost doar prieteneste, dar catare in adincul sufletului credeam altceva, dupa anul nou in fiecare zi tineam legatura, permanent ma suna, nu era zi sa nu vb cite 3, 4 ore, dupa asta el a plecat in Germania pe o luna, ma telefona si de acolo in fiecare zi, dupa aia mi-a facut o surpriza si a venit din germania la scl mai devreme decit ma asteptam, a zis ca a facut-o special pentru mine, ei eu nu prea l-am crezut. Dupa primul nostru sarut care a fost de anul nou am promis unul altuia k nu ne mai sarutam, k nu e bine, o sa stricam o frumoasa prietenie.Insa el chiar in ziua cind a venit in germania m-a sarutat, am fost la o cafenea, si acolo am stat vreo 4 ore si doar ne sarutam. Dupa care gata parca s-a terminat, de sarutat nu ne mai sarutam.nu stiu ce sa cred pe de o parte parca simt k tine la mine, dar pe de alta parte parca imi pare ca nu ma vede dicit prietena cea mai buna, nimic mai mult.LA scoala cind stam la pauza acus o apuca de fund pe una, acus se anina alta de dinsu, Si nu stiu dc sarutul lui imi pare cel mai deosebit, cu toate k mam intilnit cu multi baieti, oricum pentru mine al lui e mai presus decit la altii, sa fie asta oare dragoste? sau doar o deprindere(aaa si vreau s mentionez k la scl noi permanent suntem impreuna, deja toata scoala ne vorbeste k ne intalnim, dar catare nu e asa)si plus la asta el imi zicea pin acum k e indragostit de o prietena de-a mea ft buna, insa acum a zisk nu o mai iubeste, am crezut k poate am si eu macar vreo sansa sa il cuceresc, dar nucred k se va primi, el e un baiat ft frumos, si toate fetele umbla dupa dinsu.Astept pareri.cum credeti el simte ceva pentru mine? astept pareri, cel mai inteligent raspuns primeste fundita, mersi ca ati avut rapbdare s citit pina la urma:*

4 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Si tu esti o fata frumoasa, de ce sa nu ai sanse? Sansele ti le faci singurica!
E clar ca intre doua persoane de sex opus nu exista niciodata prietenie fara macar un strop de atractie, e clar ca te place pentru ca te-a sarutat. Eu nu cred in chestia cu suntem prieteni hai sa nu stricam asta, cred ca daca exista atractie poate sa iasa frumos. Dar sa stabiliti de la inceput, incercam daca ceva nu merge ne despartim si ramanem prieteni.
Totusi daca incepe o relatie cu tine nu e tocmai ok sa se dea si la altele, sa le pipaie, sa le sarute.
El poate ca incearca sa nu te mai vada acum ca pe o ptentiala partenera, ca sa conserve relatia de prietenie si de asta se da la alte fete, dar e o prostie, trebuie sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti tu.

| foxsilver a răspuns:

Faptul ca te-ai indragostit de cel mai bun prieten e foarte bine.Intr-un cuplu este chiar foarte indicat sa existe prietenie, caci iubirea fara prietenie este ca o casa facuta din lut, frumos tencuita dar fara rezistenta.Prietenia este ca si caramida,ofera rezistenta relatiei de cuplu.
Altceva:niciodata un barbat nu-si va saruta cu patima cea mai buna prietena decat atunci cand apare dragostea. Exista prietenie intre un barbat si o femeie,dar cu conditia ca macar unul din cei doi sa fie"cuplat".
Iar chestia cu glumele care le face cu alte fete, e posibil sa fie un joc de-al lui, ca sa vada reactia ta.Pentru ca daca ii vei spune ca te deranjeaza acest lucru, el se va convinge ca si tu ai trecut de faza cu prietenia si ai ajuns sa-l consideri mai mult decat un prieten, adica"iubit".
Cred ca nu ar fi rau sa te lasi dusa de val.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu care e faza ca n-am citit decat primele 10 randuri.Dar ma intreb...robotelul asta chiar nu-si face treaba deloc?

| viserosii a răspuns:

Complicata treaba. Intre voi a existat ceva, deci a simtit ceva pentru tine, poate inca simte, dar pur si simplu s-a distantat, ai putea sa-l REcuceresti. Daca il doresti poti face asta. De exemplu arnjeaza-te, nu stiu, fa-l sa te doreasca, ar ma exista varianta sa il ignori, asta l-ar starni(insa ar putea aparea opusul, asa ca nu prea e bine), sau ai putea sa discuti cu el ca tu ai vrea mai mult secat o prietenie, si sa-i spui ca daca nu vrea nu mai puteti fi amici.