| anonim_4396 a întrebat:

BUna! Am nevoie de ajutor! Am 17 ani.M-am indragostit de prietenul meu cel mai bun! Suntem cei mai buni prieteni de vreo3-4ani! Totul a inceput anul trecut de Revelion! Atunci a fost prima oara cind ne-am sarutat! Am fost fermecata de felul cum se saruta. Dupa aceasta seara mi-a dat de inteles ca am ramas doar cei mai buni prieteni! Cu toate astea ma suna in fiecare seara din Italia,sau vb toata ziua pe skype! Dupa a inceput scoala(invatam intr-o clasa),nu a trecut mult timp de cind am inceput sa invatam si iarasi intr-o seara ne-am sarutat in scoala,si dupa asta au inceput chestii de acest ggen permanent(am tinuto asa cam vreo jumate de an,si tineam in secret de toti,el era impotriva sa ne vada cineva), pina ce a urmat niste chestii care m-au jignit! Ne-am certat, nu am vorbit vreo 2 saptamini, ceea ce niciodata nu se intimplase pina acum in prietenia noastra sa fim certati si sa nu vorbim mai mult de o zi.Cind ne intilneam nici macar nu ne salutam! Atunci am inceput sa il urasc, dragostea imi trecuse! Dupa care si-a cerut scuze de la mine si ne-am impacat.Cazu cu cearta a fost vara! De atunci nu ne-am sarutat decit o data, si atunci ca am baut butin ambii la un party.Totul a fost bine,deja imi trecea dragostea fata de el, pina nu a fost Revelionu2013, Ne-am sarutat si eram pe cale sa facem sex,doar ca eu m-am oprit la timp,si cred ca am facut-o bine pentru ca dupa nu stiu cum eram sa ma uit la el la scoala,si in general,(dar totusi cred ca l-am suparat, era foarte excitat, si eu hop..si m-am oprit,si i-am zis ca nu vreau sa facem nimic)dar problema e ca acum m-am indragostit de el la nebunie,n-am vb de o zi, nici nu m-a sunat macar dupa revelion, dar imi ies din minti! Insa in dimineata anului 2013 cind ne-am trezit,imi zicea ca,,sunt micuta lui si ca nu poate fara mine"cum sa inteleg? ce simte? ce are el in capul lui? Nu cred ca vom avea vreo relatie,nu-l pot intelege, deseori simt ca simte ceva pentru mine, dar citeodata raman dezamagita si imi schimb total parerea.Ce sa fac? niciodata nu am fost in asa o stare.cum sa ma comport? cum sa-l uit? si cum credeti cum va proceda el mai departe,ce va fi cu relatia noastra, daca se poate asa de zis! AStept ajutoru vostru, si sper ca nu v-am obosit! am scris chiar mult!happysadsadsad:*

Răspuns Câştigător
| ICEbalI a răspuns:

Domnișoară, băiatu' vrea o noapte cu tine, și daca i-ai oferi'o te ar tine numai pentru astalaughing sper ca ai înțeles... Ideea. Bafta:p

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru ICEbalI):

Stii,deseori si eu doar la asta ma gindesc, ca vrea doar sa se foloseasca de mine! Si cred ca ai dreptate! Mersi de sfat, e destul de inteligent ce ai zis.De obicei pot evalua lucrurile asa cum sunt ele real, dar acum, fiind in situatia asta, indragostita, nu pot sa vad nimic normal!

23 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Draga mea, sa tii minte un lucru, cand un barbat vrea ceva, SPUNE. Pana cand el nu spune si nu face nimic concret, sa pleci mereu de la presupunerea ca te vrea doar pentru sex.
Nu cred ca te-ar folosi neaparat ca pe o carpa pentru ca are sentimente de prietenie pentru tine dar simplul fapt ca s-a suparat ca nu ati continuat e semnal de alarma. E posibil ca la el sa fie si prietenie si atractie fizica dar atat.
De asemenea e semnal major de alarma faptul ca a vrut sa tina ascuns tot ce a fost intre voi pana la cearta din vara.
Nu te iubeste asa cum un barbat ar trebui sa iubeasca o femeie.
Esti la indemana, sunteti familiari si atat. E comod pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea din ce am citit eu, eu cred ca ar trebui sa iei o decezie, esti data peste cap, ori vb cu el serios si ii zici uite care este treaba eu vreau ceva serìos, ca sa vezi ce zice.si sati mai zic ceva, esti cam prostuta din cauza dragostei, nu poti sa fii cu capul pe umeri cand iubesti sau esti indragostita.fa si tu legatura vrea sa aiba ceva cu tine, dar sa fie ascunsa, mie nu mi-ar conveni ca fata.m-as simti umilita doar de saruturi si bine ca nu ai ajuns la punctul culminant..Parerea mea ceea ce iti pot spune este ca trebuie sa gandesti la rece numai tu poti lua decizii nu noi, noi suntem doar sa ne zicem opiniile, tu ce vrei locul 2 sa fii (su puta = tradu este in spaniola)imi cer scuze ca am scris asta, dar trebuie sa alegi prietenia, locul 2 sau sa ai demnitatea ta de fata.Iti doresc Bafta si vino cu un rezultat sa stiu si eu ce ai facut.Nu trebuie sa ma iei in seama pentru ca eu opiniile mele tu pe ale tale, poate o sa am si eu nevoie de opiniile tale.Iti doresc inca odata Bafta!

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru anonim_4396):

O data pe la sfirsitu verii cind ne-am impacat, i-am zis ce simt pentru el! drept ca pe net! El a reactionat in felu urmator:Nu conteaza nimic, oricum ramanem cei mai buni prieteni.Am ramas socata.Nu cred ca acum mai are rost sal intreb ceva, doar o sa incerc sa il tin la departare.Cum crezi ar trebui sa ma comport de parca nu a fost nimic, sau sa ma schimb, si sa fie asta foarte vizibil, ca el sa observe acest lucru! Sa observe ca m-am indepartat de el!

| Larisssaa a răspuns:

Buna :*.
E clar ca te place. Nu ai potive sa nu stai cu el. Pare un baiat de treaba.

| Borsko a răspuns (pentru Larisssaa):

Asta e tot ce spui? Te-am vazut la 2 intrebari si la amandoua sunt destul de sigur ca gresesti.

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru Borsko):

Sunt de acord cu tine! Am observat si eu acest lucru! PArca ar raspunde la intrebari, doar sa nu zica ca nu a raspuns.Dar totusi nu e ea aici importanta. Poti sa zici parerea plz referitor la cazul meu?! plz

| Borsko a răspuns (pentru diiiiiana4cka):

Tind sa cred ca baiatului ii place de tine tongue Am o prietena si am avut multe certuri cu ea, eventual am inceput sa ne intelegem foarte bine si acum totul e ok, nu ne-am mai certat de un an.

Ar trebui sa treci peste unele lucruri, sa te impaci cu el de cate ori e nevoie, sa lasi si de la tine, sa discuti liber cu el! DACA el chiar vrea o noapte cu tine, ar fi ok si asa, cred ca o sa-ti placa laughing In caz ca o sa se intample asta, nu te simti tradata. mai da-te pe langa el si daca arata interes fata de tine, poate iese ceva de la el si o sa vrea sa fiti mai mult decat prieteni big grin

| Nelamuritul a răspuns:

Te place, taci si du-te la el, si vorbbiti maxim 5 minite dupa pupativa ca nu-i cine stie ce.

| mariass a răspuns:

Sincer, nu zic ca nu te considera o prietena buna poate, dar cred ca a si incercat/ incearca sa profite un pic (mai mult) de prietenia asta a voastra. Gen : Prieteni cu beneficii. laughing A zis ca daca tot va intelegi asa bine, poate sa te sarute cand nu are pe alta sau daca e un pic aprins si tu esti pe acolo si daca tot a trecut atata timp si-a incercat si el norocul ca poate, poate acceptai sa faci si sex cu el... Totusi ar fi cazul sa impui si tu niste reguli, sa te hotarasti ori prieteni, ori iubiti, ori doar o joaca de-a soarecele si pisica. Si imi pare rau pentru tine, dar tu esti soarecele in povestea asta! Totusi ai putea sa incerci sa vorbesti cu el si sa ii spui sa fie macar sincer cu tine sa clarificati lucrurile, daca nu e un magar in totalitate o sa aiba sange sa iti zica ce vrea cu adevarat de la tine si ce simte pentru tine. Succes!

| KRIIIX a răspuns:

ICEball are dreptate, ia in considerare doar coment-ul lui! Ceilalti vor sa te faca sa crezi ca baiatul chiar te place sau te iubeste. Daca te placea macar accepta refuzul si ramaneati cum ati fost pana atunci, o considerati doar o incercare! Nu fa nici o prostiiiiiiiiiiiiiiie Dianaaaaa! laughing))))

| ICEbalI a răspuns (pentru KRIIIX):

Krixxx, meriți fundița laughing))

| KRIIIX a răspuns (pentru ICEbalI):

Eu de fapt. oh! O vroiam pe Diana! sad laughing)))

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru KRIIIX):

Adica?

| KRIIIX a răspuns (pentru diiiiiana4cka):

Adica vreau si eu sa se indragosteasca de mine o fata ca tine! Ai nevoie de cineva care sa nu profite de tine :*. Ai grija la astfel de baieti!

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru KRIIIX):

Mmmm mersi esti foarte dragut.Ce sa-i faci asa e viata.Si cu toate astea nu e el chiar atit de rau si nu profita intruna de mine.Profita inainte,cind era cu saruturile,insa dupa ce eu am renuntat la saruturi si i-am zis ca nu sunt de acord cu asta,si nimic nu ne lega in afara de prietenie, oricum avea o atitudine buna, era foarte grijuliu cu mine si se vedea ca ma socoate de prietena lui cea mai buna! Doar atit! Iar cazul cu Revelionu, na se mai intimpla. Data viitoare eu o sa fiu foarte atenta! Cu toate ca nici in seara asta cit am fost impreuna nu i-am permis atit de mult sa ma sarute, nu prea l-am lasat sa se dea la mn.Cu toate k pina la sfirsit i-am permiso, insa mam oprit la timp. ORicum mam tinut foarte mult timp! El de cite ori incepea sa ma sarute eu luam capul! Sper ca data viitoare sa am mai multa tarie de caracter.
MErsi mult de sfat! Mi-ai fost de ajutor! Nici nu stiu cui sa-i dau funda! Pentru ca majoritatea mi-au zis lucruri care mi-au deschis ochii! MErsi mult inca odata:*:*:*

| KRIIIX a răspuns (pentru diiiiiana4cka):

Dai fundita lui ICEball fiindca el a raspuns primul si a raspuns corect, la subiect :*. Eu tot pe tine te vreau! laughing))) Glumesc, un "mersi" valoreaza mult! Nu ai pentru ce si ai grija pe viitoooor! love struck

| ICEbalI a răspuns (pentru KRIIIX):

Vezi k are de gand sa te corupahee hee) nenea!

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru ICEbalI):

No stress!happyhappyhappybig grinbig grinbig grin

| anonim_4396 explică (pentru diiiiiana4cka):

Mersi pentru fundita happy...big grin si daca mai a nevoie si de alte raspunsuri pm.

| KRIIIX a răspuns (pentru ICEbalI):

Cine sa corupa pe cine laughing?

| Constantin1 a răspuns:

Fara graba! aveti timp si pentru dragoste, daca te iubeste te va suna, si la fel daca il iubesti il vei suna! pana acum se pare ca a avut acea atitudine de floarea soarelui, adica s-a interesat de tine! toate lucrurile curg spre forma lor cea buna! ai si alte lucruri de facut in afara de a te gandi la el! Tu vei avea succes in viata Diana! spor la invatat

| Edyson_Mihăiță_1997 a răspuns:

Buna,in primul rand am dreptul la acest raspuns deoarece sunt baiat, si noi comunicam chestii intime care nu le vorbim cu fetele si etc, ceea ce cred eu este ca in acea seara cand a fost el excitat si tu nu ai vrut sa faceti sex, el s-a suparat si acum asteapta ca tu sa iei legatura cu el ca sa nu para obsedat...acum nici noi barbati nu avem de unde sa stim ce este in capul altuia dar ti-as recomanda sa ii raspunzi la mesaje, la telefon daca te suna si sa vezi pana unde poate ajunge aceasta prietenie deoarece daca el a incercat sa faca sex inseamna ca cineva i-a zis "Ba frate te ai bine cu fata aia nu te bagi cu ea?"sau ceva de genu, de uitat nu ai cum sa-l uiti deoarece o sa te tot intalnesti cu el, singura optiune pentru a trece peste aceste momente este de a te baza pe prietenii apropiatii pentru ati ridica moralul happy se poate sa fi gresit dar asta cred eu si cat despre scris nu-ti face griji am vazut si mai mult happy