| crina32232 a întrebat:

Vreau sa vorbesc despre relatia la distanta.Prietenul meu urmeaza sa plece in SUA,a fost visul lui, si abia acum are sansa sa il realizeze, a obtinut cartea verde.Imi este foarte greu sa imi imaginez cum o sa trecem peste asta.Stiu ca relatia noastra e foarte serioasa, ne cunoastem de foarte mult timp si cu parintii.Pleaca cu familia, dupa care se va intoarce in vara(2016) si urmeaza sa ne casatorim pentru a putea si eu trece cu traiul acolo. Vreau sa imi dati un sfat cum pot trece peste asta,cum au trecut altii,cum sau descurcat,cit de greu le-a fost,e posibil de mentinut o relatie la distanta,care sunt greselile pe care le comit unele cupluri aflinduse la distanta,tot ce puteti sa-mi sfatuiti! Zic sa imi ocup timpul cu activitati diferite,spre exemplu sa studiez engleza mai bine, sa continui sa fac sport, mai stiu eu!

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Chiar daca sunteti la distanta eenoorma, relatia poate fi mentinuta. Cum? Comportandu-va normal,chiar daca nu sunteti unul langa altul. Te poti concentra pe alte lucruri,cum ar fi, da, engleza, sportul, poti cauta locatii turistice din State. Te poti pregati pentru momentul cand vei fi acolo. Exista skype-ul, telefonul. puteti vorbi oricand. Trebuie sa comunicati, sa fiti sinceri unul cu altul si sa nu va ascundeti nimic. Sa fiti simpli unul cu celalalt si sa va iubiti

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sustineti ca relatia voasta e atat de serioasa incat se va ajunge in viitorul cel maia propriat la casatori atunci 1 an e nimica toata, va mai traiti si voi viata de burlacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce am impresia ca numai la casatorie nu se va ajunge, cine stie.

cat despre ce sa faci. Pune mana pe engleza sa stii foarte bine, sport, filme, carti. Sunt atatea de facut. numai tembelii de 15 ani se plictisesc in casa crezand ca nu e nimic de facut

| e1xtz a răspuns:

Ce eventual nu stii tu, tinand cont ca vorbim de USA, dupa casatorie va mai dura intre 3-5 ani pana veti putea face reunificare de familie(minim 3), deci aproximativ 5 ani de acum inainte deoarece peste mai bine de un an abia va luati plus alti cativa aranjarea actelor, care iti garantez va avea aceasta durata si este anevoioasa...dar poate pana atunci vom fi acceptati in programul 'visa waver'.
In locul tau mi-as forma mintea ca incet-incet sa renunt la el, si sa iti vezi de viata.
Daca vorbeam de Spania, sau vreo tara europeana aveam alta opinie dar in cazul acesta realitatea difera de visele voastre, sau mai degraba ale tale, deoarece el deja a pus interesul emigrari mai presus decat relatia voastra.

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Distanţa nu contează. Ţineţi legătura telefonic, prin camera web, puteţi corsponda şi să vă trimiteţi deiverse cadouri reciproc. Gândeşte-te în fiecare noapte la momentul revederii, asta te va menţine fericită! Şi cel mai important, susţine-i visele ca şi cum ar fi ale tale!