| AncaAncc2323 a întrebat:

Cum sa. i spun actualului prieten ca relatia noastra merge mai greu deoarece eu inca nu l.am uitat pe fostul si ca vreau ca el sa ma ajute cu asta.Stiu ca imi va veni cu totul altceva in minte atunci dar vreau cateva idei va rog... FUNDAbig grin.

2 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Buna!
depinde de la caz la caz,tu il cunosti mai bine:daca e irascibil,daca e intelegator etc.
dar,punete un moment in locul lui.Tu cum te-ai simti daca el ti-ar spune ca e cu tine dar nu a uitato pe fosta? Ca o roata de rezerva cumva? Sau ca un accesoriu?
Eu asa m-as simti.
Parerea mea e sa nu ii zici acest lucru,chiar daca te iubeste si e intelegator si nu iti va spune ca il deranjeaza il va durea mult de tot!

Incearca sa nu te mai gandesti la fostul! Esti cu el acum, un cui scoate pe altul!
Daca ai tinut atat de mult la ex, fa o lista lunga cu toate lucrurile rele care ti le-a facut el si o lista cu calitatiile celui nou.

Implicate in relatia asta si il vei uita!

Daca mai ai intrebari sau probleme lasa-mi mesaj privat
Take care!

| LuckyClover a răspuns:

Nu ar trebui sa i spui ca nu l-ai uitat pe fostul, spune-i si tu ca merge mai greu pentru ca asa esti tu la inceput pana te obisnuiesti cu el ca iubit. Este acelasi lucru doar ca intr-un mod in care nu se va supara, dimpotriva va incerca sa faca sa il cunosti mai mult pentru a te obisnui cu el. Si daca te vei obisnui cu el ca acutual iubit in acest fel vei uita si de fostul. Sper ca ai inteles ce vreau sa spun prin aceasta logica care pare ciudata, dar e eficienta zic eu. Bafta!