| Acadeeeaa a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri scurte.
Nu vreau cu o tema anume, doar sa am ce pune la statushee hee
Funda.

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta •

• Asta sunt si n`ai ce face ,alta mamy numai faceee •

->Chiar nu e treaba ta!

Esti tot ce-am iubit .Si ce voi iubi.:X

->Zambeste, maine poate fi mai rau!

""...unii oameni nu gandesc,vorbesc si...ranesc!""

Tu stii ca te iubesc,asta e punctul tau forte!

Si daca nu ai fi Tu...cine as fi Eu!? ."

Its' time for..."I don't care"."

Băi, cine e erou’ tău? Cine-i lângă tine când ţi-e greu?

Stiu că ai vrea să ţi se mai deschida usa, că să-ţi vezi păpuşa!"

"♥●°°Mã Sίmŧ atât Dε Bίŋε.încât ŋίmεnί ŋu`mί facε Fatzã.X`°°●♥"

Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor.Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

mereu va fi una kre sa planga dupa tine ... da` nu eu scumpule !

Nw exista baieti perfectsi ,sh doOar incepwturi de relatsie perfecte

a trebuit sa plec... stiu,inghiti in sec...

Regreti ca ai renuntat? Ramane de vazut!

Spune mereu Adevarul, ca sa nu fii nevoit sa tii minte

Absolut tot ce vreau!

mi`e foarte bine fara tine!

Asfalt pentru suflet!

Chiar si un ceas stricat nimeneste ora de 2 ori pe zi

este amarule

credeai ca in viata te inseala doar privirea?"

si cum se schimba unii-n curve nici nu-ti vine sa crezi.

Hai pleaca-n p*la mea,du-te,ca nu te mai retin

Nu arata cu degetul unui on bolnav !

- Tot raul spre bine !

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi ptr ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu,glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee !

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim?si spunem adio fara sa gandim

.Ea nu e ca restu ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand,atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut !

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita ! cand esti bun esti luat de prost. !

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost !

A fost si va fi un harem intreg,care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi...sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid !

Cand vei suferi cu tine voi fi.

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Razi si lumea va rade cu tine , plangi si vei plange singur

• Asta sunt si n`ai ce face ,alta mamy numai faceee •

->Chiar nu e treaba ta!

Esti tot ce-am iubit .Si ce voi iubi.:X

->Zambeste, maine poate fi mai rau!

""...unii oameni nu gandesc,vorbesc si...ranesc!""

Tu stii ca te iubesc,asta e punctul tau forte!

Si daca nu ai fi Tu...cine as fi Eu!? ."

Its' time for..."I don't care"."

Băi, cine e erou’ tău? Cine-i lângă tine când ţi-e greu?

Stiu că ai vrea să ţi se mai deschida usa, că să-ţi vezi păpuşa!"

"♥●°°Mã Sίmŧ atât Dε Bίŋε.încât ŋίmεnί ŋu`mί facε Fatzã.X`°°●♥"

Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor.Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

mereu va fi una kre sa planga dupa tine ... da` nu eu scumpule !

Nw exista baieti perfectsi ,sh doOar incepwturi de relatsie perfecte

a trebuit sa plec... stiu,inghiti in sec...

Regreti ca ai renuntat? Ramane de vazut!

Spune mereu Adevarul, ca sa nu fii nevoit sa tii minte

Absolut tot ce vreau!

mi`e foarte bine fara tine!

Asfalt pentru suflet!

Chiar si un ceas stricat nimeneste ora de 2 ori pe zi

este amarule

credeai ca in viata te inseala doar privirea?"

Plecând prin iferite ţări în funcţie de combinări
- Pune-te şi-n cur şi-n cap.Că eu tot pe el îl plac :X
- You're my favourite drog ! Show me real love baby !
- Tu ăsta ! Vrei să-ţi fie dor de mine ?
- Eu te.pentru că...De aceea
- Sunt aia de care ţi-a zis măta să te fereşti
- Stăm la rând sau toţi deodată ?!
- Nu m-ai pierdut atunci.Dar m-ai pierdut acum !
- Ne hrănim cu aparenţe.
- Aşa-s toţi băieţii.Dar el,e pur şi simplu el. !
- Poate într-o altă viaţă.
- Alege ce iubeşti.Apoi iubeşte ce-ai ales !
- Acel copil ciudat cu acel ceva special !
- Băă ! Eu îl iubesc.Restu nu vă priveşte
- Ai o întrebare ? Da.Poţi să taci.
- Vrei atenţie ? Fă-te semn de circulaţie .
- Status under construction
- Băă ţărane de la vaci.Trage apa când te caci.
- Hai deranjează-mă ! Să vezi cum îţi cântă dracii live.
- Tu îţi toceşti gura iar eu îmi trăiesc viaţa.Simplu nu ?
- Asta-s eu şi să-mi dai pace.C-alta mama nu mai face .

~ Ma dau cu sania in frigider incercand sa ma bronzez .

~Sunt pe bloc si ma bronzez.

~Plecata... Ca felina dupa prada.

Cine vrea bate din palme ;x Cine nu.pleaca si doarme ;x !

Cand iubesc cu adevarat pe cineva, imi place sa aud lumea barfindu-l ! :-x

Iubeşte`O, nu`mi pasă, păstreaz`O de tOt . Iar pe mine, priveşte`mă şi linge'te pe bOt!

Tu plangi, mie-mi vine sa rad,e neplacut Si te simt cum ma injuri in gand!"

134."[:X] Nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara\

indiferent de ce ar fi, mĺ bucur cĺ pot zâmbii, mi-ai spus mereu cĺ sunt mai puternicĺ decât sunt altii. : )

2.stie cum sa faca, cum sa ma tzina! Ca atunci cand sunt cu el, sa ma simt ca o.REGINA

3.deschide ochiitimpul trece.nu mai visa frumosrealitate e rece

4.dar vai [candva eram ca fratii si toata viata o sa imi aduc aminte fazele facute de noi poate cea mai frumoasa perioada din viata

5.Stiu sa te ranesc.Stiu sa te iubesc :X nu te juca Stii bine ca pot trisa...:X

6.Fiekre seara e speciala ! Orikm e plin de atractii , Iar daca nu vii tu , nu`i nimic ! Vin altii

9.Mereu vei cauta la o alta Ea. Ceea ce adorai la mine candva !

10.Ce au unii si nu stu sa pretuiasca Altii cauta si ar da orice sa aiba` !

12.Aproape tot ce am vrut am obtinut si daca nu a fost asa e pentru ca n`am vruth`!

13.Tre` sa fii tare sa demonstrezi ca poti` Sa fii in centrul atentiei si mai presus de toti`!"

14.Persoanele cu adevarat valoroase se pastreaza ca amintire in suflet

15 Cand ma privesti ce regreti mai mult ? Sansele pe care le-ai avut ? S`au lucrurile pe care le-ai pierdut

poate te-ai schimbat ! dar eu tot aia sunt !

17. chiar de-ar fii greu , tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi ! pentru ca stii viata e grea si lumea e rea Cum as putea sa rezist , daca nu m`as purta asa ?

19.M-am simtit singura intre o mie de persoane doar pentru ca imi lipsea o singura persoana chiar daca uneori aripile sunt frante, am invatat sa ma ridic si sa iubesc din nou !

20.Eu sunt ceea ce sunt , nu ceea ce par . Prea multi vor sa ma opreasca , dar peste ei sar !

24.nu-e perfecta ! * dar de ce m-as schimba ?! * daca prietenii ma iubesc si asa ?

26.N-am uitat nici acum vechile intalniri Uneori imi e dor de tot ce am trait`

30.Ea nu e sora mea pe bune, dar sunt norocoasa ca am gasit`o din atata lume`!"

33.Nu Lasa Nik` Sa Te Doboare ,Gandeste Ca Totul E Doar O Simpla Incercare,E Greu O Simtzy Pe Pielea Ta Dar Poate In Acest Moment E Mult Mai Bine Asa !

34.suntem prea mici ca sa intelegem unele lucruri prea mari ca sa le dam atentie

35.prt adv e ala care vine atunci cand toti ceilaltzi pleak`

36.Cine E Dejtept Sa Invetze Prietenii Au Multe Fetze

37.pT.ca aTzi fo` TaRfe p`Fata am 10 dEgethe` caRe`mI nr pRieTenIi iN Viata ! [;x]"

.

39.Tu M`ai InvataT Ca Ce Spun altzii Nu Conteaza .

42.am plecat o vreme dar m-am intors nu te teme n-am uitat ca sangele tau imi curge-n vene

`

46.Zilele Astea am incercat sa te uit Dar.Nu mai merge sincer,Nu mai tine Nu mai suport sa vorbesc cu altul si cu gandu` tot la tne !

47.am invatat ca dupa altu tot un altu vine, aceleasi replici acelas` te iubesc,acelash mi`e dor de tine, tot ce a fost intre noi, sa dus, nu te mai vreau inapoi, ti-am mai spus!"

48.Cel mai bun prieten al meu sunt EU si asta doare Caci am avut incredere in prea multzi dar se pare ca acum viata mi-a dat o lectie !"

50.Eu sunt prioritatea mea ! Tu esti doar o oPtiune ! "

51.Pusa pe lipeala`s combinatzia fatala, Dintre bine, rau si propria persoana! Am darul enervarii,sunt facuta sa stic destine, Nu ma pot abtzine,stiu ca totul imi poate apartzine!

52.Pentru Cine m`a Acuzat Ca As` Fi Uitat de Unde Am Plecat Ma Faceti Sa Rad Niciodata nu Ati Stiut De Unde Am Inceput[:X]

Eu sunt singura lui pasiune, restu sunt doar placeri.

Zambetul ei de copil nu se razbuna. Te face sa te simti cel mai puternic cand o ti de mana.

Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana

Chiar daca iti gresesc,chiar daca sunt momente cand iti lipsesc.Sa nu uiti,sunt langa tine si te iubesc

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

Mereu impreuna, peste toate am trecut.Poate azi e greu, poate maine e mai bine.Dar orice s-ar intampla voi ramane langa el!

Ne iubim,Sti? Si asta`conteaza!Hai pa!nu te baga,nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi,da' stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi!

Sa-u IntamPlAt DeStUlE Si nu ReGrEt nimic,Eu il iubesc EnOrm Pe aSta Mic

Sa ne desparti nu poti, cum nu desparti pe Ali Baba de hoti

Nu uita,ca tu ai ales sa te-ndepartezi,ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi,si in gand,raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri."

Oriunde ai fi.orice ai face .cu oricine ai fi acum.candva te vei intoarce. dar te vei intoarce cand va fi prea tarziu.atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa PIERZI.

D cate ori vad visele cum se sfarsesc ! D'atatea ori ma ambitionez sa reusesc .Am drumul meu sh asta nu se va schimba .Se aude o voce. shh s.SPERANTA MOARE ULTIMA!

De azi viata mi se va schimba.Si las, las totul in urma mea .Sunt clipe in care am suferit. Si au fost zile in care am plans si am zambit. Dar azi, de azi o iau de la inceput.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte.

Si totzi ma`ntreaba ce s`a intamplat, le raspund scurt: "Nu ma intereseaza,l`am uitat.

Viata merge înainte ce a fost a fost . Nu te poti abtine si nu îl poti uita , îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

De`ai putea sa vi o clipa, sa ma vezi atat as vrea si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Stiu, distanta asta este foarte grea,viatSa mea nu ma uita!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine.Doar ea pOate sa spuna cat de dor imi este de noi.Te rog intoarce-te inapoi!

Vorbim la telefon si iti spun ca mie bine . TE MINT . Bine imi e doar langa tine

Dar iti voi fi mereu aproape, in fiecare noapte.Cand vei suferi, langa tine voi fi , langa inima ta.Care m a iubit candva , insa acum iubeste pe altcineva.

Si stiu ca niciodata n-ai fi renuntat la el!Indiferent de cum era mincios sau infidel.

Raspunde`mi la intrebare si tine capu' sus chiar daca doare : Cand m`ai inselat, atunci ma mai iubeai oare ?!

Mi-ai promis prea multe care stiai ca nu vor fi,dar pe-atunci totul era posibil, normal, eram copii,

Nu uita si adu-ti aminte.Cand in telefonu' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte

Si te iubesc m`ai tare ca oricinelPacat ca tu nu ai ochi si pentru mine

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Si jur ca nu te mint Eu`ti spun mereu ce simt.

Nu e pacat sa pierzi iubirea pentru`o cearta ? Amintitzi`va de voi cum va iubeati si altadata.

plang` ca te-am pierdut din vina mea. plang ca mai vazut cu altcineva`. eu as da orice sa ma poti ierta

Au fost momente grele . Peste care am trecut . Fara tine lânga mine. Sigur nu as fi putut !

Imi Lipseste bucuria din Suflet care o Aveam . Cand ma Gandeam la Tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Fitele mele nu iti plac` `.Dar pentru mine faci orice` .

Sa`ti spun ce m`a facut sa ma gandesc la el` `?Era asa de atent` `.Dar si eu la fel` `.

Vezi tu scumpo, o fi stat si cu tine,stiu,stiu si ca a ars-o cu altele. Dar el are o fata.Si pentru el,fetita lui e cea mai importanta.

Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public!

ea e faTa pe care ai ranit`O canD ai plecaT,este sinGura care te-a iubiT cu aDevaraT.ea nu e de vina ca inTre voi s`a terminaT . "sa ai grija de tine "ia zis canD a plecaT!

Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste

Iar el mereu va spune : tu m`ai inselat . Iar eu voi raspunde ,tu m`ai provocat!

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene.Imi cer parca sa raman, dar nu mai am vreme.O sa plec o vreme, o sa ma`ntorc nu te teme

Doar ochii tai ma linistesc,cand ma privesc.Cand spui in soapte te iubesc.As vrea sa opresc timpu' sa ramai asa.Sa nu te schimbi nici cand iubirea mea

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta !

Parca ieri,impreuna,pe strada ne plimbam. Amintirile,acum e tot ce mai am. Aveai o fire nebuna,asa ai fost mereu.Nimeni nu te-a intzeles.cum o fac eu.

De n-ar fi fost ceata ai fi vazut ca te iubeam De n-ar fi fost frig ai fi simtit cum tremuram De n-ar fi fost ploaia ai fi stiut ca plangeam De n-ar fi fost noapte m-ai fi vazut cum te priveam

"Ce amintiri se-aduna Doar Sa te tin de mana De cand ti-am zis buna Si pana o sa-nbatranim prin timp impreuna."

Adu-ti aminte cand iti spuneam "Nu voi fuma,voi fi cuminte". Te apasa acum constiinta care inca te mai minTe. Si nu-i nimeni langa tine care sa te alinte.

ImI amintesc cum zambeai,numai cu mine,imi amintesc cum plangeai,mi-e dor de tine!

De as`i afla ca maine mor sau peste o ora Viata merge inainte cu mine sau fara

Imi place ca ma crezi, da tot spui ca eu mint. Imi place asa, nu stiu,felul cum ma faci tu sa ma simt![:X]

Adu'ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le'ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m'am intors de 2 ori si am inteles ca n'are rost . !

am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte.Tu nu prea o minti pe ea.Dar ea mereu te minte !

Nu stiu ce se intampla , sunt departe de realitate!Cand nu esti cu mine.O zis pare o eternitate

Cat de usor imi e sa`tszi spun TE IUBESC :X.Shi cat de greu mi-ar fi sa te parasesc!

Azi te urasc ,Si te iubesc!Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!;x.Si simt asHa ,din viNa ta.Aceleash`sentimente ce schImba viatsZa mea ! *

Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?!Asta` i dOar parerea ta !

Nu vreau sa renunti la ei peNtru mine.Ci sa te comPorti la fel de bine

Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in promisiuni.

Şi mie fericirea de-a fi trist.Mă sinucid iubitule...deci exist!

Tu crezi c-a fost iubire-adevarata?…Eu cred c-a fost o scurta nebunie!

Crezi ca-mi pasa ce ai ? Oricum nu te respect . ai ambalaju` mistho . da` continutu` e infect

Degeaba incerci sa schimbi ceva .
Te doare . ramai doar o eroare

De ce sa plang ? . suflete si inimi stiu si eu sa frang !

Nu judec pe nimeni . le dau direct o sentitza dura

Eu stiu sa`nchei cand trebuie . tu nu stii sa te opresti ! Am spus : Viata e scurta ! . tu dc o lungesti ?

Imi place ce vrajeala conduci . da` pune frana ca te lovesti

Vretzi sa facetzi ceva ptr mine ? . Faceti infarct !

Tu suferi de smecherie ? . defapt boala ta se numeste prostie

Sperantza`i cea mai mare curva . care exista pe acest pamant . traieste cu fiecare . si totsi traim cu ea in gand

N`am ce spune cand totu` la tine se rezolva prin glume

Si stie ca nu`mi face bine
Dar orgoliu lui e mai presus decat iubire !

Tu vrei sa`mi fi model in viata ?! . Ai tupeu

M`ai vandut cand ai avut ocazia . eu nu te vand, te dau degeaba

Lasa`ma sa fiu eu !

ne-am indragostit ca draq . tu de mine , eu de altu

Si te inteleg . sau macar incerc sa ma prefac . m`am saturat sa aud mereu "Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac"

Iubitule . Hainele si bijuteriile mi le cumpar singura ! De la tine vreau doar Respect . si ca sa sti daca ai nevoie numai sunt aici . strig`o pe zdreantsa ta . poate ea isi face griji !

Respectul e ceea ce primesti pentru ceva ce faci bine . Deci din respect . Ma pish p tine !

Am tot ce`mi doresc . am imaginatsie !

Vin de pe un tsaram ciudat . nu stiu sa plang si nu inteleg dragostea !
Nu`mi ajungi prin inima nici daca-mi intrii prin vene

Va veni vremea cand vom vorbi din nou . eu o sa rad de multe . tie o sa`ti para rau !

Nu ma critica, nu ma judeca, nu ma cataloga . m`ai alungat si acum zici ca eu nu te-am iubit !

Primesti acest mesaj de despartire ptr ca ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit. Iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit .

Nu uita,ca tu ai ales sa te-ndepartezi,ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi,si in gand,raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

De`ai putea sa vii o clipa, sa ma vezi atat as vrea...si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine...Doar ea pOate sa spuna cat de dor imi este de noi...Te rog intoarce-te inapoi!

Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonu' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...

Si te iubesc m`ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine...

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Imi Lipseste bucuria din Suflet care o Aveam. Cand ma Gandeam la Tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

De n-ar fi fost ceata ai fi vazut ca te iubeam De n-ar fi fost frig ai fi simtit cum tremuram De n-ar fi fost ploaia ai fi stiut ca plangeam De n-ar fi fost noapte m-ai fi vazut cum te priveam.

De as`i afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara.

Inca din prima secunda cand te-am vazut aveam sageti in piept.Eu am ales sa plec dar inima mea m-a obligat sa astept.Aveam caractere,imbibate-n orgoliu.De asta acum momentelor de vis le purtam doliu.Dansez cu pozele vechi, cad pe ganduri in fotoliu.

Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci...Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci...

am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut.

Cat de usor imi e sa`ti spun TE IUBESC:X. Si cat de greu mi-ar fi sa te parasesc...

El e singurul ce poate ,sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate!:X

Fii atent sa vezi cum doare cand o sa ma vezi nepasatoare.

Cum poate o persoana cu asa chip bland.sa aibe sufletul inchis intr-un mormant?sa simta totul rece.sa nu simta cum trece,iubirea pe langa el,sa se intoarca si sa plece?

inca te mai vreau langa mine.ce te-a facut sa te schimbi asa nu stiu.cea din'ainte nu mai pot sa fiu...stiu ca ai pe altcineva.eu ti-am daruit in schimb toata dragostea.tristetea mea nu ai cum sa o simti.cuvinte mult prea blande pentru tine.

Nu stiu unde gresesc, si'ncerc sa'mi amintesc. Cum te'am pierdut, cand te iubeam cel mai mult.

Oare o sa mai fim cum mi-ai zis ca o sa fim.Sa stim daca impreuna pe aceeasi usa iesim.Sa ne dorim iar fara frica sa ne privim.Sa adormim cu aceeasi poza langa kre ne trezim,ceasu' amandoi sa il potrivim,cu doar 2 minunte,inainte sa ne intalnim.Asta e singurul mod in kre,pot sa ma exprim si poate doar asa putem in viitor sa ne auzim!

Te uiti, nu ma recunosti.Te intrebi daca eu sunt.Nu iti vine sa crezi.Dar asa am fost mereu,sau poate m-am schimbat dar nu pentru tine.

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc,de ce oare TE IUBESC?

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin.

Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.

Candva mi-ai zis ca sunt jumatatea sufletului tau. Acum ce faci? Poti sa-ti arunci jumatatea din suflet.

Dragostea e ca mingea de fotbal.Cand n-o ai alergi dupa ea iar cand o ai ii dai cu picioru'!

Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici,el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Incerc sa ascund calvarul numit depresie.Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta, iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta

Parfumul tau pe bluza mea.Si stilul meu in mintea ta.Vei cauta privirea mea.In fiecare EA!

M-ai avut.M-ai pierdut.Acum ma vrei.Nu se mai poate.Oricare va fi EA. Nu va purta amprenta mea:X

Pentru un moment. Am crezut ca ma vei distruge. Dar uite-ma, acum sunt tare si chiar foarte dulce!

Am invatat sa respect,ea respecta doar banii,am invatat sa lupt singura,ea e zero fara tati si mami,stii ca tu ai ales eu am drumul meu acum,al tau e-n celalalt sens.

Nu ma supar daca te vad cu vreuna vreodata.Ce naiba, doar eu sunt cea mai importanta!

Mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva:X

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Nu uita ca tu ai ales sa te indepartezi. Si am spus ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi.

Imi zici ca e golan,da stiu bine. Dar golanu` asta ma iubeste pe mine.:X

Dak eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie.

Lasa-ma cu textele,ca iti pasa sau conteaza,lasa-ma cu lumea kre nu ma agreeaza,aproape tot ce mi-am dorit am obtinut si daca nu a fost asa,a fost pentru ca n-am vrut!

Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau.

Nu te gandi,cine sau cum a gresit.Nu te gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Nu stii ce greu imi v-a fi,daca ai sa pleci si nu o sa mai vii.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine,dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine 

Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi

Ii ignoram pe cei ce ne adora.Si ii adoram pe cei ce ne ignora,Ii ranim pe cei ce ne iubesc.Si ii iubim pe cei ce ne ranesc!

Am pornit la un drum,pura precum lumina,eram o copila cu scantei in ochi,care nu stia ce inseamna viata,cautand iubirea si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

Sa nu urasti un suflet. Ce stii ca te-a iubit. Caci poate pentru tine. A plans si-a suferit!

O iubire adevarata,nu se uita nicioadata

Ceva se-ntampla cu mine.Tremur toata cand imi amintesc de tine. Ma atragi prea mult si n-as vrea.Sa te vad maine cu altcineva!

Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit...

Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat...De la un timp am mai crescut!

O sa am mereu acel ceva ce ti-l doresti tu si nu il mai are altcineva:X

Poti sa faci ce vrei cu viata ta.Mie chiar nu-mi pasa.Mi-am dat seama ca fara tine.Viata e mult mai frumoasa!

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Şi mie fericirea de-a fi trist.Mă sinucid iubitule...deci exist!

Tu crezi c-a fost iubire-adevarata?…Eu cred c-a fost o scurta nebunie!

Crezi ca-mi pasa ce ai ? Oricum nu te respect . ai ambalaju` mistho . da` continutu` e infect

Degeaba incerci sa schimbi ceva .
Te doare . ramai doar o eroare

De ce sa plang ? . suflete si inimi stiu si eu sa frang !

Nu judec pe nimeni . le dau direct o sentitza dura

Eu stiu sa`nchei cand trebuie . tu nu stii sa te opresti ! Am spus : Viata e scurta ! . tu dc o lungesti ?

Imi place ce vrajeala conduci . da` pune frana ca te lovesti

Vretzi sa facetzi ceva ptr mine ? . Faceti infarct !

Tu suferi de smecherie ? . defapt boala ta se numeste prostie

Sperantza`i cea mai mare curva . care exista pe acest pamant . traieste cu fiecare . si totsi traim cu ea in gand

N`am ce spune cand totu` la tine se rezolva prin glume

Si stie ca nu`mi face bine
Dar orgoliu lui e mai presus decat iubire !

Tu vrei sa`mi fi model in viata ?! . Ai tupeu

M`ai vandut cand ai avut ocazia . eu nu te vand, te dau degeaba

Lasa`ma sa fiu eu !

ne-am indragostit ca draq . tu de mine , eu de altu

Si te inteleg . sau macar incerc sa ma prefac . m`am saturat sa aud mereu "Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac"

Iubitule . Hainele si bijuteriile mi le cumpar singura ! De la tine vreau doar Respect . si ca sa sti daca ai nevoie numai sunt aici . strig`o pe zdreantsa ta . poate ea isi face griji !

Respectul e ceea ce primesti pentru ceva ce faci bine . Deci din respect . Ma pish p tine !

Am tot ce`mi doresc . am imaginatsie !

Vin de pe un tsaram ciudat . nu stiu sa plang si nu inteleg dragostea !
Nu`mi ajungi prin inima nici daca-mi intrii prin vene

Va veni vremea cand vom vorbi din nou . eu o sa rad de multe . tie o sa`ti para rau !

Nu ma critica, nu ma judeca, nu ma cataloga . m`ai alungat si acum zici ca eu nu te-am iubit !

Primesti acest mesaj de despartire ptr ca ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit. Iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit .

Nu uita,ca tu ai ales sa te-ndepartezi,ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi,si in gand,raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

De`ai putea sa vii o clipa, sa ma vezi atat as vrea...si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine...Doar ea pOate sa spuna cat de dor imi este de noi...Te rog intoarce-te inapoi!

Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonu' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...

Si te iubesc m`ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine...

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Imi Lipseste bucuria din Suflet care o Aveam. Cand ma Gandeam la Tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

De n-ar fi fost ceata ai fi vazut ca te iubeam De n-ar fi fost frig ai fi simtit cum tremuram De n-ar fi fost ploaia ai fi stiut ca plangeam De n-ar fi fost noapte m-ai fi vazut cum te priveam.

De as`i afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara.

Inca din prima secunda cand te-am vazut aveam sageti in piept.Eu am ales sa plec dar inima mea m-a obligat sa astept.Aveam caractere,imbibate-n orgoliu.De asta acum momentelor de vis le purtam doliu.Dansez cu pozele vechi, cad pe ganduri in fotoliu.

Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci...Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci...

am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut.

Cat de usor imi e sa`ti spun TE IUBESC:X. Si cat de greu mi-ar fi sa te parasesc...

El e singurul ce poate ,sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate!:X

Fii atent sa vezi cum doare cand o sa ma vezi nepasatoare.

Cum poate o persoana cu asa chip bland.sa aibe sufletul inchis intr-un mormant?sa simta totul rece.sa nu simta cum trece,iubirea pe langa el,sa se intoarca si sa plece?

inca te mai vreau langa mine.ce te-a facut sa te schimbi asa nu stiu.cea din'ainte nu mai pot sa fiu...stiu ca ai pe altcineva.eu ti-am daruit in schimb toata dragostea.tristetea mea nu ai cum sa o simti.cuvinte mult prea blande pentru tine.

Nu stiu unde gresesc, si'ncerc sa'mi amintesc. Cum te'am pierdut, cand te iubeam cel mai mult.

Oare o sa mai fim cum mi-ai zis ca o sa fim.Sa stim daca impreuna pe aceeasi usa iesim.Sa ne dorim iar fara frica sa ne privim.Sa adormim cu aceeasi poza langa kre ne trezim,ceasu' amandoi sa il potrivim,cu doar 2 minunte,inainte sa ne intalnim.Asta e singurul mod in kre,pot sa ma exprim si poate doar asa putem in viitor sa ne auzim!

Te uiti, nu ma recunosti.Te intrebi daca eu sunt.Nu iti vine sa crezi.Dar asa am fost mereu,sau poate m-am schimbat dar nu pentru tine.

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc,de ce oare TE IUBESC?

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin.

Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.

Candva mi-ai zis ca sunt jumatatea sufletului tau. Acum ce faci? Poti sa-ti arunci jumatatea din suflet.

Dragostea e ca mingea de fotbal.Cand n-o ai alergi dupa ea iar cand o ai ii dai cu picioru'!

Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici,el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Incerc sa ascund calvarul numit depresie.Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta, iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta

Parfumul tau pe bluza mea.Si stilul meu in mintea ta.Vei cauta privirea mea.In fiecare EA!

M-ai avut.M-ai pierdut.Acum ma vrei.Nu se mai poate.Oricare va fi EA. Nu va purta amprenta mea:X

Pentru un moment. Am crezut ca ma vei distruge. Dar uite-ma, acum sunt tare si chiar foarte dulce!

Am invatat sa respect,ea respecta doar banii,am invatat sa lupt singura,ea e zero fara tati si mami,stii ca tu ai ales eu am drumul meu acum,al tau e-n celalalt sens.

Nu ma supar daca te vad cu vreuna vreodata.Ce naiba, doar eu sunt cea mai importanta!

Mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva:X

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Nu uita ca tu ai ales sa te indepartezi. Si am spus ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi.

Imi zici ca e golan,da stiu bine. Dar golanu` asta ma iubeste pe mine.:X

Dak eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie.

Lasa-ma cu textele,ca iti pasa sau conteaza,lasa-ma cu lumea kre nu ma agreeaza,aproape tot ce mi-am dorit am obtinut si daca nu a fost asa,a fost pentru ca n-am vrut!

Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau.

Nu te gandi,cine sau cum a gresit.Nu te gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Nu stii ce greu imi v-a fi,daca ai sa pleci si nu o sa mai vii.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine,dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine 

Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi

Ii ignoram pe cei ce ne adora.Si ii adoram pe cei ce ne ignora,Ii ranim pe cei ce ne iubesc.Si ii iubim pe cei ce ne ranesc!

Am pornit la un drum,pura precum lumina,eram o copila cu scantei in ochi,care nu stia ce inseamna viata,cautand iubirea si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

Sa nu urasti un suflet. Ce stii ca te-a iubit. Caci poate pentru tine. A plans si-a suferit!

O iubire adevarata,nu se uita nicioadata

Ceva se-ntampla cu mine.Tremur toata cand imi amintesc de tine. Ma atragi prea mult si n-as vrea.Sa te vad maine cu altcineva!

Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit...

Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat...De la un timp am mai crescut!

O sa am mereu acel ceva ce ti-l doresti tu si nu il mai are altcineva:X

Poti sa faci ce vrei cu viata ta.Mie chiar nu-mi pasa.Mi-am dat seama ca fara tine.Viata e mult mai frumoasa!

sper ca te-am ajutat.:*

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! uite aici un site www.statusuri.ro aici gasesti tot felul de statusuri si scurte si lungi si cu tema si fara tema si pe categorii! funda?

| EuNeBuNaTiCaAnDuTzA a răspuns:

Poi unul dintre ele ar fi:
1)DND! Nu deranjati dau gainile cu fixativ! Nu dati buzz ca va dau cu fixativ in ochii!
2)DND! Fac baie nu dati buzz ca va stropesc!
3)6 adevarurui in viata:
1)nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba;
2)toti idiotii incearca dupa ce citesc asta;
3)primul adevar era o minciuna;
4)zambesti acum pentru ca esti un idiot;
5)vei trimite mai departe asta unui alt idiot;
6)nu-i asa ca am dreptate?
...si cam atat scuze ca nu am respectat cerinta cu statusuri scurte.

| zuzules a răspuns:

Nici eu nu mi le prea am cu ststusurile, dar, de obicei selectez versui din difeite melodii(romana sau engleza) si le pun la ststus! gen: love the way you lie, cuz i'm still dreamming etchappy