| anonim_4396 a întrebat:

Deci... acum doua seri am stat cu baiatul acela de care imi place care, mai mult sau mai putin, ma place si el. Am mers imbratisati tot drumul pana la mine acasa si am mai stat putin in poarta. Nu eram doar noi doi ci si doua prietene de-ale mele si unul de-al lui. ei se certau in legea lor, noi vorbeam in legea noastra laughing. Si tot ma saruta, ba pe frunte, ba pe obraz, ba aproape de buzr, ba pe gat... Si la un moment dat a avut intentia de a ma saruta pe buze. A reusit pentru cateva secunde, dupa l-am dat la o parte, zicandu-i ca merge prea repede. M-a luat iar in brate si l-am intrebat daca s-a suparat. A ras putin si mi-a zis ca nu. Dar ieri nici in brate nu m-a luat.
Deci... eu vreau in seara asta sa-l sarut! Intrebarea mea e : cum? Nu sunt experimentata in asa ceva, faptul fiind ca nu am avut decat un iubit care venea din an in paste acasa si stateam doar 2 ore impreunalaughing. Deci cum?!
Funda love struck

3 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Dupa cum ai zis cred ca prietenul tau are grija si rabdare cu tine deci nu te impacienta. Baietii de obicei fac primul pas tu doar raspundei la fel.

| maria_7379 a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa il saruti trebuie sa te lasi dusa de val. Insa eu zic sa astepti pana face el primul pas. Eu zic ca nu cumva dupa sa te creada disperata. Si sincer nu ar trebui sa ii cazi in plasa gen daca el se supara din orice nu trebuie sa faci orice. Adica da poti sa faci cate ceva insa ai grija

| cappytempo a răspuns:

Daca se supara ca nu cedezi, nu e cel care te vrea pentru o familie, te vrea doar pentru o aventura.Scurt si la subiect.