| Patrăţel a întrebat:

Vreau si eu o parere din partea baietilor. Daca o iubesti intr-adevar pe actuala mai vorbesti cu fosta ta prietena? big grin

10 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Of,baietii astia...
Eu am alta parere, nu contest ca n-ar fi exista prietenie intre doi fosti iubiti dar asta nu inseamna ca trebuie' sa converseze de 2 ori pe zi...ca salut sau 5 min de conversatie la 2-3 saptamani cand se intalnesc intamplator da, dar daca se intampla foarte des, si el e incantat de subiectele aduse in discutie sau de discutiile in sine e posibil sa o mai placa putin.

| RAY a răspuns:

Ca amici da

| neutrino a răspuns:

Atunci cand te desparti de un partener, nu inseamna ca nu mai puteti fi oameni.

| Danysan a răspuns:

Poti sa ramai cu fosta prieteni sau amici-Normal nu e un lucru rau in asta.Asa ca daca stii ca te iubeste si tine la tine -nu ai de ce sa iti faci griji-Nu e o regula ca nu poti sa vorbesti cu fostele/ii daca nu mai esti cu ele! Nu toti se despart cu injurii si zarva mare!

| LineGuide a răspuns:

Da, de ce nu? Pentru ca nu mai sunteti un cuplu nu inseamna ca nu puteti ramane prieteni, si daca ai o relatie nu inseamna ca nu poti avea prieteni.
Mult noroc!

| varcolaccc a răspuns:

Frate e vrajeala asta cu ramai prieten cu fosta. Inseamna ca nu a fost iubire adevarata intre tine si ea, a fost doar... Înțelegi tu. La o iubire adevarata nu mai poti rămâne prieten cu respectiva/ul.

| TwiXXXie a răspuns:

Eu unul vorbesc cu toate fostele mele, pentru ca asa am hotarat cu fiecare, sa ramanem prieteni dupa ce ne despartim happy

| Johnd94 a răspuns:

Da, poti pastra o relatie de amicitie cu ea, asta fara a implica alte chestii.
Partea frumoasa e ca inca vorbiti. Sunt alte cupluri care nici macar nu-si mai vorbesc dupa relatie.
Daca va intelegeti bine si nu ai alte intentii care sa o faca pe actuala geloasa, ii poti explica actualei situatia si ca nu are de ce sa fie geloasa( in cazul in care e geloasa ).

| cosminvasile a răspuns:

E doar conversatie laughing).dc nu?

| SimpleBoy99 a răspuns:

Depinde de baiat. Dar sincer de ce nu adica. s-a terminat. putem ramane prieteni. ceva gen cred.