| Rihhana a întrebat:

Intrebare adresata baietilor- Ce anume v-ar determina sa o iertati si sa va intoarceti la fosta prietena?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu de tot! fi atentă:deci lui îi place cum îți stă ție blondă platinată,și eventual cu unghiile albastre date cu scilipici! ție - la fel! știi și tu că ești super gagică,și deci aici se pupă din ambele părți! bun;
apoi de la o vreme tu începi să te dai cu galben-neon pe unghii,și te faci și roșcată! nu-ți stă bine,vezi și tu asta,dar de plictiseală,ce să faci și tu?
nici lui nu-i prea place,dar nu zice nimic prima dată,că își închipuie că te mai joci și tu,și deci te lasă în pace;
dar tu nu mai te-ntorci la loc,și te vopsești ba negru ba roșu,și pe deasupra,îți mai iei și vopsea de blonde,dar nu faci decât să i-o arăți,și n-o folosești neam!
atunci el o să zică "băi,deci la fata asta nu-i pasă de mine; adică eu vreau să arate într-un anumit fel,dar pe ea n-o interesează chestia asta deloc!"
(vezi că aici trebuie citit printre rânduri,cum zice o altă fată pe aici! iar plictiseală=te iubește și o spune de prea multe oriwinking
bun; faza e că deci se satură de "fițele" tale,și alege să plece;
tu,care spui că te-ai purtat ca un copil,îl cam vrei înapoi!
atunci,nu trebuie să faci altceva decât să te faci blondă la loc,și să nu te mai joci niciodată cu părul,când e vorba de iubire adevărată;
dar,poate că n-ar trebui să te duci imediat să-l cauți,și te plimbi,așa,pe stradă,o vreme,până dai întâmplâtor peste el,care,el- că și aici e o problemă -să sperăm că nu e la braț cu o altă blondă! eventual una naturală!
bun; și deci:dacă e singur,doar cu un ziar la subraț,îi spui frumos "bună" și ești atentă dacă a observat schimbarea ta! schimbarea ta în bine adică;
și el atunci o să zică niște chestii în gând, și poate că ai noroc și se întoarce la tine; și "restul*" mai vezi tu după aia! da?
ok; și bine ai venit pe TPU;
și să nu faci prostii p-aici, că noi abia așteptăm!

39 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Depinde ce anume m-a despartit de ea. Cu siguranta insa, nu pot ierta infidelitatea.

| Rihhana explică (pentru Flav):

Te inteleg, e greu sa ierti pe cineva care te-a tradat!

| negru30 a răspuns:

Daca este fosta nu mai poate fi actuala

| Rihhana explică (pentru negru30):

Nu fi asa sigur, eu cred ca e posibil.

| negru30 a răspuns (pentru Rihhana):

O fi - depinde cu ce a gresit

| Rihhana explică (pentru negru30):

Da, depinde cu ce s-a gresit, ai dreptate!

| negru30 a răspuns (pentru Rihhana):

Daca ai scris " s-a gresit " lasa de gandit - trebuie sa citim printre randuri vorba l utilizatorului elefantulcurios

| Rihhana explică (pentru negru30):

Tu nu intelegi, in relatie ambii am gresit, desi recunosc ca eu am facut greseli mai frecvent, dar oricum "s-a gresit" nu a fost numai vina mea

| negru30 a răspuns (pentru Rihhana):

Am inteles - nu te enerva - daca ati gresit amandoi impacati-va si nu mai gresiti Doamne ajuta - bine ca recunosti - asta conteaza

| carpediem a răspuns:

Depinde ce sa iert, iar daca am pleca inseamna ca era grav si nu fac niciodata aceiasi greseala de doua ori.

| Rihhana explică (pentru carpediem):

E adevarat, nimeni nu vrea sa comita greseli, dar daca simtiti ca o mai iubiti ce anume v-ar face sa va intoarce-ti inapoi?

| carpediem a răspuns (pentru Rihhana):

Daca faci ceva care este ilogic, daunator propriei persoane care in mod normal nu ai face, atunci e slabiciune. Trebuie sa inveti sa fii mai puternca, e un fel de selectie naturala, vei cunoaste dragoste"mai adevarata". Eu sunt de principiul neuronului- totul sau nimic-. ( de obicei, stiu, nimic), sa zicem ca virgula crezi in Dumnezeu, iar el greseste fata de tine( Doamne fereste) : ai mai crede in el? Daca faci compromisuri, intreaga ta viata va fi o insiruire de compromisuri. Nu zic sa fie ceva sacru, robotic de corect, reamintesc ca daca am parasit a fost grav sau incompatibil cum ar fi minciuna. Depinde ce anume s-a "gresit"! Daca e vorba de instinctul de reproducere cu alt specimen atuci e clar nu e vorba de dragoste ci de sclavia hormonala. Sa nu mai amintesc de vointa. Oricum dupa 20-23 de ani am depasit criza hormonala, cand m-am saturat sa mai alerg dupa sex. Vei fi stapana pe situatie cand o sa ai un prieten(amic nu iubit) cu care te intelegi beton, dar cu care nu vrei sa faci sex. Eu am o prietene din liceu, care ne ajutam reciproc, ea stia mate, romana, istorie, eu bio, chimie si ne completam. Treptat ne-am imprietenit mai mult si ajungeam sa dorm la ea, cu ea in pat de nu stiu cate ori. Suntem si acum prieteni casatoriti, eu in Bucuresti cu nevasta-mea, iar ea in Pitesti cu barbasu' Multi masculi considera asta dobitocime din partea mea, eu spun ca am cunoscut adevaratul sentiment pur al prieteniei. Evident e greu pentru tine ca fata in zilele noastre sa gasesti un prieten care vrea si altceva in afara de sex. La mine se intampla cand aveam sub 20 de ani prin anii '87-'88. Poate alte timpuri. Oricum de mic m-am refugiat in muzica, Invata sa vorbesti cu tine ascultand muzica peste prejudecati, vei vedea ce forta zace in tine si cat de mare si diversa e lumea. Asa ca da-i inainte. "Carpe Diem".

| anonim_4396 a răspuns (pentru carpediem):

Mda; parcă aș fi tentat să mă bag și eu dobitoc cu tine! pentru că am și eu o prietenă, care mi-e ca o soră-așa! are 25( și un iubit de vârsta ei),iar eu am ceva mai mult,și mai vorbim niște chestii și toate alea; s-a ajuns până-ntr-acolo încât ieșim doar noi doi singuri la o cafea, el alegând să își mai facă de lucru prin casă;
de unde e clar că și el are încredere maximă în ea,dar nici eu n-am față cum că aș vrea să i-o pun!(scuze)
și chiar mă întrebam niște faze,și mi-am dat "cu seama" că între frați nu prea merge cu d-astea! înțelegi tu! deci eu zic că se cam poate ce spui tu aici!
in fine; noi ne-am cam depărtat de subiect,pentru că fata asta,Rihhana(care fumează iarbă!),întreabă despre alte chestii aici; dar cu muzica i-ai zis bine,la fel; chiar foarte bine;
ar fi interesant să îți răspundă și să îți zică și ce fel de muzică ascultă; sper că nu manele,că mă apuc să-mi șterg răspunsurile de pe aici; și va trebui s-o faci și tu!
apropo, fată, rapp-ul îți place? sau ești rockeriță?

| Rihhana explică (pentru anonim_4396):

De fapt ascult mai mult rapp, house, pop ceva de genul asta...in orice caz nu ascult manele si rock...gindeste-te si tu Rihhana cu manele? big grin

| eliaclodia a răspuns:

Eu sunt fata, pot raspunde? Bine raspund. Tu esti mirata de ce se poate intoarce cineva la fosta prietena, din momentul in care despartiti de o neiertare ai aparut tu? Sunt si astfel de situatii. In ambele subantelese declar: el iarta pentru ca ea poate prin ceea ce e sa obtina acest lucru. Ce zici. Daca vrei poti, daca simti poti, daca il cunosti si te cunoaste poti, daca totul e clar ca la medic se repara si tot asa. Asta inseamna ca ai ales bine.

| Rihhana explică (pentru eliaclodia):

Ai mare dreptate!

| eliaclodia a răspuns (pentru Rihhana):

Acest raspuns e tot o injuratura numai ca e finuta: da, da mai lasa-ma in pace? De ce te tot inchizi in tine de frica sa nu gresesti? Cand faci asta, sa nu te miri ca nu-ti iese o relatie.

| Outspoken2 a răspuns:

Depinde ce ar fi facut...eu am patit ca sa ma vorbeasca pe la spate, sa minta iar eu nu iert niciodata miciuna.happyM-as intoarce doar daca mi-ar demonstra ca a gresit, eu unul nu sunt facut din vorbe!

| Rihhana explică (pentru Outspoken2):

Te inteleg! Dar in cazul in care eu am gresit fata de el, dar el e o persoana mindra cu un ego- puternic, si el vrea partenera perfecta, iar eu m-am comportat ca un copil mic si el sa simtit ca o jucarie...ne-am certat de multe ori, dar eu tin la el ce sa fac in acest caz?

| Outspoken2 a răspuns:

Daca el te iubeste cu adevart te v-a acepta asa cum esti!

| Rihhana explică (pentru Outspoken2):

E adevarat! Dar daca mi-ar da sansa, n-as mai repeta aceleasi greseli, la momemt tot ce-mi doresc este sa-l readuc inapoi si nici nu stiu cum!

| Outspoken2 a răspuns (pentru Rihhana):

Pai inceraca sa il intrebi exact ce anume nu ii comvine la tine,si sa incerci sa schimbi asta, incearca sa comunici cu el, sa si spui sa luati totul de la 0 daca uh il iubesti! Comunicarea va v' aduce impreuna din nou! Nu este prea tarziu!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Outspoken2):

Uite,cum zic eu! dacă tot ne-am băgat aici la o discuție,cu fata asta nouă care-i place de Rihhana(cum cântă sau cum fumează iarbă în videoclipurile ei?);
tu-deci-ai dreptate la faza asta cu "iubitu adevărat",dar una e una,și alta e alta; se pare că fata asta a dat-o-n bară cu ceva! și nu e vorba despre cum e ea sau cum a fost ea la început!
pentru că spune: am făcut niște greșeli,el s-a simțit ca o jucărie,ne-am certat de câteva ori (deci i-o fi reproșat el niște faze)...
apoi omu* s-a lăsat la vatră;
eu am să dau un exemplu! ăsta cu fumatu - chiar!
deci tu ai o gagică,nefumătoare; ea e ok în toate alea,iar tu la fel! iubire frumoasă!
apoi într-o zi se apucă de fumat! tu îi zici- fată eu te iubesc,nu-i problemă că te-a apucat fumatul acum,dar mă cam deranjează fumul de la tigările astea ale tale; nu vrei să fumezi tu pe balcon? ea zice "bine,beibi - te iubesc!" și fuge afară!
apoi a doua zi găsești casa afumată toată! iar îi zici:iubito,parcă vorbisem că fumezi pe balcon!
ea:da beibi,iartă-mă!; și fuge iar; ascultătoare fată,nu?
(eu tot o repet p-asta cu beibi,c-așa imi zice mie asta a mea mica)
a treia zi(sper că nu te-ai plictisit) o găsești cu vecinul la o țigară în sufragerie!
bine, nu exagerăm acum, vecinul venise cu 1 minut înainte -să zicem-de la pescuit,avea doi pești cu el,pentru voi,și el chiar puțea mai rău ca ei! dar faza e că fumau în casă!
și după ce pleacă el,tu îi spui iar:păi bine măi scumpo,ce-am vorbit noi,fiți-ar tigările ale draq să-ți fie!
la care ea,normal,devine un pic arogantă și răspunde:da* n-ai vrea și tu să mă mai lași cu fixurile astea ale tale?
bun; am terminat expunerea;
ideea e că parcă nu o mai poți "accepta așa cum e"; pentru că nu așa era! nu?
in fine,înțelegi tu! hai că te las,că trebuie să apăra a mea și mă ia iarăși cu "bine,beibi, iar stai pe TPU, și n-ai băgat mașina aia să speli și tu?"

| Rihhana explică (pentru anonim_4396):

E adevarat, bine problema cu fumatul nu se pune (fiindca nu fumez) e problema ca el e un tip arogant si mie nu-mi place sa ma las condusa, iar el vrea controlul suprem, problema e ca el nu tolereaza niciun fel de greseala, ne-am certat de citeva ori si e adevarat ca mi-a reprosat citeva lucruri, iar eu nu i-am reprosat nimic de teama sa nu creez un conflict, pare dur dar in realitate e un tip foarte sensibil.Ar trebui sa fiu indiferenta cu el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rihhana):

știu dragă,am glumit cu manelele; altfel ți-ai fi zis *RoxyManelista; nu?
iar faza cu iarba am luat-o din videoclipul ăla al ei!
in fine;
mă întrebi acum dacă să fii "indiferentă cu el"; mda;
păi sunt două variante:dacă are "un ego puternic" cum spuneai ieri,ar fi bine să nu fii,iar dacă e "arogant" cum îl vezi azi,ar fi indicat invers; adică să fii; dar să fii de tot;
acum eu aș insista pe niște chestii,dar cam sunt supărat pe TPU,pentru că nu știu cum așează el întrebările pe aici,dar intrând pe la tine pe acolo,am mai găsit una în care spui că nu ești îndrăgostită și ne întrebi cum ne simțim noi;
deci:te-ai logat ieri, ai pus vreo 5, în una speri să întâlnești iubirea,iar în asta de aici spui că îl iubești pe unul care te-a lăsat,dar pe care tu speri să îl poți avea la loc;
astfel că eu acum sunt un pic confuz; la fel ca și tine; nu?
deci nu mai e "simplu de tot" așa cu am zis eu în răspunsul la care tocmai ce-ai pus funda aia;
și-atunci uite ce propun:fă puțină lumină in cazul ăsta al tău,eventual într-o altă întrebare,sau completezi aici direct,și dacă e să mai fiu pe fază,voi încerca și eu, din ce mă pricep un pic, să îți mai dau vreo idee cam cum să faci să-ți fie mai bine cu arogantu ăsta al tău!
dacă vrei;

| Rihhana explică (pentru anonim_4396):

Da, e adevarat, de fapt in intrebarea aia m-am referit la faptul ca poate inca n-am gasit pe cineva cu care sa ma potrivesc, asta e! Adevarul e ca mai sint indragostita de fostul si sper sa ne impacam si de aceea cer sfaturi cam ce-ar trebui sa fac.dar oricum viata merge inainte si cu fiecare zi incep sa cred ca n-are rost si ca poate nu merita sa sufar degeaba, ca poate ar trebui sa-mi vad de viata mea, si sa las trecutul sa devina istorie, e adevarat ca sint un pic confuza, nu mai stiu sa-i mai dau o sansa trecutului sau sa am grija de viitor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rihhana):

Uite,pentru că mi-ai dat fundița aia,mai încerc un răspuns:n-ai găsit pe cineva cu care să te potrivești dar ești îndrăgostită de ăla! păi cum vine asta? atunci de ce îl iubești; doar că o fi frumos? nu trebuie să și te "potrivești" cu el?
in fine; iar nu vreau să mai insist prea mult, că am văzut că ai făcut altă dandana!
în profil te-ai dat de 14, iar azi răspunzi pe acolo că de fapt ai 17, dar nu știi nici tu de ce ai vrut să pari mai mică!
chiar că te joci aiurea!
bine; poate mai vorbim! pa!
și vezi că dacă dai o "șansă trecutului" s-ar putea să se lege și faza cu viitorul!
pa!

| Rihhana explică (pentru anonim_4396):

Da, e adevarat! De fapt, problema e ca chiar daca nu ne potrivim, eu tot il iubesc! cu totii stim ca atunci cind doi oameni se iubesc nimic nu-i desparte, dar spune-i asta inimii.inima nu accepta astfel de scuze M-ai intrebat de ce am vrut sa par mai mica? Daca de la inceput vroiam sa arat cine sunt cu adevarat atunci nu ma ascundeam in spatele unui nume fals, a unei poze false, a unei varste false... la fel ca si tine.Bine! virsta nu ti-o cunosc.Pur si simplu nu am vrut sa ma dau in spectacol, am vrut sa aflu doar opiniile celorlalti in legatura cu problemele mele si sa-i ajut pe altii cu problemele lor...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rihhana):

Bine; in fine; ar fi multe de spus,dar nu mă mai bag,și asta pentru că eu lucrez-de fapt- la alt departament,aici,în cadru TPU; nu are importanță care; oricum la "probleme în amor" sunt alți colegi; nu Nyx,că ea e la "insensibili"; și nici DontSpeak-alintata aia; pe ea au băgat-o la "misogini și specimene"; bine,ea e fată bună-așa,dar se mai joacă și ea la fel ca tine; ar mai fi Flav; e băiat bun; m-am certat eu cu el odată,dar nu zice rău pe acolo! vezi și tu ce faci! da* poate vine și Greece și te mai descurcă și ea!
NOname nu știu dacă-i pe fază, că tocmai caută pe internet să-și facă o rezervare pentru o plimbare de revelion prin Cehia pare-mi-se!
in fine; te-am lăsat;
prietenia nu ți-o cer că și eu sunt cam la fel de arogant ca ăla de-l iubești tu, și deci nu ne "potrivim"!
pa iubita!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi elefantelule...tu nu stii ca nu e frumos sa vorbesti oamenii "de rau" cand nu sunt de fata? Ia cere-ti scuze!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine,„scuzeee"...
acum mă duc să mai citesc înc-o-dată ce mi-ai zis tu "de față" cu băiatul ăla brunetu, că mi se pare că acolo ești cam rea, și deci e cum am spus eu:când rea - când alintată!
da? frumoasă mică?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine...o sa-ti accept scuzele chiar daca faza cu "scuzeee" e de la mine.Si am o curiozitate: de unde stii tu elefantelule ca eu sunt frumoasa? sau asta a fost asa, pe post de vrajeala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu dragă,nu e pe "post de vrăjeală"! uite,îți explicsadponeiule vezi că m-am apucat de grădinărit! să nu faci mișto de mine!):deci e unii băieți care zice că toate fetele e curve! da?
cam cum faci tu când bagi faza cu specimenele!
...și sunt alți pentru care toate femeile sunt frumoase! deci și tu!
ai văzut ce simplu e?
și sper să încheiem aici dialogul nostru,nu de alta, dar cine știe ce mai zic, și iar mă fac de râs p-aici!
da* invers...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow! Si ai stat atat timp sa-mi explici "teoria conspiratiei"? Credeam ca poti mai mult, elefantelule...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gata fată. cred că ai făcut suta! poți să faci o pauză!
alintată mai ești! n-am mai văzut așa-ca tine de când sunt eu!
auzi? fi atentă - faza cu chitarasaddar vezi că vorbesc serios!):scrie un bilet tatălui tău, ca un fel de scrisoare pentru Moș Crăciun, și i-l pui undeva unde știi că îl va găsi sigur!
dar să fie scurt; pentru că nu-l impresionezi tu acum cu texte de adolescentă!
deci: *imi doresc o chitară*
sau: *imi cumperi și mie o chitară?*
da? e doar o idee.vezi și tu ce faci! pa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine elefantelule! O sa aplic si varianta astalaughing. Uite, ca sa vezi ca sunt buna...imi cer scuze daca m-am "rastit" la tine prin raspunsurile astea de pe TPU.Acum sunt mai linistita ca mi-am descarcat nervii pe razgaiata aia micalaughing.Si e interesanta gluma ta cu "suta de puncte", dar eu nu pentru asta sunt aici...da, gelosule? Kiss ya!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

| neverletmego a răspuns:

Sunt fata, dar totusi o sa zic si eu ceva desi intrebarea era pentru baietibig grin Depinde cat de mult iubesti persoana respectiva si de cat de grava a fost greseala pe care a facut-o. Daca iubesti mult treci peste (aproape) oricewinking

| Rihhana explică (pentru neverletmego):

Desigur, daca nu-l iubeam nu-mi doream impacarea, daca ai fost intr-o situatie asemanatoare poate ma poti ajuta cu vreun sfat? dau fundita persoanei care ma va ajta cu un sfat utilwinking Multumesc anticipat!