| Dominicc a întrebat:

Vreau si eu sa va cer un sfat... rog sa ma ajutati cat decat.

vorbesc cu o fata demult la telefon. la inceput vorbeam pe mess si etc. ne'am vazut in poze, web etc. dar nu in realitate.

faza e ca e o distanta mare intre noi. cam 400 km.

ramasese sa vin in vara asta in judetul meu sa ne vedem apoi sa ma duc eu la ea acolo sa stau un timp in vacanta.

eu am 17 ani ea 18.

are in ultimul timp niste probleme cu parintii ei, adica nu prease mai descurca cu banii.

ea mai munceste cu mama ei la serviici acolo dar nu le; a dat inca banii si cand o sa le dea o sa fie nevoite sa plateasca datoriile.

la inceput nu se punea problema ca sa nu ne vedem sau din astea.

vorbim deja de 11 luni si vreo 3 saptamani.
poate pare ciudat dar ne cunoastem ff bine, problemele, sentimente etc.

de curand am aflat ca posibil sa nu mai \vina curand ca nu are bani stransi. taicaso nu a luat salariu destul si ei inca nu i-a dat banii.

Raspunsu asta ma dat peste cap complet. ne; am certat putin la telefon azi. Nici nu stiu ce sa mai fac.

Dupa un an parca imi e enorm de greu sa renunt la ea acum.
plange si ea ca nu poate face ce a vorbit tot timpul.
Zice ca face tot posibilul sa vina dar,

Nu stiu daca o sa ma lase mama sa ma duc eu la ea pentru ca la inceput a zis ca mai 1 sa o vada apoi sa ma lase ca e distanta, acolo nu cunosc etc. deale parintilor. eu inca neavand 18 ani ii e mai greu mamei.

Nici nu stiu ce sa zic.

sunt in dubii sunt derutat. ce ma sfatuiti? normal ramasese sa ne vedem pe 22-23 iulie.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ehh...pai daca ai asa mare incredere in ea, poti sa ii trimiti tu ceva bani, nu toata suma de care are nevoie, dar sa puna cat are ea si sa mai adaugi si tu, sa fie sa zicem jumi-juma, asa ar fi corect, ca doar vine la tine, pentru. tine, dar nu inseamna ca trebuie sa ii dai toti bani, ca ceva bani are si ea, daca nu strange sau imprumuta, 400 km e o distanta destul de maricica dar nu costa o avere drumul; daca va doriti asa mult sa va vedeti, gasiti voi o solutie convenabila ca ar fi pacat sa nu va vedeti dupa lungi asteptari si atata vorba, nu?
Dar nah... daca ai incredere, daca nu, atunci nu ii trimite, asta e;
Eu zic ca atunci cand e vorba de iubire, se poate, impreuna puteti reusi, bafta!

| Dominicc explică:

Da poate asa e.

dar cand ii stiu problemele, stiu ca are incredere in mine, stiu ca ma iubeste... de ce m; ar minti? e genu care iti spune in fata ceva. Nu o vad facandu-mi rau sau sa isi bata joc.

| lays a răspuns:

Mai e pana atunci. poate strange bani.sau daca vrei neaparat sa o vezi, fa tu rost de banuti si trimite-i.nu toata suma, macar o parte.asa ii va fi si ei mai usor.sau spune-le alor tai ca te duci la munte cu clasa, prietenii, etc(rusine. te invat la prostiibig grin)

| sasha a răspuns:

Intalniti-va undeva la jumatatea drumului ca sa nu o coste si pe ea atata si daca chiar vrei sa o vezi spune-i ca ii vei da tu bani de intoarcere, nu ai si tu un prieten care sa aiba masina si daca ar fi si pe gaz ar fi perfect ii platesti tu drumu si asa poate te lasa si maicata ca mno mai mg cu cineva nu chiar singur. sper sa rezolvi cumva ar fi frumos sa iasa ceva din toata povestea asta. bafta frate si ai grija de eawinking

| Dan a răspuns:

Un sfat de la un om mai invarsta de cat tine, ai grija cu dragostea aceasta, daca vrei sa te intalnesti cu ea, trebuie sa intrebi parintii tai daca iti dau bani si daca te lasa sa mergi la ea.Noroc si succes in dragoste!

| HelpBoy a răspuns:

Da e cam incurcata treaba dar poate o sa reusiti sa va vedeti.
Eu cred ca relatiile la distanta nu merg.
Succes!

| AdY a răspuns:

Omule asta nu-i iubire. Mai bine despartete de ea. Nu aveti posibilitatea sa fiti impreuna 400km! si fara bani. Daca o vei iubi in continuare va veni vremea cind vei sufei pentru asta.

| alexandru_4652 a răspuns:

Nasol man... ma nu renunta la ea daca tii la ea mult. pnm si eu am fost cam la fel. si am renuntat... am inceput sa nu mai pun suflet de deh am ajuns departe dar nicaieri.laughing... nu pot avea relatii mai lungi de 4 luni ca ma plictisesc. iti dai seama e nasol. convingeo pe mama ta sa te lase... daca nu, suiete in tren cu un amic. si du-te happy nu o sa regreti!

| maria_8727 a răspuns:

Da e complicat. eu sper sa reusit cumva sa va intalniti si cine stie poate o sa va intelegeti foarte bine si o sa va mutati mai aproape unul de celelalt ca totusi e o distanta mare. sper sa fie okbig grin

| Smile25 a răspuns:

Dar cum v-ati cunoscut? Cum ai reusit sa te indragostesti de ea? Eu cred ca daca te iubeste va reusi sa vina sa va vedeti thinking dar daca (fra suparare)chestia asta cu banii e doar o scuza, poate nu e adevarat (mai ales ca e si mai mare ca tine)nu se stie iubirea e oarba (si mie mi s-a intamplat). Faza e ca niciodata nu cunosti pe nimeni indeajuns si daca nu v-ati vazut fata in fata pe mess si la telefon nu e chiar atat de greu sa minti, dar na iubirea e ca o clepsidra umple inima dar goleste creierul. asa ca gandeste-te bine daca te merita(si eu am iubit un an un bait despre care aveam cu totul si cu totul alta parere dar m-a dezamagit sad ]Succes si daca reusiti sa va intalniti sa ma anunti happy sau sa imi zici ce sa intamplat.Promiti?