| Dominicc a întrebat:

Ei... ce faceti?

Din multe greseli am invatat dar m-au si intarit unele!
uitati ce vreau sa zic:

Am vorbit cu o fata din alt judet timp de 1 an si 1 luna. in vara asta trebuia sa ne intalnim. Nu am vorbit decat la telefon, poze, web, messenger. Tatal ei este un om mai de oda veche, genu ca nu poti comanda pe cineva de la distanta sau sa o ti lg tine si etc.

Cu toate astea eu i-am spus ei ca daca la vara nu o sa ne putem vedea? a spus ca nimic nu ii va sta in cale si etc.

a venit vara si in ultima suta de metri sa iscat problema cu taicaso. ca nu poate pleca de acasa ca nu o lasa. ca ia a fost genu de fata care nu pleca de acasa ca era cuminte si nu are ce sa ii spuna lu taicaso. chestia asta ma enervat tare.

i-am spus sa ii zica lu taicaso ca se vede cu mine. Nici decum ca apoi poate nu o mai lasa sa iasa din casa daca aude ca am venit acolo la ea.

si pana la urma am hotarat sa nu ma mai duc la ea. A zis ca prma zi poate sa vina sa ne vedem dar doar 2 ore cam asa. Eu nu pot sa ma duc la ea pentru 2 ore. Ar costa mult treaba asta si nu mi-as permite sa ma duc la ea pentru doar 2 ore dupa 1 an de povesti si etc.
am ajuns la concluzia ca se ia dupa taicaso si na, eu nu am ce'i mai face.
ramasese sa vorbim in continuara sperand ca ne vom vedea odata si odata.
Dar vad ca ea inca se fereste da taicaso cand vorbeste cu mine.
de exemplu vorbeste din bae mai nou. cand vorbeste din camera imi inchide din minute in minut spunandu-mi ca a intrat taicaso peste ea.

deci eu ma simt de tot cctu cand imi inchide mereu.

ieri i-am spus ca vreau o pauza. A zis ca am iubeste. azi am incercat sa o sun si suna ocupat. in fine nu asta e imp.
eu as zice sa o las incetu cu incetu. voi ce ziceti? nu prea mai vad nici un viitor, cu toate ca aveam vise mari.

apropo! Relatia la distanta nu dureaza, pe fiecare zi apar motive de cearta si de indoiala.

8 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Daca te gandesti bine, vezi ca fata chiar tine la tine, adica cel putin asa pare, ca de altfel nu ar fi vorbit cu tine pe deascunselea, orice fata ce face ca taicasu sa nu vada este in plusul tau, deci rabdare, sau pur si simplu nu va puneti sperante in prag.

| shtephie a răspuns:

Ai dreptate! Incet-incet las-o, mai putine telefoane, conversatii pe meess! E clar ca relatia voastra nu poate sa mearga! Din diferite motive!
In locul ei cand iubesty faci orice ca sa te vezi cu pers iubita si,'as fi int cu tinewinking indiferent de obstacolewinking
Cauta-ti alta fatawinking

| User a răspuns:

Eutanasiati-ldevil

| alinpocris10 a răspuns:

Salut eu am fost 6 ani cu andradan si s-a despartit de mine acum ieri adica de ziua mea ce poti sa mai ceri. Da relatile la distanta dureaza dar daca apare o a treia persoana si mai ales incep minciunile da se termina. Nu conteaza ca va certati sau altceva. Eu aveam vise mari gandeste-te 6 ani. Eu Bucuresti ea brasov happy si a aparut alut alt id alt facebook si multe. Iesire cu ala in club etc sunt chesti care te lasa. Dar stii ceva eu o iubesc si as trece peste tot.

| LLL2 a răspuns:

Dupa un an ( o perioada destul de mare) era cazul sa va vedeti. In tot timpul asta ea trebuia sa isi convinga tatal ca este ceva serios intre voi. Poate ca ca ea tine la tine, dar daca nu se poate, asta e. Puneti punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, incet, incet incheie toata chestia asta si fa-o sa inteleaga(cand consideri ca e pregatita)ca nu merge(fara sa o superi). Dar nu o termina de tot cu ea, ramaneti prieteni si mai vorbiti din cand in cand.Chiar e cazul, deoarece asa chiar nu se poate, o relatie de la distanta nu va merge prea mult timp si veti suferi dupa aceea amandoi daca mai lungiti boala si nu are rost, mai ales daca spui ca va certati cam in fiecare zi.

| mariacristina_2657 a răspuns:

Nu are rost sa continuati pentru ca ea chiar daca nu il asculta pe taicaso relatia asta nu mergea din cauza distantei. in plus nu poti sa iti pierzi un an-2 din viata pentru o relatie la distanta, asa. nu se merita.
mai bine ai gasi pe cineva langa tine, sa poti sa iesi cu ea des si sa nu te mai gandesti la ce a fost. nu ati ajunge nicaieri

| andradan a răspuns:

Buna! Nu relatile de la distanta este problema ci parintii ei care sunt cum ai zis u de moda veche deci las-o mai usor las-o sa te mai caute si ea nu numai u pe ea nu mai insista poate odata si odata o sa isi dea seama ca nu face bine ce face dar in fn poate are ceva ce u nu trebuie s sti mno eu nu stiu eu mi-am dat parerea dar spune-mi pls cati ani are eahappy